• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

EC45

Znany użytkownik
No nie wiem. Piko raczej nie zrobi bądź co bądź trochę niszowego mimo wszystko modelu. Myślę, że ostatnim modelem lokomotywy spalinowej będzie "Rumun". Z elektrycznych zrobią być może ET21. Raczej wątpię w EP09. Zatem od Piko obstawiam jeszcze najwyżej 2 modele lokomotyw.

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
SU46 niszowa? Może i jest to seria 54 egzemplarzy, z czego pierwsze 3 i 2 ostatnie znacząco się różniły pudłem (co je wyklucza z produkcji seryjnej), ale ostrożnie z nazywaniem jej niszowej. W zachodniej i północnej Polsce te maszyny są kultowe (Żagań, Węgliniec, Gdynia, Olsztyn), a i znajdzie się sporo takich, co pamięta je z czasów gdy stacjonowały na warszawskich Odolanach, Białymstoku czy Nowym Sączu. W dodatku pudło jest dość proste, wręcz jeszcze prostsze od SP45. Osobiście będę rozważał zakup jednej, gdyby się pojawiły w wykonaniu Piko, wszak nie każdego stać na model Wawrica.

Ja żałuję, że do tej pory nie można zestawić porządnego składu pociągu pospiesznego z lat powiedzmy 1994-2000. Mamy sypialnego Ygreka od Tilliga (Tillig 74775), ale co do niego podłączyć? Mam na myśli zwykłe pośpiechy. Istnieją dwójki od Tilliga i Roco, ale do takich składów potrzebne są jeszcze choćby jedynki (o jedynkach-przemalowankach Tilliga nie wspominam). W tym roku Heris miał wypuścić barowe i wagon-video zdaje się, ale na razie cisza... Gdyby Robo albo Heris wydali pierwszą i drugą klasę z tamtego okresu, od razu pędzę do sklepu po uprzednim zapożyczeniu się u przyjaciół :D Siódemki odpowiednie do takowych składów wszak są ;)

Ostatnio edytowane:

Engineer

Aktywny użytkownik
No nie wiem. Piko raczej nie zrobi bądź co bądź trochę niszowego mimo wszystko modelu. Myślę, że ostatnim modelem lokomotywy spalinowej będzie "Rumun". Z elektrycznych zrobią być może ET21. Raczej wątpię w EP09. Zatem od Piko obstawiam jeszcze najwyżej 2 modele lokomotyw.
EP09? A dlaczego nie? Myślę, że EP09 jak najbardziej tak.
Swoją drogą to ET21 to byłby fajny pomysł (również biorąc pod uwagę egzemplarze po modernizacjach - dwie szyby czołowe, "wąskie" szyby na bokach etc.), oczywiście wspomniana EP09 też, do tego dosyć ciekawa była by SM31 (S200 była to w czym problem, tym bardziej, że wózki z SU45 i zestawy kołowe by pasowały(?), a do tego mnogość malowań), SU46 mam nadzieję, że wyda Robert, za co 3mam kciuki. A może po EP09, z wykorzystaniem wózków i napędu była by szansa na EM10(?), w co raczej już wątpię, ale...;)
[DOUBLEPOST=1512509323,1512509002][/DOUBLEPOST]Myślę, że EP09 i SU46 to podstawa, a do tego nie obejdzie się bez ET21 i SM31, a wtedy to już cud miód i orzeszki.:kawa:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Piko to duża firma i zapewne planuje swoje działania w szerszej perspektywie. Taka firma nie zakłada działalności na polskim rynku na rok, dwa czy pięć, chyba że radykalnie spadnie popyt na produkty firmy w Polsce. Ale raczej jest to działalność pomyślana w kilkunastoletniej perspektywie, a więc siłą rzeczy będą powstawać kolejne modele polskiego taboru, w tym te które wydają się nam bardziej "niszowe"... Albo też powstaną pikowskie wersje lokomotyw wydanych przez innych producentów np. Roco - choćby Husarz w wersji Expert. Firma SK Model która zainicjowała współpracę z Piko miała rozpisany projekt na wiele, wiele lat...

Ja żałuję, że do tej pory nie można zestawić porządnego składu pociągu pospiesznego z lat powiedzmy 1994-2000. Mamy sypialnego Ygreka od Tilliga (Tillig 74775), ale co do niego podłączyć? Mam na myśli zwykłe pośpiechy. Istnieją dwójki od Tilliga i Roco, ale do takich składów potrzebne są jeszcze choćby jedynki (o jedynkach-przemalowankach Tilliga nie wspominam). W tym roku Heris miał wypuścić barowe i wagon-video zdaje się, ale na razie cisza... Gdyby Robo albo Heris wydali pierwszą i drugą klasę z tamtego okresu, od razu pędzę do sklepu po uprzednim zapożyczeniu się u przyjaciół :D Siódemki odpowiednie do takowych składów wszak są ;)
Czerwone jedynki od Robo...

J1974H0

Znany użytkownik
Dyskusję na temat przyszłych modeli PKP mogli by zapoczątkować producenci, wtedy miałoby to sens...a tak, to zaczynacie odjeżdżać....
Swoją drogą ciekawe jaki teraz model lokomotywy wykona Piko. Te najbardziej popularne (prócz EN57) już są...no ciekawe.
...piszesz jak gdyby PIKO miało przypisane robienie modeli polskich lokomotyw ustawą. Oni nic nie muszą. Zrobią albo i nie zrobią - ich kalkulacja/ich wola.
Nostradamus też zapowiadał :D właśnie tego typu wizje tu mamy:
Myślę, że ostatnim modelem lokomotywy spalinowej będzie "Rumun". Z elektrycznych zrobią być może ET21. Raczej wątpię w EP09. Zatem od Piko obstawiam jeszcze najwyżej 2 modele lokomotyw.
A ja nic nie obstawiam. Bo i po co? Jak pisałem - tyle że "se pogadacie".

Cała ta dyskusja jeszcze miałaby jakiś sens, gdyby -jak wspomniałem wcześniej- zapoczątkowała ją firma mająca robić modele, chcąca "wybadać rynek" m.in. poprzez forum modelarskie. A tak... bla bla bla... Nie wierzę, że ktoś z np. PIKO to czyta.

W ogóle uważam, że to forum (w końcu to forum.modelarstwo.info) należałoby okroić z cholerę z takich dyskusji i zostawić tylko posty cokolwiek wnoszące do modelarstwa. Jak wielu z was, też święty nie jestem i też chlapałem po próżnicy tu i tam. Z czasem jednak zaczynam dochodzić do wniosku, że tematy takie jak tabor (konkretne wypusty, konkretne uwagi), techniki modelarskie, budowa makiet, materiały, patynowanie, itp... (słowem konkrety), to wszystko okraszone historią i zdjęciami odtwarzanych obiektów w modelu.... To jest to....
Ale takie ględzenie 'coby gdyby', to jak dla mnie zapychanie tylko forum dyskusją bez celu. Przy nawale takich gadek za chwilę ciężko będzie coś konstruktywnego tu znaleźć.

To są konkrety i tego typu tematy to jest esencja tego forum (wybrane przykłady):

http://forum.modelarstwo.info/threads/hubet-wasyliszki-s-a.25562/
http://forum.modelarstwo.info/threads/blacha-falista.21956/
http://forum.modelarstwo.info/threads/projekt-368.32665/
http://forum.modelarstwo.info/threads/dioramy-ffoxa.34464/
http://forum.modelarstwo.info/threads/waloryzacji-ciąg-dalszy.27582/
http://forum.modelarstwo.info/threads/wąskotorowy-obrotowy-most-w-rybinie.25678/
http://forum.modelarstwo.info/threads/reaktywacja.38032/

Więc może weźmy przykład z kolegów "coś robiących" i zamiast pieprzyć po próżnicy wreszcie dołączymy do grona modelarzy? Co wy na to?

Ostatnio edytowane:

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
... Nie wierzę, że ktoś z np. PIKO to czyta ...
Może i nie czyta, ale bacznie obserwuje rynek oraz zapowiadane jak i ukazujące się modele konkurencji (zarówno tej "większej" jak i "mniejszej"). Tak więc wkrótce Szanowne Grono Modelarzy kolejowych, będzie mogło wybierać, przebierać (i wybrzydzać) w modelach polskiego taboru jak w przysłowiowych ulęgałkach ... :podstepny:

Ja to mam marzenia co do modeli PKP mojej ulubionej firmy, którą jest PIKO. Chciałbym, aby wyprodukowali SM01, Okl27, SP47 i 409Da. Można by jeszcze dodać SN81 ;).
Marzenia to ma każdy, kwestia tego, czy produkcja danej serii byłaby dla producenta opłacalna. Wszystkie wymienione tutaj modele są tak niszowe (no, może poza Okaelką), że nie ma co na nie liczyć. SM01 od PIKO właściwie już masz, możesz przerobić lokomotywę serii Kö I ;) .

BoGneR

Aktywny użytkownik
W mojej ocenie jeśli jeszcze jakikolwiek elektryk PKP powstanie, to właśnie EP09 lub ET21. Pierwsza w różnej gamie malowań idealnie pasuje do wielu składów wagonowych, których raczej będzie tylko przybywać. ET21, to klasyk dający spore możliwości w paru epokach, a i malowań było sporo w końcowej fazie eksploatacji u prywatnych przewoźników.
Z trakcji parowej marzę o Ty23! Myślę, że to piękny parowóz, który jeździł pod innymi zarządami, co otwiera mocno rynek w innych krajach.

Poza tym, to dyskusja o niczym, a w zasadzie, co kto chce, śni, marzy i się mu wydaje... to ja własnie je chcę! :ROFL: