• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dzień zmarnowany w krzakach :) - Toruń Kluczyki 08.10.2016 r.

OP
OP
wa1aw

wa1aw

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#42
IMG_7070_.JPG

IMG_7071_.JPG

IMG_7072_.JPG
IMG_7073_.JPG

IMG_7074_.JPG
IMG_7075_.JPG

IMG_7076_.JPG
IMG_7077_.JPG

IMG_7078_.JPG
IMG_7079_.JPG

Następna będzie pompa do nawadniania parowozów.
Ucieszę Kolegów - pomału zbliżamy się do końca sesji zdjęciowej :)
[DOUBLEPOST=1476040158,1476039276][/DOUBLEPOST]
IMG_7080_.JPG

IMG_7081_.JPG

IMG_7082_.JPG

IMG_7083_.JPG

IMG_7084_.JPG
 
OP
OP
wa1aw

wa1aw

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#43
Idąc do kolejnej obrotnicy i wspomnianej "wisienki na torcie", zrobiłem po drodze kilka zdjęć otoczenia oraz już pokazywanej obrotnicy tylko, że sfotografowałem ją z innej perspektywy.

IMG_7085_.JPG

IMG_7086_.JPG
IMG_7087_.JPG

IMG_7089_.JPG
IMG_7090_.JPG

IMG_7091_.JPG

IMG_7092_.JPG

[DOUBLEPOST=1476042074,1476041122][/DOUBLEPOST]Kilka zdjęć następnej obrotnicy i taboru na niej.

IMG_7093_.JPG
IMG_7094_.JPG

IMG_7096_.JPG
IMG_7097_.JPG

IMG_7098_.JPG

IMG_7099_.JPG

IMG_7100_.JPG

IMG_7101_.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#44
Cóż,... na "Kluczykach" byłem służbowo dopuścić jednostkę po toczeniu w maju 2014 (toczone były tarcze i zestawy) i wyjazd służbowy wspominam nader sympatycznie.
Hala wprawiła mnie po prostu w osłupienie - ma tyle lat i służy do tej pory bez jakichś przebudów i innych wielkich widocznych modernizacji.
Po kolei... Olcia...
IMG_20140512_110628.jpg


Widok na halę i znajdującą się przesuwnicę...
IMG_20140512_111146.jpg


7'ki jak stały tak stoją ( w reportażu kolegi wa1aw)
IMG_20140512_111610.jpg


i wyżej wspomniane wagony...
IMG_20140512_111824.jpg
IMG_20140512_111839.jpg
IMG_20140512_111842.jpg

( nawet fragment 27 WE-006 sie załapał w kadrze...:D)
IMG_20140512_111852.jpg
IMG_20140512_111858.jpg

Niestety wtedy miałem mało czasu na "wycieczkę po krzakach" no bo wiadomo- wyjazd służbowy... ale...:D:D:D

Pozdrawiam z MMz:)

ps. na jednym ze zdjęć pod kołem (chyba...) Olci widziałem płozę... wydaje mi się że musieli ją dość nie dawno ruszać z miejsca...
 
OP
OP
wa1aw

wa1aw

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#51
IMG_7150_.JPG
IMG_7151_.JPG

IMG_7152_.JPG
IMG_7153_.JPG

IMG_7154_.JPG

IMG_7155_.JPG
IMG_7156_.JPG

Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim Kolegom za zainteresowanie i wyrażane opinie.
W nadchodzącym tygodniu pojadę do Torunia Brzozy, gdzie mam zamiar dalej szukać śladów swoich pociągów sanitarnych opisywanych w wątku:
http://odkrywca.pl/polskie-pociagi-szpitalne-i-sanitarne,745642.html

Niedługo na forum odkrywca opublikuję unikalny tabor sanitarny, który w wydaniu cywilnym, PKP-owskim szukaliście na forum modelarstwo.info.

Pozdrawiam.
[DOUBLEPOST=1476049086][/DOUBLEPOST]THE END ;)
 
OP
OP
wa1aw

wa1aw

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#52
W poprzednim wpisie napisałem THE END, który to napis wieńczy filmy. Proszę więc, żebyście bieżący wpis potraktowali jako blok reklamowy kończący seans filmowy ;)

Lubię "stare kolejki". Jest to jedyny zakres mojej wiedzy eksperckiej w zakresie kolei :) , dlatego zaglądając na strony modelarstwo.info cieszę się z pozyskanej na forum wiedzy oraz z pozytywnego odbioru mojej fotorelacji z "krzaków". Nie szukam jednak szczególnych względów, a jedynie współpracy. Będzie truizmem jeśli powiem, że poszukuję Waszego wsparcia w zakresie tematu "Polskie pociągi szpitalne i sanitarne", prowadzonego tutaj: http://odkrywca.pl/polskie-pociagi-szpitalne-i-sanitarne,745642.html#745642

Zgodnie z obietnicą -
Niedługo na forum odkrywca opublikuję unikalny tabor sanitarny, który w wydaniu cywilnym, PKP-owskim szukaliście na forum modelarstwo.info.
wczoraj, na forum odkrywca opublikowałem zdjęcie rzadkiego wagonu Ctuxz w barwach PCK, który uczestniczy w akcji repatriacji Polaków z Salzgitter w 1946 roku. Proszę Kolegów o wsparcie w identyfikacji prezentowanego przeze mnie taboru, oraz przebiegu jego służby na PKP.

Jeśli zechcecie, to w ramach współpracy postaram się publikować na forum modelarstwo.info zdjęcia, które kiedyś tam (czasami nie wiem skąd) wynalazłem w internecie lub sam je zrobiłem. Z oczywistych powodów (nie jestem ekspertem), nie będę komentował zamieszczanych zdjęć oraz nie będę zabierał głosu w dyskusji. Jedynie będę zamieszczał takie opisy zdjęć, z jakimi je ściągnąłem. Czasami posiadam te same zdjęcia z wieloma różnymi opisami.
Na dobry początek wklejam dwa zdjęcia. Pierwsze pochodzi ze strony https://upadektechnikikrakowa.blogspot.com/2016_02_01_archive.html i służy jedynie jako materiał porównawczy z drugą lokomotywą, o imieniu WARSZAWA.

Drugie zdjęcie pochodzi z..., mam sklerozę :( . Obydwa prezentowane parowozy mają numer 2 - zatem jaka jest (była) jedynka na polskich kolejach?
05_krakow.jpg
_parowóz Warszawa.jpg

PS. Oczywiście, że wiem, iż te zdjęcia nie powinny znaleźć się w tym wątku. Są one jedynie ilustracją do mojego wpisu.

Pozdrawiam Kolegów.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#53
Pierwsza maszyna została wyprodukowana w firmie Emila Kesslera w Esslingen dla Galicyjskiej Kolei Karola Ludwika i jak widzimy na zdjęciu nosiła nazwę "Kraków" a właściwie "Kraków II".
Druga maszyna z nazwą Warszawa jest to szerokotorowy parowóz z Kolei Warszawsko-Terespolskiej wyprodukowany przez wiedeńską firmę G.Sigl.
Obie lokomotywy posiadają numer 2, ale są to numery inwentarzowe dla ówczesnych kolei. Oczywiście były i jedynki, zarówno na jednej jak i na drugiej kolei i jeszcze na wielu, wielu innych.
A jedynki już na PKP to było ich całe mnóstwo, ale dla poszczególnych serii: Pd1-1, Od1-1, Ti1-1, TKh1-1, itd.:)
 
Reakcje
2.384 71 3
#54
Ponadto zdjęcie numer 2 jest zrobione w czasach początkowych kolei Terespolskiej ( aktualnie linia nr 2, międzynarodowa E20).
Ale to taki oftop....

Pozdrawiam z MMz (posterunek Mińsk Mazowiecki, linia nr 2 ex linia Terespolska ):)
 
OP
OP
wa1aw

wa1aw

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#55
Mam pytanie - czy może zrobiłeś zdjęcie dzwona od strony budki TKh1? Nie jest to produkcja znanej firmy Pana Roberta z Wrocławia. Widzę tylko jedną literę i fragment drugiej, mam pewne przypuszczenia ale ...
Wczoraj, pojechałem na przystanek Toruń Brzoza. Zaczyna się tam bocznica kolejowa, która swój koniec ma na poligonie wojskowym. Do tej wycieczki skłoniła mnie informacja pozyskana od jednego z najstarszych kolejarzy, że być może właśnie na poligonie znajdę ślady swojego taboru sanitarnego.

Niestety, wynik poszukiwań pozostał żaden. Szkoda. Miałem nadzieję, że skoro kilka lat temu wagon sanitarny, ostatnio oznaczony jako Xxn938 (być może pochodzący z P.S.32, czyli Mhx 938) trafił do Gdyni, to może w Toruniu pozostały jeszcze inne resztki tego 16-to wagonowego składu.

Skoro przeżyłem poligon (chociaż trwało strzelanie), to postanowiłem sprawdzić czy przeżyję także na terenie stacji Toruń Kluczyki. Determinantą do powrotu na Kluczyki było moje wyobrażenie o szczęściu na twarzy Kolegi Jarząbek, który prosił mnie o dodatkowe zdjęcia z parowozu Tkh :) .

Oto wynik:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG



Pozdrawiam z MMz (posterunek Mińsk Mazowiecki, linia nr 2 ex linia Terespolska )
z czapką w dłoni kłaniam się Koledze Harry Potter i dziękuję za pozdrowienia z zacnego Mińska Mazowieckiego :) .

Przy okazji powrotu na Kluczyki, zrobiłem jeszcze kilka zdjęć wagonu przeciwpożarowego z 1950 roku. O jego bogatej historii świadczą przydziały tego wagonu. Ponieważ rzadki tabor przeciwpożarowy jest reprezentowany głównie przez tendry, to postanowiłem opublikować zrobione zdjęcia.



7.JPG
8.JPG

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

16.JPG
 
Reakcje
2.384 71 3
#56
Tak sobie przeglądałem jeszcze raz relację z krzaków i dopiero teraz wychwyciłem jeden szczegół.
Na jednym ze zdjęć z obrotnicami widać na pomoście wagon silnikowy 57'ki..., niby nic nadzwyczajnego, ale...
Jeśli ktoś zwrócił uwagę, to na wysokości belki skrętowej ( chyba poprawna nazwa belki do której przytwierdzony jest czop skrętu) widać na poszyciu małą klapeczkę. Pod nią był schowany zbiorniczek oleju do smarowania ślizgów służących do podparcia pudła na belce bujakowej.


Pozdrawiam z MMz:)

ps.Dodatkowo jeszcze na innym zdjęciu w tle widać (chyba) EN59-001 czyli Akatus'a z Łódzkiego oddziału PR
 
#57
Przy okazji powrotu na Kluczyki, zrobiłem jeszcze kilka zdjęć wagonu przeciwpożarowego z 1950 roku. O jego bogatej historii świadczą przydziały tego wagonu.
To zdecydowanie trochę starszy i dużo ciekawszy wagon niż "tylko" przeciwpożarowy. Jest to jeden z coraz bardziej zanikających wagonów polskiej budowy typu C-IX, wytwarzany w Zakładach Ostrowieckich. Były to już wagony spawanej konstrukcji, a ten pochodzi z drugiej serii produkcyjnej budowanej bodajże od 1934 roku.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#58
Determinantą do powrotu na Kluczyki było moje wyobrażenie o szczęściu na twarzy Kolegi Jarząbek, który prosił mnie o dodatkowe zdjęcia z parowozu Tkh :) .
Bardzo dziękuję za pamięć. Faktycznie uśmiech zagościł na mojej twarzy głównie z tego powodu, że ktoś życzliwy o mnie jeszcze pamięta. :)Ale zagościł też i smutek, potwierdzający to co od lat powtarzam, że tak naprawdę "to my bardzo mało wiemy". I w tym przypadku mimo tego, że widzę dzwon w całej okazałości to nie wiem kto jest producentem :(, ale będę szukał. :)
kilka zdjęć wagonu przeciwpożarowego z 1950 roku.
Wcześniej Kolega Andrzej napisał, że wagon pochodzi z okresu przedwojennego a ja tylko chciałem dodać, że w tym przypadku rok 1950 jest datą produkcji pokrywy maźnicy.
Daty produkcji wagonu szukaj na ramie, tam powinna się znajdować tabliczka firmowa, ... powinna? :(
 
#59
Daty produkcji wagonu szukaj na ramie, tam powinna się znajdować tabliczka firmowa, ... powinna? :(
Powinna, ale w przeciwieństwie do wagonu pewnie ktoś się o nią zatroszczył. Jakoś dziwnie tabliczki dużo szybciej znajdują opiekunów niż całe wagony.
Przy okazji - co sądzisz Jarząbku o "wisience tortowej ->" z kilku postów wyżej - francuzeczka?
 

Podobne wątki