• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Dziki Wschód, czyli Cyrk a'la Bronco_Billy

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.056 36 0
Kolejne świetne modele :) Ten Ził to chyba ktoś za bardzo wydumał :D Nigdy wcześniej takiego nie widziałem i nie wiem za bardzo jakby to miało działać? Kipruje piach na dyszel przyczepy? Co innego np Jelcze wywrotki z przyczepami sypały na bok :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.828 386 20
Dzięki za linka. :)
Kolejny fajny Ził. Ja takich z przyczepą w Polsce nie widywałem, ale takie mogły być w ZSRR.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.762 67 1
Fajny zestaw . Tego typu przyczepy jeszcze idzie na Polskich wsiach spotkać , ale czy jeździły w zestawach z ziłami nie wiem . Ja widziałem parę razy za c-330 taką . Co do kiprowania to obstawiam że jak na skandynawii , czyli ustawienie zestawu pod kątem 90 stopni i kipa w górę .
 
OP
OP
Bronco_Billy

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
może to to?

mmz_555_e10011d_emm.jpg
[DOUBLEPOST=1384710913,1384709448][/DOUBLEPOST]i jeszcze taką fotkę znalazłem, ale czy tu nie jest coś nakombinowane?;)

mm.jpg
[DOUBLEPOST=1384711119][/DOUBLEPOST]
mmz-555 przyczepa 2.JPG
 

Sebastian CH

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Chwilę mnie tu nie było i własnym oczom nie wieżę. Fantastyczny zestaw pojazdów z lat minionych. Ziły we wszystkich wersach jak i Maz-y super. Jak dla mnie perełką jest Kraz. Co do jego brudzenia. Szkoły są dwie ale jak się ogląda czasem filmy propagandowe z tamtych czasów to w kadrach sprzęt zazwyczaj ślicznie umyty i prosto z fabryki. Opony na czarno, krawężniki na biało a trawa na zielono i I - sekretarz zadowolony realizacja planu.
Patrząc na przyczepkę do Ziła to radzieccy inżynierowie przedkładali możliwość wykorzystania dostępnych elementów nad ergonomię.
Jedno jest pewne - fantastyczna kolekcja z PRL.