• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

J1974H0

Znany użytkownik
To się chyba komuś świat fantazy otworzył, ET21to jest klasyk który prawie jak widać każdy chętnie kupi natomiast gamma, kupią tego parę sztuk dzieciaki i koniec. Ale już nie raz Polscy producenci pokazywali, że robią swoje fanzazje, a później płaczą że modele się nie sprzedają, farsa jakich mało.
Myślę, że masz rację. Tym bardziej, że typ 3E (znane z PKP jako ET21) nie tylko służyła na PKP, gdzie można wykonać ją spokojnie w malowaniu z epoki III (KLIK), IV, czy V (żółte czoło), ale i w malowaniu prywatnych przewoźników jak choćby CTL, czy nawet w barwach DB... KLIK . PIKO ma już wprawę w modernizacjach taboru :) (ST44), to i z tym sobie by mogło poradzić.

Ostatnio edytowane:
Myślę, że nie docenia się kolekcjonerów modeli 5 i 6 epoki. Jestem przekonany że bardzo wielu z nich, po nasyceniu się IC, PR i prywaciarzami zechce czegoś nowego. Taka jest natura człowieka, że nie stoi w miejscu.

Rysiek

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Na pewno kupi pokolenie około 40-latków i starszych, którzy pamiętają czasy, gdy te maszyny były naturalnym elementem krajobrazu polskiej sieci kolejowej.
i nadal są w prawdzie już nie PKP CARGO, ale innych przewoźników takich jak PolMiedżTrans, CTL, Euronaft, DLA, ECCO Rail, DB Cargo Polska i JSW Logistics. I nadal ilościowo ich jest więcej w eksploatacji niż jakiś tam Gam.

Inna sprawa, że IC i Cargo kiedyś zmienią malowania bo nic nie jest wieczne, a to narobi trochę zamieszania.

Ja jako niedzielny kolejkarz VI epokowy, ET21 nawet nie pomyślę o zakupie, ale zgadzam się, że Elf 1 by poszedł. Sam bym łyknął takiego 4-członowego w barwach KŚ - tak do 1600PLN to z mlaśnięciem ;) Co by o produktach PESY nie gadać to był kamień milowy dla kolei pasażerskiej w regionie.

No właśnie. Obecne malowanie IC jest już bardzo stare jak na warunki europejskie. Pewnie będą się przymierzać do zmiany. Za dwa lata 20-lecie PKP IC. Może wtedy coś się w tej kwestii podziać ?

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
PKP IC w pewnym stopniu już zmieniło malowanie wagonów. Obecne modernizacje i nowe wagony posiadają czarny pas okienny. Zwróćcie uwagę, że jeszcze do niedawna czarny pas okienny był cechą charakterystyczną ostatnich nowych wagonów. Obecnie jest to standard dla wszystkich modernizacji.

DRACULA

Znany użytkownik
Warto zastanowić się nad tematem ET21 w różnym aspekcie .
Chyba nie muszę pisać dlaczego ... ? ;)

DB Schenker Polska i jego następna postać DB Cargo Polska to nie jest kolej prywatna korporacyjna .
Mamy tu doczynienia z dość skomplikowanym ciągiem własności.
DB Schenker ( właściciel "DB Schenker Polska" ) i jego późniejsza postać DB Cargo ( właściciel "DB Cargo Polska") to firma zarządzająca przewozami towarowymi . Która jest własnością DBAG , a ta jest w ... całości ! własnością Republiki Federalnej Niemiec .
Tak więc ET21 w malowaniu DB Schenker Polska lub DB Cargo Polska to polska lokomotywa na niemieckich kolejach w ... Polsce .
Oczywiście jest tu jeszcze kwestia własności infrastruktury i nawierzchni.
Ale podkreślam : nie jest to malowanie korporacyjne , jest to malowanie niemieckich kolei .
Moim marzeniem jest żeby w Polsce były DBAG i koleje chińskie lub japońskie , jak różnorodność to różnorodność ! a co ?!

Dlaczego ? przedstawiam na poniższym linkach :

DLA - Dolnośląskie Linie Autobusowe http://enkol.pl/Plik:3E-1M-350.jpg

CTL - Logistic

ECCO - Rail

://www.youtube.com/watch?v=SVnILYA65xk

DB Schenker Polska

DB Cargo Polska

https://www.youtube.com/watch?v=dVd6gkWN7uA

JSW Logistic

https://www.youtube.com/watch?v=Cfh95LRFoTA

PX48-28

Aktywny użytkownik
Sputniki maja potencjał nawet wśród ludzi z mojej "półki", malowań i typów jest trochę więcej i dla każdego coś miłego się znajdzie, a Gamma? Pięć szarych i dwa w malowaniu KM i na więcej się nie zanosi, no faktycznie potencjał, już Gryfinny mają więcej sensu i Dragony, ale argument teraz, że 40 latkowie kupują bo byli ciągnięci jest martwy bo kto jechał za Gamma albo Gryfinem? Argumenty tego pokroju to niestety kpina, dla przeciętnego zjadacza to tylko lokomotywa a dla wielu z nas jest symbolem i określonymi wspomnieniami i zadumą nad starymi, pięknymi zdjęciami choćby zabierajacego tu głos Ryśka ;)

Bolutek

Aktywny użytkownik
No właśnie. Obecne malowanie IC jest już bardzo stare jak na warunki europejskie. Pewnie będą się przymierzać do zmiany. Za dwa lata 20-lecie PKP IC. Może wtedy coś się w tej kwestii podziać ?
Obecne malowanie PIC-u to jedna wielka tragedia. Ta grafika ICCCniewiadomoco... Mniej więcej jakby DB zrobiło sobie DBBBB. Fakt że obecna malowanie DB Intercity nie powala.
Ale widocznie dygnitarzom i pijarowcom z IC odpowiada. A może pójście w niebieskie barwy to jakiś ukłon w stronę pewnej opcji politycznej. Może za dwa lata - z okazji 20-lecia - PIC wymyśli coś patriotycznego w nawiązaniu do tworzonej nowej historii i barwy w stylu cichociemnym- wyklętym. Wcale bym się nie zdziwił.

Bolutek

Aktywny użytkownik
Sputniki maja potencjał nawet wśród ludzi z mojej "półki", malowań i typów jest trochę więcej i dla każdego coś miłego się znajdzie, a Gamma? Pięć szarych i dwa w malowaniu KM i na więcej się nie zanosi, no faktycznie potencjał, już Gryfinny mają więcej sensu i Dragony, ale argument teraz, że 40 latkowie kupują bo byli ciągnięci jest martwy bo kto jechał za Gamma albo Gryfinem? Argumenty tego pokroju to niestety kpina, dla przeciętnego zjadacza to tylko lokomotywa a dla wielu z nas jest symbolem i określonymi wspomnieniami i zadumą nad starymi, pięknymi zdjęciami choćby zabierajacego tu głos Ryśka ;)
I tu trafiłeś w sedno. Dla mnie ET21 zawsze będzie symbolem pierwszej lokomotywy elektrycznej jaką zobaczyłem. A było to dawnoooo temu w Gdańsku Głównym po zakończeniu elektryfikacji linii 131/9. Chętnie bym kupił model ET21 - ale firma mtb wywołuje u mnie niestrawności....

DRACULA

Znany użytkownik
Obecne malowanie PIC-u to jedna wielka tragedia. Ta grafika ICCCniewiadomoco... Mniej więcej jakby DB zrobiło sobie DBBBB. ( ... )
To prawda ja też mam takie odczucie z tym ICCCCCCCC ....
Choć kolorystyka wag.osob. popielato - szaro - biała jak na nowoczesne malowanie bardzo mi się podoba .

Ale widocznie dygnitarzom i pijarowcom z IC odpowiada. A może pójście w niebieskie barwy to jakiś ukłon w stronę pewnej opcji politycznej ( .... )
:D .... sporo ludzi to tak kojarzy , naprawdę . I mi się kiedyś nasunęły takie skojarzenia ...

Co do ET21 to Szanowni możecie być pewni na 100% ! ukazania się towarowej starej damy w zapowiedziach Piko na 2020 już za 8 tygodni i to w bardzo zaskakującej epoce ! emisja raczej w II poł . 2020 .

Ostatnio edytowane: