• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

DRACULA

Znany użytkownik
Andrzeju, każdą awarię można przekuć w sukces:
Zobacz załącznik 676843
:D ... Trzask !!! owianka Gaz !!! owana ... :ninja: :ninja: :ninja:

Wracając do cystern 401R i 408R poruszonych przeze mnie w ostatnim poście ( pisałem go na raty )
To jestem ciekaw jak szybko "społeczność" udzieli sobie odpowiedzi ...
Czyli inaczej mówiąc jak szybko przetrawiamy i wyciągamy istotne info , my wszyscy z takich publikacji jak Atlas Wag. Tow.

Piotr M.

Znany użytkownik
:D ... Trzask !!! owianka Gaz !!! owana ... :ninja::ninja::ninja:

Wracając do cystern 401R i 408R poruszonych przeze mnie w ostatnim poście ( pisałem go na raty )
To jestem ciekaw jak szybko "społeczność" udzieli sobie odpowiedzi ...
Czyli inaczej mówiąc jak szybko przetrawiamy i wyciągamy istotne info , my wszyscy z takich publikacji jak Atlas Wag. Tow.
Z tej społeczności nie trzeba robić idiotów, i bawić się w zgadywanki emocjonujące jak zbieranie grzybów.
A mentalność "wiem, ale nie powiem, uchylę rąbka tajemnicy niech sobie zgadują" jest równie żenująca co śmieszna i poważnemu człowiekowi raczej uwłaczająca.
Nie kwestionuję wiedzy i osoby kolegi Andrzeja, ale sugeruję że jeżeli coś wie niech powie wprost, a jeżeli nie wie nic pewnego niech nie sieje fermentu. A tak tylko bije się pianę i płodzi kolejne bezsensowne posty.
Jakoś inni potrafią napisac wprost, lub nawet nie napisać, tylko wrzucić zdjęcie nowego modelu, bez robienia napięcia i budowania emocji jak w tanim horrorze.

Z góry przepraszam za brak tęczowych wyrazów, przeplatanki czcionek i innych pisano-wizualnych fetyszów.

DRACULA

Znany użytkownik
Z tej społeczności nie trzeba robić idiotów, i bawić się w zgadywanki emocjonujące jak zbieranie grzybów.
A mentalność "wiem, ale nie powiem, uchylę rąbka tajemnicy niech sobie zgadują" jest równie żenująca co śmieszna i poważnemu człowiekowi raczej uwłaczająca.
Nie kwestionuję wiedzy i osoby kolegi Andrzeja, ale sugeruję że jeżeli coś wie niech powie wprost, a jeżeli nie wie nic pewnego niech nie sieje fermentu. A tak tylko bije się pianę i płodzi kolejne bezsensowne posty.
Jakoś inni potrafią napisac wprost, lub nawet nie napisać, tylko wrzucić zdjęcie nowego modelu, bez robienia napięcia i budowania emocji jak w tanim horrorze.

Z góry przepraszam za brak tęczowych wyrazów, przeplatanki czcionek i innych pisano-wizualnych fetyszów.
Przepraszam ale większego xxxxxxxxx nie rozumiejącego o czym piszę jeszcze na tym forum nie spotkałem . :oops:
Przez Kolegę przemawiają emocje , trzęsionka , nerwowa galaretka ze świńskich nóżek ...
Przecież ja piszę o zawartości Atlasu Wagonów Towarowych i wskazuję czarno na białym o jakie cysterny chodzi !
Wymianiając ich serie .... :)
A nie o Nowościach PKP 2020 ! .... :eek:
Kolego Piotr M . ... czas się chyba leczyć z tych emocji ?!
I uczyć , uczyć i jeszcze raz uczyć czytać ze zrozumieniem . :D

DRACULA

Znany użytkownik
Przecież to proste jak budowa cepa. Rama i wózki w tych cysternach są identyczne jak w 406R
Brawo !
Tylko dlaczego dla jednych to proste ...a dla drugich od razu powód do furii z powodu nie wiedzy i braku cierpliwości .
Teraz możemy realnie przewidywać wypust tych serii cystern 401R i 408R .

Piko ma już podwozia do tych pięknych typów cystern !
Ja
kby ktoś miał zdjęcia oryginałów to warto tu wkleić żeby było widać o czym mowa .

DRACULA

Znany użytkownik
To Piko przy okazji może też zrobić 419R, 422R
Czyli mamy 401R , 408R , 419R i 422R na tym samym podwoziu od 406R .
I ... na tych samych wózkach 1XTa !

Dla mnie to sygnał że powinienem zakończyć zakup 406R Robo i ograniczyć dalsze zakupy 406R Piko do góra 2 szt .
Rezerwując miejsce w składach i na półkach i liczyć się w odleglejszej przyszłości z zakupem pozostałych typów.
I czekać na dalsze ruchy producentów ....
Pomimo że tych modeli nie ma jeszcze na rynku można je z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać .
I nie jest to "wróżenie z fusów" tylko zasadne przewidywanie produkcji .
Przewidywanie jest cenną zdolnością !
Może teraz co po niektórzy zmienią nomenklaturę ...nie "wróżenie z fusów czy ze szklanej kuli" tylko przewidywanie ... ;)
i jeszcze raz prosze nie mylić z tematem Nowości PKP 2020 ... to nie ten wątek . :LOL:

DRACULA

Znany użytkownik
Tak , jak kiedyś Piko czy Robo po nie sięgnie ( oby ! ) - wolałbym absolutnie wykonanie Piko z powodu jakości technologicznej - to będziemy mieli aż 5 z czego 4 znacznie różniące się typy cystern PKP . Zresztą 422R też jest dość inną bajką . I mnożąc to przez epoki i podstawowe malowania wyjdzie 100szt !
Już obecnie 406R w wykonaniu Robo to 9 malowań i Piko 6 malowań to razem daje to 15 !
Od kilku godzin licząc się z taka ewentualnością ...zamknąłem zakupy cystern Robo i jakichkolwiek cystern innych zarządów.

Poniżej linki do zdjęć oryginałów potencjalnych modeli :
408R http://rail.phototrans.eu/14,66618,0,Wagon_cysterna_408R_31_51_7861954_0.html
401R http://www.dawidfratczak.pl/galeria/9000-10999/20110109_10398.jpg
422R http://www.dawidfratczak.pl/galeria/wagony/foto/zaes.jpg
419R .... ?

avecez

Aktywny użytkownik
Pan Robert czyli ROBO, zapowiedział kontynuację ryflaków, baru i kuszetki od IV do VI epoki. I jeszcze 1/2 kl już nie w limitowanej serii. O szczegółach może on sam napisze albo ktoś dobrze znający jego plany.
Zapowiada się ciekawie.

Pan Robert czyli ROBO, zapowiedział kontynuację ryflaków, baru i kuszetki od IV do VI epoki. I jeszcze 1/2 kl już nie w limitowanej serii. O szczegółach może on sam napisze albo ktoś dobrze znający jego plany.
Zapowiada się ciekawie.
No i super. Będę je kupował. Tylko niech najpierw poprawi największy mankament swoich modeli, ktory jest charakterystyczny dla naszych Y-ków, tj. ramy okienne. Wyglądają u Robo bardziej widowiskowo niż u konkurencji, ale są nieprawidłowe. Prawidłowo rama okna wychodzi poza lico budy. W żadnym wypadku nie może to wyglądać jak u Robo tj. ramy wpuszczane w budę i do tego zbyt cienkie. U Piki może trochę przeskalowane ale bliższe oryginału. Wygląda ładnie to u Robo ale jest nieprawidłowo. To jest cecha Y-ków i koniec.

Dla mnie wygląda jak zwykła ściema.

"Model jest opracowany i mógłby się pojawić w tym roku, ale się nie pojawi bo czekamy aż wyda go inna firma. A jeżeli inna firma go nie wyda to wtedy my wydamy"

Tak bym przetłumaczył te brednie "przedstawiciela" Piko. Fajnie że to pokazałeś, rzuca to trochę światła na to co od jakiegoś czasu się pojawia na temat tego człowieczka.

DRACULA

Znany użytkownik
Nie znam i nigdy nie widziałem na oczy przedstawiciela/przedstawicieli Piko .
Więc nie wyrażam tu ani krytyki a ni pochlebstw .
Uważam że nie jest to ściema , ale odpowiedź sensowna , zgodna z realiami jakie są na dzień dzisiejszy w Piko .
Chyba nie trudno się domyśleć jaka seria lokomotywy jest szykowana przez Piko na 2020r ... w miejsce EP09 .
Natomiast jaka inna firma po za Piko szykuje EP09 ? Tu nie mam wiedzy .

Nie znam i nigdy nie widziałem na oczy przedstawiciela/przedstawicieli Piko .
Więc nie wyrażam tu ani krytyki a ni pochlebstw .
Uważam że nie jest to ściema , ale odpowiedź sensowna , zgodna z realiami jakie są na dzień dzisiejszy w Piko .
Chyba nie trudno się domyśleć jaka seria lokomotywy jest szykowana przez Piko na 2020r ... w miejsce EP09 .
Natomiast jaka inna firma po za Piko szykuje EP09 ? Tu nie mam wiedzy .
Schlesienmodelle ??? Czy ta firma w ogóle żyję bo coś obiecują od jakiegoś czasu - tylko cooo ?
Mają podobno wznowić EU07 303E i jakąś niespodziankę wypuścić :cool: Pytałem też o parowóz...
Niestety ale rynek zbytu zbyt mały a koszta wyprodukowania parowozu zbyt dużeee...
Czekam na siódemki już trochę czasu i czy ktoś mógłby zabrać głos na temat POLSKIEJ firmy ???

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Jeżeli poważnie zastanowić się nad sensem tej odpowiedzi to Polityka Piko na rynek Polski spina się klamrą w tym mały oświadczeniu o EP09. Rację mieli zatem ci którzy stawiali tezy o zmonopolizowaniu rynku. Ale przypominam iż trn sam przedstawiciel Piko dawał do zrozumienia iż wkrótce w 2019 roku ma ukazać się pierwszy Polski Parowóz od Piko a nie żadna przemalowanka. Ale mamy jeszcze 2 miesiące ;)

Wygląda mi jak ściema, bo jeżeli model jest opracowany i mógłby się ukazać w tym roku to oznacza, że ktoś wypracował nie wiadomo ile godzin nad rysunkami i przygotowaniem formy i wszystkim innym. Inwestycja czasu i środków w... czekanie czy inna firma wyda ten model nie ma dla mnie kompletnie żadnego sensu. A jeżeli inna firma wyda model na rynek to oznacza że w Piko zmarnowali tylko czas? :niepewny:

Jaka? Bo ja np. nie wiem.