• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

Się narobiło w tej Łodzi.
Dygresja: ŁKA dużo jeździ, wygodne to i w obrębie miasta jest za darmo (wliczone w cenę) dla posiadaczy biletu okresowego MPK ("Migawka"), który znaczna część mieszkańców posiada. Niech jeszcze tylko zbudują więcej przystanków (np. na osiedlu Retkinia), zrobią ten cały tunel i np. z Polesia na Widzew zamiast auta będziemy wybierać ŁKA, tańsze(lub "darmowe") i szybsze.

Swoją drogą, jako Łodzianin, nawet chętniej przytulił bym model ED160 w malowaniu ŁKA niż ED160 PKP IC, choć wiem, że jeśli już taki model zostanie wydany to w malowaniu PKP.
Za mniej niż 1200 to raczej nie zobaczysz. Porównaj sobie ceny EZT.
Faktycznie, 1600 zł jest bardziej prawdopodobne.

Koledzy!!!

Jak czytam niektóre posty to mnie szlak trafia.

Jak chcecie któryś z was aby Piko zrobiło taki model flirta ŁKA czy ED160, niech zdobędzie dokumentację tych pojazdów najlepiej od Producenta, zrobi dokładne fotki, wszystkie zezwolenia od danego Przewoźnika, np Loga i wówczas przekazać do przedstawiciela Piko Polska i po temacie.

Dlaczego tak pisze?
Za dużo na tym forum cwaniaków a nie potrafią nic dać od siebie pozytywnego. Tak ja uważam.

Prosta zasada.
Chcesz mięć w swojej kolekcji modele taboru takiego jaki jeździ po dzień dzisiejszy to zrób tak ja napisałem wyżej.

CoCu

Znany użytkownik
Dziękujemy za tę cenną uwagę. Dzięki Tobie już wkrótce nie będzie na forum wybrzydzania i marudzenia, bo każdy będzie miał taki model jaki tylko zechce i to za pół ceny, bo producenci w dowód wdzięczności za tę nieocenioną pomoc obniżą ceny.
Od teraz życie znów nabrało głębszego sensu. Że też nikt wcześniej na to nie wpadł.

Jeśli będzie ET21 to na pewno ją kupię ale nie sprawi takiej frajdy jak posiadanie EP09.
Zresztą wzmianki o ET21 słyszałem zanim Piko ogłosiło iż wypuści SU46.
Zostaje czekać i liczyć że jednak będzie..

CoCu

Znany użytkownik
EP09 od ACME to byłaby fajna sprawa. Nie raz nad tym myślałem. Ale wobec faktu iż ten producent nie bierze raczej naszego rynku zbyt poważnie, skoro nawet nie wykorzystuje potencjału wagonów jakie mógłby dla nas robić, to mało prawdopodobne wydaje mi się by się porwali aż na lokomotywę.
Poza tym, EP09 to nie taki prosty model do opracowania, bo egzemplarzy niby wiele nie wyprodukowano, ale już w trakcie produkcji jak i później w trakcie eksploatacji wprowadzano zmiany powodujące że poszczególne egzemplarze różnią się od siebie różnymi detalami.