1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika krzy.lok, 21 Lutego 2016.

1. WrocT

WrocT Aktywny użytkownik

Tak miało być, dopiero po wysłaniu zobaczyłem, ze się pomyliłem, a edycja już nie działa. Tak jak pisałem brak jest podkładów betonowych używanych przez PKP nie tylko w rozjazdach ( tu raczej chyba epoka VI), ale i na torze (epoki IV, V np; magistrala podsudecka).

2. kzk kolej

kzk kolej Aktywny użytkownik

Na to akurat nie ma co liczyć...

3. Przemek Kamiński

Przemek Kamiński Znany użytkownik Donator forum

Przecież Roco robiło tory na betonowym podkładzie. Seria Roco Line.

4. Krystian

Krystian Użytkownik

No to Kolega kzk kolej mnie nie pocieszył ,liczę jeszcze na Kolegów co robią modele z blach fototrawionych skoro można zrobić lokomotywy czemu by nie zrobić
    prostego szynobusy czyli np właśnie SA106.

• Popieram Popieram x 1
  5. EC45

EC45 Aktywny użytkownik

Dokładnie! Np. w barwach KD :love:

6. techno

techno Aktywny użytkownik

Wiem, że odpowiadam na post sprzed 10 dni, ale do rzeczy. Szczeciński Ganz jest własnością marszałka województwa (stoi na terenie lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie - zaplecze PR-ów) i póki co, nie ma dopuszczenia do ruchu na sieci PLK. Najgorsze jest to, że się na to nie zanosi w najbliższym czasie :(

7. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

Tak mi się właśnie wydawało, dzięki za informację.

8. teigrekty2

teigrekty2 Znany użytkownik

Chyba z prostego powodu; ze ani to ladne, ani nie wzbudza takich emocji jak te z lat PRLu. Ot taki klimatyzowany plastyk, okna nawet nie idzie otworzyc :podstepny:

• Popieram Popieram x 5
  9. WrocT

WrocT Aktywny użytkownik

Raczej prosty szynobus z blach to może być SA101, a SA106 ma już bardziej opływowe kształty i co najgorsze brak dokumentacji w sieci.

• Popieram Popieram x 1
  10. WrocT

WrocT Aktywny użytkownik

Niestety tak jest, ale już w okolicy historycznej stolicy Sląska nie znajdzie się w ruchu planowym SP42 z wagonami 120A. Za to we Wrocławiu zobaczymy VT628 (bez klimatyzacji z uchylanymi lufcikami) lub VT642. I oba te pojazdy występują w miniaturze. A tuż przy granicy jeździ przecież Regio Shuttle CD. Też dostępny w H0. Jak widać znajdują swoich klientów. A czasy pociągów z PRLubianej odchodzą w niepamięć.

11. Gethvar

Gethvar Znany użytkownik

Tak, zatem i do mnie zawitała moja ostatnia zamówiona przed laty siódemka i tak swoją drogą zastanawia mnie czy dało by się zebrać jakoś (mówię tu do ludzi z Górnego Śląska) i w jakiś sposób namówić Roberta i spółkę na jakiś bonus w postaci siódemki z przydziału "Zakład Taboru Katowice" może dwóch, może żółta mordka i zielono-zielona? Może gdyby się uzbierało wystarczająco dużo chętnych...

• Super! Super! x 1
  12. Engineer

Engineer Aktywny użytkownik

Jestem całkowicie ZA.
    Świetny pomysł!(y)
    Biorę obie, bez wahania.

A najlepiej takie, jakich jeszcze nie było - "zółta mordka" z halogenami i szybami elektrogrzejnymi (dla przypomnienia EU07-466, ZNTK Poznań):kawa:;
    A zielono-zielona? Hmmmm... Jakiś pomysł?:podstepny:

Ostatnio edytowane: 24 Października 2017
  13. Gethvar

Gethvar Znany użytkownik

Pytanie tylko czy to realne i ilu chętnych musiało by się znaleźć... fajnie było by gdyby wyszła jakaś żółta mordka bez owych grzechów chińskiej młodości...

14. Luke

Luke Użytkownik

15. Engineer

Engineer Aktywny użytkownik

To tylko takie dywagacje, ale znając Roberta i jego bardzo pozytywne podejście do tematu i nastawienie, to myślę że jak najbardziej tak.
    Mam przynajmniej taką nadzieję, a wiem na pewno, że ostatnie produkcje to nie jest ostatnie słowo. Za co zresztą trzymam mocno kciuki.
    A tak poza tym to myślę, że jak by takowe wyszły, to znajdą się chętni nie tylko z Oberschlesien.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 24 Października 2017, Data oryginalnego wpisu: 24 Października 2017 ---
    Już padła propozycja takiej z numerem 466. A 539 już była Cargowska, a poza tym...
    Miała być propozycja zielono-zielonej. Hello!o_O
    :LOL:

Ostatnio edytowane: 24 Października 2017
  16. Luke

Luke Użytkownik

Przeca jest zielo-zielona... tylko z żółtym akcentem;)

A tak na serio to wyprzedziłeś mnie ze swoją propozycją - 466:)

• Śmieszny Śmieszny x 1
  17. andrzejm

andrzejm Nowy użytkownik

Witam. Posiadacie może informacje o ewentualnych nowych modelach EU07? Chodzi mi przede wszystkim o epokę Va. Bo jakby już miało nie być to muszę chyba kupić białostocką EU07-345.

18. czacza

czacza Aktywny użytkownik

Na przełomie grudnia/stycznia będzie więcej wiadomo ;)

• Popieram Popieram x 1
  19. andrzejm

andrzejm Nowy użytkownik

Dziękuję. To na razie się wstrzymam z zakupem EU07-345.

20. czacza

czacza Aktywny użytkownik

Dlaczego? To jedna z najładniejszych Eu07 wydanych od PIKO :) Warto ją mieć w kolekcji. Decyzja należy do kolegi :)

Udostępnij