• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

KacperWKK

Aktywny użytkownik
To nie takie trudne mieć konto na twarzy książce i wysłać prośbę. Org odpisuje momentalnie dając możliwość głosowania. Co do wpisów kolegów odnośnie tego czy ktoś z dysydentów czyta nasze forum i jaki ma to wpływ. Napiszę tak Oj ma i to duży.. czytają czytają.. o innych aspektach decyduje Pan Dr i kasa.
To musi być jeszcze większe towarzystwo wzajemnej adoracji niż nasze forum, nie można tam nic zobaczyć bez logowania.:ROFL::ROFL::ROFL:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
To nie takie trudne mieć konto na twarzy książce i wysłać prośbę. Org odpisuje momentalnie dając możliwość głosowania....czy ktoś z dysydentów czyta nasze forum
Jeszcze trzeba chcieć mieć tam konto - nie każdy ma na to ochotę - ja nie mam. A co to jest "Org"? I może Kolega Kacper sprawdzi sobie w słowniku wyrazów obcych, kto to jest "dysydent", bo chyba raczej nie o to chodziło...

Adamzalesie

Aktywny użytkownik
Donator forum
To nie takie trudne mieć konto na twarzy książce i wysłać prośbę. Org odpisuje momentalnie dając możliwość głosowania. Co do wpisów kolegów odnośnie tego czy ktoś z dysydentów czyta nasze forum i jaki ma to wpływ. Napiszę tak Oj ma i to duży.. czytają czytają.. o innych aspektach decyduje Pan Dr i kasa.
Jakoś tyle lat żyję i prowadzę biznes i się obywam bez tego gie. A tekst że miałbym więcej i lepiej, na to jest tylko jedna odpowiedź, jeszcze się taki nie urodził co wszystkie rozumy zjadł i wszystkie kobiety wykochał.:D:D

CoCu

Znany użytkownik
Chyba powinienem któryś rok z rzędu napisać to samo: przemalowanki.
Nic nie wskazuje na jakiś model typowo PKP. A zatem będziemy dostawiali kolejne modele tego co już znamy, tylko w innych kolorach bądź z innymi cyferkami. To jest firma jaka wiele straciła zarówno na znaczeniu na naszym rynku, jak i w oczach klientów, ze względu na w sumie dosyć ubogą ofertę modeli, do tego nie jeden to fikcja, a na domiar złego nie raz zdarzają się błędy, jak chociażby w logo PKP Intercity na Husarzu.

Firma PMT produkuje napędy z przeznaczeniem do tramwajów, małe zespoły, z kołem zamachowym, świetne właściwości jezdne. Najpopularniejsze rozstaw osi to 23mm, 34,5mm 40mm i 52mm.
Za dopłatą 4€ można wybrać średnicę kół.

Wagon bagażowy 4-osiowy w epoce IIIc, najlepiej ze stacji Szczecin, Lublin albo Olsztyn. Swojego czasu wyszło trochę wagonów osobowych z tymi przydziałami, dobrze by było czymś uzupełnić te składy.

SM30 i SM41 :p.....Tylko mnie nie zabijcie :D
Daniel a za co mamy Ciebie zabijać;)
W Polsce się zwykło mawiać "za marzenia nie karają"
Czy ktoś Wielki zrobi SM30/SM41 nie wiemy ? Choć ostatnie wieści (zapowiedzi) zaskakują.....
Może jednak jakaś krajowa manufaktura zmierzy się z tym tematem (były przymiarki) - a jak nie to co zdolniejsi modelarze zrobią sobie sami:)

W zakresie ręcznego wykonania modeli, aż tak zdolny nie jestem ..:oops:. Ale gdyby wzięto pod uwagę w produkcji wielkoseryjnej nasze małe manewróweczki , było by pięknie i kultowo. Cena zapewne też nie była by jakaś wygórowana, a większość z nas, na 100 procent ucieszyła by się mając na makietowych bocznicach nasze małe, pracowite SM03, SM30, SM40/41 lub 401Da. A wracając do wpisu kolegi Intruz, o wagonach z epoki IIIc , może Liliput pokusił by się o wersję PKP wagonów z Lublina , które kiedyś pięknie wykonał "Parowozik" ( załączam fotkę )... Tym bardziej ,że Liliput TE 20170808_184605 modified.jpg wagony produkuje. . Ok Rozmarzyłem się , wystarczy....:D

JRobert

Aktywny użytkownik
Może koledze chodziło o ST44, tylko już sam nie wiedział jak bardziej pieszczotliwie nazwać tą lokomotywę? o_O

BTW - od Roco mamy mieć właśnie kolejne wznowienie niebieskiego Eanos'a 66498. Czy ktoś już wie, czy to będzie nowy numer inwentarzowy, czy powtórzenie któregoś z ostatnich?