• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

404W

Znany użytkownik
Co do pierwszej części, myślę że masz rację. Choć i tak, podtrzymuję swoją opinię, że PIKO jest popularniejsze od ACME.

Prawdopodobnie właśnie teraz (tzn. w 2019) ST44 i SU46 dopiero się pojawią w malowaniu PKP Cargo.

Wracając do poprzedniej wypowiedzi, bardzo chciałbym zobaczyć współczesny EZT w malowaniu PKP IC za jakąś akceptowalną cenę (powiedzmy do 1200 zł). Przynajmniej tu, w Łodzi, częściej widzę ED160 ŁKA i ED161 PKP IC niż jakikolwiek inny pociąg. Na drugim miejscu towarowe z ET22.
Za mniej niż 1200 to raczej nie zobaczysz. Porównaj sobie ceny EZT.

Się narobiło w tej Łodzi.
Dygresja: ŁKA dużo jeździ, wygodne to i w obrębie miasta jest za darmo (wliczone w cenę) dla posiadaczy biletu okresowego MPK ("Migawka"), który znaczna część mieszkańców posiada. Niech jeszcze tylko zbudują więcej przystanków (np. na osiedlu Retkinia), zrobią ten cały tunel i np. z Polesia na Widzew zamiast auta będziemy wybierać ŁKA, tańsze(lub "darmowe") i szybsze.

Swoją drogą, jako Łodzianin, nawet chętniej przytulił bym model ED160 w malowaniu ŁKA niż ED160 PKP IC, choć wiem, że jeśli już taki model zostanie wydany to w malowaniu PKP.
Za mniej niż 1200 to raczej nie zobaczysz. Porównaj sobie ceny EZT.
Faktycznie, 1600 zł jest bardziej prawdopodobne.

Koledzy!!!

Jak czytam niektóre posty to mnie szlak trafia.

Jak chcecie któryś z was aby Piko zrobiło taki model flirta ŁKA czy ED160, niech zdobędzie dokumentację tych pojazdów najlepiej od Producenta, zrobi dokładne fotki, wszystkie zezwolenia od danego Przewoźnika, np Loga i wówczas przekazać do przedstawiciela Piko Polska i po temacie.

Dlaczego tak pisze?
Za dużo na tym forum cwaniaków a nie potrafią nic dać od siebie pozytywnego. Tak ja uważam.

Prosta zasada.
Chcesz mięć w swojej kolekcji modele taboru takiego jaki jeździ po dzień dzisiejszy to zrób tak ja napisałem wyżej.

CoCu

Znany użytkownik
Dziękujemy za tę cenną uwagę. Dzięki Tobie już wkrótce nie będzie na forum wybrzydzania i marudzenia, bo każdy będzie miał taki model jaki tylko zechce i to za pół ceny, bo producenci w dowód wdzięczności za tę nieocenioną pomoc obniżą ceny.
Od teraz życie znów nabrało głębszego sensu. Że też nikt wcześniej na to nie wpadł.

A tu ciach. ACME zapowie :p. Tli się we mnie taka nadzieja. Robią/zapowiadają lokomotywy czeskie, rumuńskie, węgierskie to czemu nie mieli by i polskiej zrobić :niepewny:

Ostatnio edytowane:
Jeśli będzie ET21 to na pewno ją kupię ale nie sprawi takiej frajdy jak posiadanie EP09.
Zresztą wzmianki o ET21 słyszałem zanim Piko ogłosiło iż wypuści SU46.
Zostaje czekać i liczyć że jednak będzie..