• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Donator forum
Tak miało być, dopiero po wysłaniu zobaczyłem, ze się pomyliłem, a edycja już nie działa. Tak jak pisałem brak jest podkładów betonowych używanych przez PKP nie tylko w rozjazdach ( tu raczej chyba epoka VI), ale i na torze (epoki IV, V np; magistrala podsudecka).
Przecież Roco robiło tory na betonowym podkładzie. Seria Roco Line.

No to Kolega kzk kolej mnie nie pocieszył ,liczę jeszcze na Kolegów co robią modele z blach fototrawionych skoro można zrobić lokomotywy czemu by nie zrobić
prostego szynobusy czyli np właśnie SA106.

techno

Aktywny użytkownik
W rozkładowym ruchu SN61 jeździły po połowy lat 1990-tych, ale dwie są zachowane sprawne i jeżdżą na różnych imprezach. Szczególnie dotyczy to SN61-168 z Chabówki, drugi, SN61-183 jest w Szczecinie, ale nie jestem pewien, czy ma dopuszczenie do ruchu po liniach PLK, czy może tylko jeździć po terenie lokomotywowni.
Wiem, że odpowiadam na post sprzed 10 dni, ale do rzeczy. Szczeciński Ganz jest własnością marszałka województwa (stoi na terenie lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie - zaplecze PR-ów) i póki co, nie ma dopuszczenia do ruchu na sieci PLK. Najgorsze jest to, że się na to nie zanosi w najbliższym czasie :(

teigrekty2

Znany użytkownik
No to Kolega kzk kolej mnie nie pocieszył ,liczę jeszcze na Kolegów co robią modele z blach fototrawionych skoro można zrobić lokomotywy czemu by nie zrobić
prostego szynobusy czyli np właśnie SA106.
Chyba z prostego powodu; ze ani to ladne, ani nie wzbudza takich emocji jak te z lat PRLu. Ot taki klimatyzowany plastyk, okna nawet nie idzie otworzyc :podstepny:

WrocT

Aktywny użytkownik
Niestety tak jest, ale już w okolicy historycznej stolicy Sląska nie znajdzie się w ruchu planowym SP42 z wagonami 120A. Za to we Wrocławiu zobaczymy VT628 (bez klimatyzacji z uchylanymi lufcikami) lub VT642. I oba te pojazdy występują w miniaturze. A tuż przy granicy jeździ przecież Regio Shuttle CD. Też dostępny w H0. Jak widać znajdują swoich klientów. A czasy pociągów z PRLubianej odchodzą w niepamięć.

Jest bardzo efektowna. Ale wolałbym coś z początku lat 90-tych. Jakby tak jeszcze gdyńska... Poza tym mam do odebrania i zapłacenia sp45-204, zamówiłem et22 i parę wagonow... A tutaj jeszcze mój młodszy syn (11 lat) zaczyna się dopominac o swoją lokomotywe