• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EŁK węzeł kolejowy dawniej i dziś-tor normalny i wąski.

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#1
Założyłem temat ponieważ jest to temat rzeka ale bardzo interesujący .
tu nieco historii :
http://www.kolejarzyk.cba.pl/ stronka w budowie autorstwa Wiktora Zawady , może kiedyś coś więcej tam znajdziemy :)
Tym czasem zapraszam do zamieszczania zdjęć , planów i innych materiałów na temat samej stacji jak i taboru jaki przewijał się tam kiedyś i do dziś :)
Tutaj wrzucamy też fotki z linii węzłowych jak np Ełk-Gołdap itp.
Z mojej strony materiały jakie zbierałem do wykonania modelu parowozowni Ełk , niestety losy i perturbacje życiowe nie pozwoliły na zrealizowanie tych planów.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#2
ciąg dalszy:
Numery na zdjęciach odpowiadają numerom na planie od których pociągnięte są linie obejmujące widok na fotce.
 

Załączniki

OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#5
Piękności ! :), na tym moście W 1986 r spędziłem dwa dni ćwiczeń i zdawałem egzamin z niszczenia mostów(obliczanie ładunków ich rozmieszczenie itd) w czasie mojej służby wojskowej.
Musieliśmy co jakiś czas dymać z tam tąd bo jak nie gagar z towarowym to jakis pośpieszny z petą Olsztyna , czy osobowy ze Szczytna.
Ba, nawet dokumentację mostu robiliśmy i zdjęcia też ale wszystko w wojsku zostało :)
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#8
Kilka wspomnień z Ełku z 27. 09.2003 roku
 

Załączniki

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#14
Być może, ale naprawdę nie wiem/nie pamiętam. A może w jakiejś skróconej relacji – jeśli były? Teraz tego już raczej nie ustalę. Tutaj jest w każdym razie Ol49-102 gdzieś koło Nowej Wsi Ełckiej, 19.08.1990 r.

883.jpg
884.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 3

Podobne wątki