• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dzierżoniów - muzeum NIE dla zwiedzających

OP
OP
Marcub85

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#22
chciałbym kolegom przekazać ważną, smutną informację ale uprzednio pokażę kilka zdjęć ryflaków, dość dobrze rozpoznawalnych w naszej okolicy.
Stoją na bocznicy za lokomotywownią, przy ulicy Kolejowej. Szczególną uwagę proszę zwrócić na ryflak stojący na końcu szeregu, egzemplarz bez numeru, z biało-czarnym graffiti. Zdjęcia z marca 2019, do dziś w zasadzie były aktualne... do dziś...
1DSCN3941.jpg
1DSCN3946.jpg
1DSCN3943.jpg
1DSCN3944.jpg
1DSCN3942.jpg
1DSCN3945.jpg
 
OP
OP
Marcub85

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#23
no i zasadnicza część...
niestety brak odpowiedniego nadzoru, dziury w płocie i ogólnie przyzwolenie na akcje typu dewastacje, grafiiti i klub spotkań dla okolicznych m.....i
dał ten przykry efekt. Ok 19:50 09.06.2019 ktoś podpalił ostatni w szeregu ryflak, bliski budynku lokomotywowni. Nie bardzo mogę coś powiedzieć mądrego, po prostu podpalenie i doszczętne zniszczenie. dla mnie tragedia. Płonął okropnie, zdjęcia i tak zrobiłem gdy już akcja gaśnicza była w pełni. Po ugaszeniu wygląda jeszcze bardziej przerażająco.
20190609_200538.jpg
20190609_200552.jpg
20190609_200610.jpg
20190609_200604.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#24
Jak kolego zamieściłeś pierwszy post chciałem napisać: JAK FAJNIE BYŁO BY GDYBY TE RYFLAKI DOCZEKAŁY SIĘ ODBUDOWY I MOGŁY JEŹDZIĆ W PRZYSZŁOŚCI W POCIĄGACH OKOLICZNOŚCIOWYCH.
Teraz to już "po sprawie ":( Nasuwa się pytanie jak można tak bez opieki pozostawić wagony ?
Czy te wagony są własnością Muzeum Techniki z Jaworzyny Śl. ?
 
OP
OP
Marcub85

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#25
Koledzy, dziś kolejne mało pozytywne zaskoczenie w stosunku do owych ryflaków... Gdy zobaczyłem kontenery na złom stojące na placu na którym nic poza ryflakami nie ma - nieco zadrżało mi serducho... niestety prawdą jest że wagon ktory spłonął rok temu Muzeum Techniki postanowiło pociąć... ale smutniejsza informacja jest też taka że drugi z trzech ryflaków, który w sumie wyglądał jako- tako, również idzie do pocięcia. No cóż - pobyt na tyłach dzierżoniowskiej lokomotywowni oraz intensywna praca wandali stały się gwoździem do trumny dla tych wagonów, postaram się zrobic jakąś smutną relację z likwidacji tych wagonów. Podobno pierwszy z trzech ma zostać odratowany, a części odzyskane z tych ciętych posłużyć do reaktywacji...
20200529_180513a.jpg
20200529_180616a.jpg
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#26
ten drugi wagon można uratować,
to jakaś patologia
inni ratują od złomowania zabytki w gorszym stanie a inni którym niszczą mimo że tez z nazwy mają chronić dziedzictwo kultury technicznej
widocznie łatwo im przyszło, że tak łatwo niszczą
jest kilka organizacji w Polsce które chętnie by przygarnęły taki wagon typu 102A ,
ale nikt z tej organizacji nawet nie raczył poinfomować, że coś mają na zbyciu
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#28
To jest niestety brak poszanowania dla zabytków techniki, lepiej pociąć, zezłomować i mieć z tego kilka groszy niż zachować... :(
 

pawelpod00

Użytkownik
Reakcje
155 1 0
#29
Dokładnie tak jak mówisz. Mieszkam miejsciowość za Dzierżoniowem. Myślałem, że coś zacznie się tu dziać pozytywnego w byłej parowozownii. Jak widać posprowadzali jakiś czas temu z całej Polski eksponaty, których nawet nie da się zobaczyć, ponieważ obiekt jest zamknięty. Dodatku te ryflaki zostały tutaj przywiezione o własnych siłach ciągnięte parowozem Tkt48 18 i były w zadowalającym stanie. Teraz to tylko wspomnienie.:(
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#30
ostro się tam bawi ta fundacja czy muzeum z Jaworzyny czy jak im tam zwał:
 
OP
OP
Marcub85

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#33
Ojej... ależ zbieg okoliczności :niepewny:
Wiesz dla mnie też to ciężka do zrozumienia i akceptacji sytuacja. Do likwidacji miały pójść dwa zdewastowane wcześniej wagony. A jakiś :*$#_€ podpalił ten trzeci, w miarę dobry. Ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego podpalił ten do którego miał trudniejszy dostęp niż ten bez okien i drzwi. Sytuacja paskudna, mi brakuje słów. W piątek zrobiłem zdjecia dobrego wagonu a w sobotę juz tez go nie było. Wiem też ze właśnie ten pierwszy wagon miał być jednak odzyskany i trwały pewne przygotowania do tego, tym trudniej to zrozumieć bo z boku wygląda to jakby ktoś zrobił coś szczególnie prefidnie, w sumie przypadkowo - nie tylko spalił wagon ale też zniszczyl prace ludzi którzy już się przygotowali do jego renowacji.
 
OP
OP
Marcub85

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#35
Nie wyciągając daleko idących wniosków (bo nie znam szczegółów) coś to podpalenie na przypadkowe nie wygląda :confused:
Liczę że złapią gościa. Zrobił to w jasny wieczór, uciekał w kierunku gdzie kilka firm ma monitoring. Trochę zaangażowania ze strony służb i coś się da ustalić. Bo zbieg okoliczności najgorszy z możliwych...
 

pawelpod00

Użytkownik
Reakcje
155 1 0
#36
Też mam taką nadzieje, że znajdą tego podpalacza. Teraz to i tak nic nie da się zrobić. Mam nadzieje, że jednak ocalą ten jeden środkowy co miał iść na kasacje.:(
 

Podobne wątki