• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

Pach

Użytkownik
Pamiętamy.
Oprócz pewnych rysunków, które otrzymałem z Newagu, całą dokumentację zdjęciową mam dzięki uprzejmości kolegów z Czech. A dokładnie Depo w Bohuminie, gdzie wchodzę prawie jak do siebie.
Czyli pewnie wszystko macie, ale jakbyś kiedyś coś chciał się dowiedzieć albo zdjąć jakiś wymiar to uderzaj do mnie śmiało. Postaram się pomóc.

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
A mnie od samego początku zastanawia jedno, dlaczego nikt nie poszedł za ciosem i nie powstała Pt47 od firmy Brawa ?
przecież przykładowo te 500 sztuk przy cenie np. 3 tyś zł. by się rozeszło raczej na pewno w 10 minut. sam bym kupił dwie!

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Dlatego, że Pt47 trzeba byłoby zrobić 5 tysięcy, a nie 5 setek. Nie wiem, ile wyszło wszystkich wersji BR19/BR39/Pt31, ale na pewno dużo więcej niż 500. Inaczej nikt nie zainwestowałby w formy i inne oprzyrządowanie. A do Pt47 potrzebne byłyby nowe formy i wiele innych elementów. Tylko podwozie i napęd można byłoby wykorzystać z Pt31. Pt31 została sfinansowana ze sprzedaży wersji DRG i OeBB (wersja PKP to w zasadzie przemalowanka), natomiast Pt47 musiałaby się praktycznie sprzedać wyłącznie w Polsce.

CoCu

Znany użytkownik
Tak, a nawet trzy. Ciekawe, że jak jest rozmowa o jakimś modelu jaki jeszcze nie powstał, to ludzie się na forum przebijają wręcz w ilości ile by sztuk kupili. Tylko że jak już faktycznie się pojawi na rynku, to jakoś niektórzy nawet jednej sztuki nie kupują. Dlatego takie sondowanie rynku na forum ma się nijak do faktycznej sprzedaży. Już kilka razy było tak, że to co ludzie krzyczeli że wezmą po kilka wcale nie kupowali, a to co zostało uznane za najgorszy syf sprzedało się w moment.

Kempol

Moderator
Zespół forum
Donator forum
MSMK
GGM
Już kilka razy było tak, że to co ludzie krzyczeli że wezmą po kilka wcale nie kupowali, a to co zostało uznane za najgorszy syf sprzedało się w moment.
Właśnie dlatego, między innymi masz na drogach więcej samochodów marki Škoda niż Mercedes-Benz.

FENIX

Znany użytkownik
i są najszybsze na naszych autostradach, jeśli mnie coś wyprzedza to tylko Szkoda,
kiedys widziałem nawet gonitwę
Szkoda goniła pomarańczowe Lambo

404W

Znany użytkownik
A mnie od samego początku zastanawia jedno, dlaczego nikt nie poszedł za ciosem i nie powstała Pt47 od firmy Brawa ?
przecież przykładowo te 500 sztuk przy cenie np. 3 tyś zł. by się rozeszło raczej na pewno w 10 minut. sam bym kupił dwie!
Tiak. Czyli skoro Pt31 były po nico ponad 2tys, to znaczy, że masz trzy :cool:.
Ciekawe wobec tego czemu Pt31 nie rozeszły się w 10 dni :obcy:

Tak, a nawet trzy. Ciekawe, że jak jest rozmowa o jakimś modelu jaki jeszcze nie powstał, to ludzie się na forum przebijają wręcz w ilości ile by sztuk kupili. Tylko że jak już faktycznie się pojawi na rynku, to jakoś niektórzy nawet jednej sztuki nie kupują. Dlatego takie sondowanie rynku na forum ma się nijak do faktycznej sprzedaży. Już kilka razy było tak, że to co ludzie krzyczeli że wezmą po kilka wcale nie kupowali, a to co zostało uznane za najgorszy syf sprzedało się w moment.
w pełni zgadzam się z kolegą CoCu , chętnych do zakupów modeli nie produkowanych jest bardzo dużo a jak już coś się pojawi na rynku w dość wysokiej cenie / bo tak pewnie powinny kosztować modele Pt31, Pt47 i inne parowozy PKP /
to jest to kilka no może kilkanaście osób .. ;)

mam propozycje , jeśli jest osoba na forum , która ma dobre "układy " z firmą BRAWA / lub inną . która wypuściłaby takie modele /
to proponuje wysłać zapytanie do BRAWY o możliwość wznowienia produkcji Pt31 lub rozpoczęcia produkcji Pt47
ale wcześniej trzeba oczywiście zrobić rzetelną listę osób , które na pewno wyłożą np. 3-4 tyś za każdy model ..:)

CoCu

Znany użytkownik
wysłać zapytanie do BRAWY o możliwość wznowienia produkcji Pt31
Ostatnio znajoma mi osoba, zresztą także jeden z tutejszych forumowiczów, wysłał takie zapytanie do firmy Brawa. Odpowiedź była krótka, że nie planują wznowić produkcji tego modelu.

Chcesz...
zrobić rzetelną listę osób , które na pewno wyłożą np. 3-4 tyś za każdy model
a sam stwierdzasz, że...
a jak już coś się pojawi na rynku w dość wysokiej cenie […] to jest to kilka no może kilkanaście osób
Różne listy na tym forum były tworzone, ale nie pamiętam by któraś faktycznie miała przełożenie na coś realnego. Zawsze chętni są tylko do wpisania się na listę, ale jak trzeba wyłożyć kasę to nagle przydział lub kolor jest zły. Chęci i marzenia wybujałe, realne możliwości już jakby znikome.

Sam kiedyś chciałem zamówić kilka sztuk modeli EN57 od Milosza, licząc że zamówienie na raz kilku egzemplarzy da nam niższą cenę końcową. Akurat wtedy ktoś zauważył, że firma Modela planuje wydanie tego modelu. Wszyscy z mojej listy się wycofali, nawet nie widząc choćby jednego elementu zapowiadanego modelu. Cała akcja miała miejsce już nieco lat temu, do dziś Modela nie wykonała jednak modelu EN57. Powtarzam: żadne listy nie mają sensu.

404W

Znany użytkownik
Ostatnio znajoma mi osoba, zresztą także jeden z tutejszych forumowiczów, wysłał takie zapytanie do firmy Brawa. Odpowiedź była krótka, że nie planują wznowić produkcji tego modelu.

Chcesz...

a sam stwierdzasz, że...

Różne listy na tym forum były tworzone, ale nie pamiętam by któraś faktycznie miała przełożenie na coś realnego. Zawsze chętni są tylko do wpisania się na listę, ale jak trzeba wyłożyć kasę to nagle przydział lub kolor jest zły. Chęci i marzenia wybujałe, realne możliwości już jakby znikome.

Sam kiedyś chciałem zamówić kilka sztuk modeli EN57 od Milosza, licząc że zamówienie na raz kilku egzemplarzy da nam niższą cenę końcową. Akurat wtedy ktoś zauważył, że firma Modela planuje wydanie tego modelu. Wszyscy z mojej listy się wycofali, nawet nie widząc choćby jednego elementu zapowiadanego modelu. Cała akcja miała miejsce już nieco lat temu, do dziś Modela nie wykonała jednak modelu EN57. Powtarzam: żadne listy nie mają sensu.
Akurat tu sprzeczności. Drugi cytat dotyczy stada "Bohunów", co to tylko piszą co to nie kupią. Pierwszy listy poważnych osób. Choć pewnie tą powagę trzeba by wzmocnić zaliczką. Z drugiej strony były niestety jednak też i akcje, gdy ktoś [jeden i drugi] zbierał zaliczki i ...

Czyli dyskucja zmierza do tego, że Polskie Parowozy są marzeniem i nie ma szans na typowo polski parowóz w rozsądnej cenie ...
w pełni zgadzam się z kolegą CoCu , chętnych do zakupów modeli nie produkowanych jest bardzo dużo a jak już coś się pojawi na rynku w dość wysokiej cenie / bo tak pewnie powinny kosztować modele Pt31, Pt47 i inne parowozy PKP /
to jest to kilka no może kilkanaście osób .. ;)

mam propozycje , jeśli jest osoba na forum , która ma dobre "układy " z firmą BRAWA / lub inną . która wypuściłaby takie modele /
to proponuje wysłać zapytanie do BRAWY o możliwość wznowienia produkcji Pt31 lub rozpoczęcia produkcji Pt47
ale wcześniej trzeba oczywiście zrobić rzetelną listę osób , które na pewno wyłożą np. 3-4 tyś za każdy model ..:)

Chcesz...

a sam stwierdzasz, że...

Ja i wielu innych tu na forum uważa , że cena 2000 złotych jest jednak zaporowa ...
Model powinien kosztować w przedziale 1000 złotych - Max 1500 złotych ...
To jest moja opinia i cena tu decyduje ...
Lepiej by Firma MTB zrobiła tańszą miniaturę i ruszyła rynek niż żeby Firma Brawa wystawiła parowóz za 2000 złotych i zepsuła rynek .

Czyli dyskucja zmierza do tego, że Polskie Parowozy są marzeniem i nie ma szans na typowo polski parowóz w rozsądnej cenie ...

Ja i wielu innych tu na forum uważa , że cena 2000 złotych jest jednak zaporowa ...
Model powinien kosztować w przedziale 1000 złotych - Max 1500 złotych ...
To jest moja opinia i cena tu decyduje ...
Lepiej by Firma MTB zrobiła tańszą miniaturę i ruszyła rynek niż żeby Firma Brawa wystawiła parowóz za 2000 złotych i zepsuła rynek .
błagam Cię kolego , tylko niech MTB nie bierze się za lokomotywy PKP , wystarczy jak poczytasz opinie o produktach tej firmy np. ostatni wypust
SN52 z rozpadającymi się elementami w oryginalnych opakowaniach MTB .. ale to może jakaś felerna partia ..

ale ok , każda firma chce zarabiać na swoich produktach -tylko niech przyłoży się lepiej do ich jakości , bo oczywiście rynek modelarski jest tak szeroki ,że każdy coś znajdzie dla siebie

ps. czemu według Ciebie , ktoś psuje rynek wypuszczając parowóz za 2 tyś / o dobrej jakości / a ktoś taki jak MTB wypuszcza model spalinowy za 900 zł -jak SN52 w bardzo słabym wykonaniu / to nie tylko moja opinia ale wielu osób , które kupiły produkty MTB / i TO NIE JEST PSUCIE RYNKU ...:(

błagam Cię kolego , tylko niech MTB nie bierze się za lokomotywy PKP , wystarczy jak poczytasz opinie o produktach tej firmy np. ostatni wypust
SN52 z rozpadającymi się elementami w oryginalnych opakowaniach MTB .. ale to może jakaś felerna partia ..

ale ok , każda firma chce zarabiać na swoich produktach -tylko niech przyłoży się lepiej do ich jakości , bo oczywiście rynek modelarski jest tak szeroki ,że każdy coś znajdzie dla siebie

ps. czemu według Ciebie , ktoś psuje rynek wypuszczając parowóz za 2 tyś / o dobrej jakości / a ktoś taki jak MTB wypuszcza model spalinowy za 900 zł -jak SN52 w bardzo słabym wykonaniu / to nie tylko moja opinia ale wielu osób , które kupiły produkty MTB / i TO NIE JEST PSUCIE RYNKU ...:(
Mi chodziło o symulacje rynku.... Nie każdego stać na parowóz który kosztuje około 2000 - 3000 złotych. Dla nas wszystkich ważny jest stosunek jakości do ceny to może Piko. Sorki za MTB ale przykład z rynku to taki - SU46 tej pseudo czeskiej firmy spowodowało zapowiedz wydania SU46 Piko - chodziło mi o stymulacje rynku i konkurencje

CoCu

Znany użytkownik
SU46 tej pseudo czeskiej firmy spowodowało zapowiedz wydania SU46 Piko
Jesteś pewny że tak właśnie było? Raczej stworzenie modelu SU46 przez Piko wisiało w powietrzu, a nawet ptaszki niektóre o tym ćwierkały. Zanosiło się na to. MTB zaś polubiło nasz rynek i jakiś czas temu zastanawiając się co jeszcze można na niego wydać, zapewne wpadli na to, iż SU46 jest pożądana i jest najwłaściwszym wyborem. Wręcz nawet przypuszczam, że MTB również przeczuwało że Piko wcześniej czy później zrobi ten model, więc postarali się być pierwszymi, by odebrać rynek.