• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

Szczerze...??? Jako, że niema chyba ograniczeń skali/wielkości w tej dyskusji to powiem to tak...
W N'ce mogli by wydać ( Piko, Fleischman, ...- ktokolwiek z potentatów ) wszystko co w PKP ganiało i gania do teraz...
Byki, Sputniki, 7ki ( i pochodne) Stonki,...( bla, bla, bla)
Powód?Bardzo prosty... im więcej naklepią tym model może być bardziej przystępny cenowo...

Pozdrawiam,

W przypadku EP09 może być jeden problem - nie występuje duża ilość malowań, a to ma znaczenie przy sprzedaży. Przy naszym rynku prędzej "zejdzie" model w różnych wariantach, ale... sam mam nadzieję, że PIKO jednak go wyda ;)
Ja nie, ale dzięki różnym imprezom typu Parowozjada lub przejazdy retro chętnie bym przygarnął kilka ;)
Nie liczyć malowań PKP Cargo , INTERCITY to były pierwsze chyba żółte prototypowe a motem musztardowo brązowe i ze dwa warianty pomarańczowego w latach 90 . Oprócz tego były przydzielone do dwóch lokomotywowni ; Kraków Prokocim- nad przydziałem było wymalowane godło . Na niektórych Warszawskich były syrenki np 043

MichałK

Znany użytkownik
No, parę malowań było: klasyczne żółto-orzechowe, granatowe ("denaturat"), biało-czerwone z granatowym paskiem (PKP Cargo), obecne IC, o prototypowych dwóch maszynach w jasnożółtym kolorze nie wspominając. No i mnogość oklejeń okazjonalnych, jak na Euro 2012.
No właśnie PIKO i Roco wydało nam Husarza. Szkoda, że nie było do tej pory oklein Euro 2012, tylko ta brzydka różowa landryna Roco:eek:

Remaj12

Moderator Forum Tabor i Imprezy
Zespół forum
T M M
W tym roku aż się prosiło wydać jako nowość jesienną model lokomotywy w okleinie "Niepodległa":

- źródło: zbiory własne
- autor: @Remaj12
- opis: 24. lipca 2018 roku - Poznań Główny - 15:45 - "Husarz" EU44-001 w okolicznościowej okleinie "niepodległa" z pociągiem EC/EIC 45 relacji Berlin Hauptbahnhof - Warszawa Wschodnia podczas postoju pod poznańskim "chlebakiem".

20180724_154659.jpg 20180724_155011.jpg
20180724_154719.jpg 20180724_154800.jpg 20180724_154832.jpg

Jako ciekawostka jeszcze dwa zdjęcia. Na jednym widać ramkę z datą ostatniej naprawy oraz ślad po przedniej ramce - można by się pokusić o delikatny ślad na modelu - kolorem o odcień innym niż ten, którym pomalowana jest rama na modelu zaznaczyć poprzednią ramkę i datę naprawy.

20180724_154808.jpg

Druga sprawa to "wychodzące" spod okleiny "kropeczki" i "literki" z oryginalnego malowania/okleiny firmowych barw PKP Intercity. Odwzorowanie tego na modelu - naniesienie wpierw właściwych naszym "Husarzom" barw, a następnie zamalowanie okolicznościową okleiną to byłby już hiperrealizm. Niestety podnosiłby koszty wykonania modelu, a efekt? Może byłby nie zauważalny. To tylko jako ciekawostka.

20180724_154719.jpg 20180724_154724.jpg 20180724_154744.jpg

DRACULA

Aktywny użytkownik
Złoty okres modeli trakcji elektryczno-spalinowej :
ST44 Roco , SM/SP42 Piko , SP/SU45 Piko , za chwilę ST44 Piko i za pół roku SU46 Piko . . .
Nieubłaganie dobiega końca ...
Z wielkich serii jest jeszcze w odwodzie ST43 , może jeszcze "Trumna" SM31 ...

" I co dalej Kapitanie ? "

CoCu

Znany użytkownik
I dalej nastąpi koniec tego hobby. Wszyscy nagle uznają że przyszłość nie ma już żadnego sensu. Nikt już nie będzie wystawiał makiet, a przez to nastąpi koniec imprez modelarskich. Upadną wszyscy producenci z braku pomysłu co dalej. Forum stanie się zbędne, bo będą tylko się udzielać zdołowani byli modelarze i kolekcjonerzy. Nikt nie zdoła sprzedaż żadnego modelu, bo po co cos kupować, skoro nic więcej już nie powstanie nowego? Nasz koniec jest bliski. Czas przesiadać się na szkutnictwo, motoryzację, czy lotnictwo. Oj biada nam, biada!

Złoty okres modeli trakcji elektryczno-spalinowej :
ST44 Roco , SM/SP42 Piko , SP/SU45 Piko , za chwilę ST44 Piko i za pół roku SU46 Piko . . .
Nieubłaganie dobiega końca ...
Z wielkich serii jest jeszcze w odwodzie ST43 , może jeszcze "Trumna" SM31 ...

Widzę ST43 które pojawią się również w Rumunii oraz SM48 które zaleją także rynek wschodni. Na SM30, SM31 oraz SP32 nie liczę.
SU46 mimo krótkiej serii była wyjątkowo podatna na różne schematy malowań i nie jestem zdziwiony wyborem modelu.
Jeśli chodzi o mnie to piko ma mnie na 4 sztuki SU46 co zapowiadałem od dawna, że jeśli zrobią to biorę żółte i zielone czoło, czerwień i granat. A z granatem będę sobie robił podsyły i zwroty z eszelonów z udziałem bohunów z najnowszego zestawu startowego

No i chyba wszyscy czekamy aż Piko się obudzi z SU42?
Do listy życzeń dorzucam SN61. Wiele schematów malowania i ciekawa alternatywa dla krótkoperonowych makiet a bonanzę albo ryflaka zawsze można podpiąć.

Ostatnio edytowane:
- dalej, to po gigantomanii* . . .
( * = mam na myśli modele lokomotyw dużych mocy )
chyba wreszcie czas byłby na coś mniejszego, filigranowego . . .
zdecydowanie : SM30 !,

Jeśli już o typowo polskich to też SM03, ba - może urocze w swej słabości Ls40 (była też jako SM02) . . . - ech, się rozmarzyłem.

Ze swej strony pomijam tutaj niedoszłe SM31, czyli 401D a później już tylko przemysłowe 401Da, (nieco inna) oraz SM25.

Aaaa, została jeszcze SM15, ta to i w wersji radzieckiej/rosyjskiej miałaby pewnie wzięcie.

No mielibyśmy PKP w "diselizacji" złatwione, skoro taka teraz moda w PIKO na polskie lokomotywy,
i CHWAŁA IM ZA TO !!!

A tak cichutko, to czekamy na polskie parowozy . . . albo może właśnie trzeba by głośno ?

PS. o SM31, tym "kredensie", nie wspomniałem, bo jest ale dla grubszego portfela, niestety . . .

DRACULA

Aktywny użytkownik
A tak cichutko, to czekamy na polskie parowozy . . . albo może właśnie trzeba by głośno ?
Właśnie to dokładnie miałem na myśli pisząc o zmierzchu Złotego Okresu produkcji modeli elektryczno-spalinowych / spalinowych .
Tak SM03 to jest jeszcze propozycja ! "Kaczka" była wszechobecna ... :niepewny:
Dodałbym jeszcze SM41 ...czyli wg.moich kalkulacji ST43,SM31,SM03 i SM41
Ale powiedzmy sobie szczerze ...pewne jest tylko ST43 ...
I w temacie elektrowozów ET21 ....

Więc ? Co dalej Doktorze Wilfer ?

Jak byłe w Poznaniu w sobotę na targach i odwiedziłem stoisko Piko.
Gdy zobaczyłem ulotkę co się szykuje od Piko na druga połowę 2019 r. to lekko zamarłem .
Uświadomiłem sobie jako kolekcjoner modeli w skali HO 1:87 i maszynista że to niezła konkurencja dla firmy MTB.

Trzeba jeszcze dodać jak kolega Drakula pisał do modelach SM31 czy ST43 aby Piko wydało ja jestem za, ale też jak ja już pisałem fajnie by było by Piko wydało jeszcze SP32 ps. odkurzacz. Nie wiem jak Wy koledzy modelarze i kolekcjonerzy co o tym sądzicie. Przecież to co już mamy w swojej kolekcji ( mam namyśli wagony osobowe ) sądze że SP32 też znalazła by swoje miejsce na wystawowej makiecie. Nie tylko chodzi o Sp32 czy SM31 ale nawet też o EP09 czy też EM10 czy kult słynnej jednostki EN57.