• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

Nie znam i nigdy nie widziałem na oczy przedstawiciela/przedstawicieli Piko .
Więc nie wyrażam tu ani krytyki a ni pochlebstw .
Uważam że nie jest to ściema , ale odpowiedź sensowna , zgodna z realiami jakie są na dzień dzisiejszy w Piko .
Chyba nie trudno się domyśleć jaka seria lokomotywy jest szykowana przez Piko na 2020r ... w miejsce EP09 .
Natomiast jaka inna firma po za Piko szykuje EP09 ? Tu nie mam wiedzy .
Schlesienmodelle ??? Czy ta firma w ogóle żyję bo coś obiecują od jakiegoś czasu - tylko cooo ?
Mają podobno wznowić EU07 303E i jakąś niespodziankę wypuścić :cool: Pytałem też o parowóz...
Niestety ale rynek zbytu zbyt mały a koszta wyprodukowania parowozu zbyt dużeee...
Czekam na siódemki już trochę czasu i czy ktoś mógłby zabrać głos na temat POLSKIEJ firmy ???

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Jeżeli poważnie zastanowić się nad sensem tej odpowiedzi to Polityka Piko na rynek Polski spina się klamrą w tym mały oświadczeniu o EP09. Rację mieli zatem ci którzy stawiali tezy o zmonopolizowaniu rynku. Ale przypominam iż trn sam przedstawiciel Piko dawał do zrozumienia iż wkrótce w 2019 roku ma ukazać się pierwszy Polski Parowóz od Piko a nie żadna przemalowanka. Ale mamy jeszcze 2 miesiące ;)

Adam Kobyliński

Aktywny użytkownik
Donator forum
GGM
Uważam że nie jest to ściema , ale odpowiedź sensowna , zgodna z realiami jakie są na dzień dzisiejszy w Piko .
Wygląda mi jak ściema, bo jeżeli model jest opracowany i mógłby się ukazać w tym roku to oznacza, że ktoś wypracował nie wiadomo ile godzin nad rysunkami i przygotowaniem formy i wszystkim innym. Inwestycja czasu i środków w... czekanie czy inna firma wyda ten model nie ma dla mnie kompletnie żadnego sensu. A jeżeli inna firma wyda model na rynek to oznacza że w Piko zmarnowali tylko czas? :niepewny:

Chyba nie trudno się domyśleć jaka seria lokomotywy jest szykowana przez Piko na 2020r ... w miejsce EP09 .
Jaka? Bo ja np. nie wiem.

SP9XUR

Znany użytkownik
Jeżeli poważnie zastanowić się nad sensem tej odpowiedzi to Polityka Piko na rynek Polski spina się klamrą w tym mały oświadczeniu o EP09. Rację mieli zatem ci którzy stawiali tezy o zmonopolizowaniu rynku.(...)
Wojna handlowa trwa, to widać obecnie na przykładzie wagonów osobowych i cystern, ale nie jestem optymistą co się stanie po zwycięstwie potentata ;)

Wygląda mi jak ściema, bo jeżeli model jest opracowany i mógłby się ukazać w tym roku to oznacza, że ktoś wypracował nie wiadomo ile godzin nad rysunkami i przygotowaniem formy i wszystkim innym. Inwestycja czasu i środków w... czekanie czy inna firma wyda ten model nie ma dla mnie kompletnie żadnego sensu. A jeżeli inna firma wyda model na rynek to oznacza że w Piko zmarnowali tylko czas?
To ma sens. Jeżeli mają opracowany model, ale jednocześnie przeciek, że ktoś chce taki sam wydać, to czekanie może być bardzo sprytne. Jeżeli wiedzą, że model wydać planuje firma znana z dopracowanych detali i jakości, to mogą czekać by wiedzieć co poprawić by przebić ofertę konkurencji i szybko zapowiedzieć wydanie lepszego modelu. A PIKO stać na przeczekanie...
ROBO, o ile pamiętam, pierwsze wypuściło cysterny, a PIKO niedługo potem dało swoje z dopracowanymi tymi detalami na które narzekano.

Miałem nie udzielać sie w tym temacie bo już wyleczylem się z wyrażenia marzeń lub oczekiwań dot. przyszłych modeli i po prostu czekam na to co będzie wychodzić, ale już bez takich emocji, lecz wypowiedź przedstawiciela Piko (zwanego dalej PK) jest na tyle interesująca, że pozwolę sobie, bez pozwolenia wierchuszki forumowej na drobne uwagi.
PK bowiem pisze, że Piko MA JUŻ OPRACOWANY model EP09. Nie że ma go w planach, on jest gotowy. Stąd teoria o wyczekiwaniu na konkurencję żeby poprawić swój produkt jest nierealna. Do tego nie znajdująca potwierdzenia w historii. Również w przypadku EU07 PIKO doskonale wiedziało że SM planuje wydać model tej lokomotywy a jednak nie cofnęli się z tym projektem.
Druga sprawa. PK pisze, że jak inna firma nie wyprodukuje tej lokomotywy do końca 2020 to zrobi to PIKO. Litości Panie Gziesiu. Mamy uwierzyć że Piko wypier.... gotowy model do kosza bo inna firma go zrobiła?
Jaki jest zatem cel tej wypowiedzi PK? Cholera wie! Na pewno dostał taki przykaz z centrali ale zapewne mu nie powiedzieli o co chodzi. Pewnie On sam nie wie bo to co napisał nie trzyma się kupy za cholerę.

Ostatnio edytowane:
Ja natomiast pytałem Pana od PIKO o ewentualne wznowienie produkcji Husarza w standardowym malowaniu IC w wersji Expert (na którym mi zależy) i dowiedziałem się, że w przyszłym roku nie będzie to możliwe, a i w 2021 r. mało prawdopodobne.
Taka informacja dla tych co ewentualnie byliby zainteresowani zakupem tej lokomotywy.

Ja natomiast pytałem Pana od PIKO o ewentualne wznowienie produkcji Husarza w standardowym malowaniu IC w wersji Expert (na którym mi zależy) i dowiedziałem się, że w przyszłym roku nie będzie to możliwe, a i w 2021 r. mało prawdopodobne.
Taka informacja dla tych co ewentualnie byliby zainteresowani zakupem tej lokomotywy.
Dużo lepsze Roco jeszcze zalega, pewnie muszą odczekać.

avecez

Aktywny użytkownik
Jakoś przy siódemkach i fiatach nie czekali na Schlesienmodelle, raczej spieszyli się z wydaniem ;) A jaka to inna firma? Obstawiam MTB... niestety.
MTB nie jest konkurencją dla kogokolwiek. Schlesienmodolle w ilości w jakiej produkują też raczej nie, więc o co chodzi?
SU46 dla przykładu wydało MTB a loki z Piko sprzedały się w ciągu miesiąca a MTB jest nadal w sprzedaży.
Czekam na ST43 i SM31 no i na EN57.

michu88

Aktywny użytkownik

Na stronie Robo pojawiło się więcej zdjęć tych prototypów, a także zapowiedzi tego, co ma się ukazać:
http://www.robo.eu.com/aktualnosci/nowe-wersje-wagonow-osobowych-typu-y
Ja ze swojej strony mogę dodać, że widziałem te prototypy wczoraj na żywo i wyglądają fantastycznie, jak dla mnie poziom wykonania jak w LS Models. Wagon drugiej klasy prezentuje się również znakomicie.

Na stronie Robo pojawiło się więcej zdjęć tych prototypów, a także zapowiedzi tego, co ma się ukazać:
http://www.robo.eu.com/aktualnosci/nowe-wersje-wagonow-osobowych-typu-y
Ja ze swojej strony mogę dodać, że widziałem te prototypy wczoraj na żywo i wyglądają fantastycznie, jak dla mnie poziom wykonania jak w LS Models. Wagon drugiej klasy prezentuje się również znakomicie.
I to jest dobra wiadomość i informacja dla mnie, by nie kupować teraz wagonów Piko i cierpliwie poczekać na staranniejsze i w zbliżonej cenie :)