1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Dyskusja nt. przyszłych modeli PKP

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika krzy.lok, 21 Lutego 2016.

1. krzy.lok

krzy.lok Znany użytkownik

Mam do kolegów pytanie. Czy doczekamy się kiedyś gotowego modelu EN 57 ? Ktoś ma jakieś przecieki ?

2. kolejowy Marwin

kolejowy Marwin Znany użytkownik BGM

Dołączam się do pytania:)

3. siódemka

siódemka Aktywny użytkownik MSMK

Na razie z tego co wiem będzie ciężko. Jest kit Milosa, który ostatnio często pojawia się na Allegro. Sam takowy posiadam i jest na prawdę dobrze wykonany :). Składanie go to sama przyjemność :D

4. dariuszz94

dariuszz94 Znany użytkownik

Na Allegro pojawiają się też czasami już złożone kity.

5. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Nawet jeśli ktoś ma jakieś przecieki, to na pewno nie naruszy swojego zaufania i nie podzieli się tą informacją publicznie.

• Popieram Popieram x 2
  6. popowe

popowe Znany użytkownik

Swego czasu pomalowałem w sumie 6 lub 7 zestawów od Milosa. w sumie fajne i fajnie się składa. Trzeba otwory okienne zawczasu leciutko przelecieć papierkiem gdyż okna ciasno wchodzą i po malowaniu całkiem nie chcą się wcisnąć. Ponadto jest problem z napędem. Tenshodo jest fajny i pasuje jak ulał ale jest nieco za słaby.
    Jak znajdę w historii jakimi numerami malowałem dam znać. moje wszystkie były patynowane

Załączniki:

• Doceniam Doceniam x 3
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  7. czacza

czacza Aktywny użytkownik

A powinien. ;)

• Jestem na nie Jestem na nie x 3
    • Popieram Popieram x 2
    • Optymistyczny Optymistyczny x 1
  8. Hardtech

Hardtech Znany użytkownik GGM

A może najpierw ankieta dla zbadania rynku? ;)

• Doceniam Doceniam x 1
  9. KacperWKK

KacperWKK Aktywny użytkownik

Spekulując podejrzewam że taki zestaw z racji 3 członów musiałbym kosztować około 1200 zł co na dzień dobry eleminuje wielu chętnych. Model jest wyzwaniem, bezapelacyjnie zagości w mojej kolekcji czy to od milosa czy od producenta seryjnego to kultowa Polska ciuchciajka jak się odkuje zakupie :)

• Doceniam Doceniam x 1
  10. Ostatni

Ostatni Znany użytkownik

Nie powinien !!, dzisiejsze standardy na to nie pozwalają :)
    ps. mam i nikomu nie dam :)

11. DRACULA

DRACULA Aktywny użytkownik

Histerycy ! Przecież nikt kto poddaje krytyce reflektory , poręcze , nie ma na celu całkowitego negowania modeli Piko. Pisze się o tym co się widzi .
    Posiadam 3 modele Piko : SM42 , SP42 i EU07 zakupię ET22 w ep.IV 2 egzemplarze a ET21 nawet 4-5 w ep.IV i w chwili gdy będę na nie patrzył jak na maniaka przystało nie obchodzi mnie nawet sytuacja nachodźców tonących na M.Śródziemnym... ale belaste poręcze i te "reflektorki' pozostają- wiem , rozumiem, - bolesnymi FAKTAMI w świadomości każdego histeryka :D

A swoją drogą mija 5-cio latka edycji Piko PKP...na palcu boju z "wielkich serii PKP" pozostał ET21 ...owszem SM30 , " Trumna " i "Kaczka" z tych co mnie jeszcze kręcą .
    Owszem SM 48 , SM 32 ... ale to wszystko są już serie "lokalne" , "niszowe" , " serie "nie wszędzie spotykane-znane " ...to nie są " Wielkie serie "...
    CO DALEJ ... ? !
    ... TRAKCJA PAROWA i jej Wielkie Serie przynajmniej powojenne ?
    Czy Piko się o to pokusi ?
    Czy będzie już tylko uzupełnić o kultowy tabor, spalinowo-elektryczną epokę V - VI ?
    Zresztą tego "kultowego taboru" wiele nie ma...spektrum taboru PKP w schyłkowym okresie jeszcze Klasycznej Kolei i Post Kolei jest mizerne w porównaniu z DB czy DR.
    Nie mówiąc już o okresie Neo Kolei...No chyba że weźmiemy pod uwagę mnożące się i jeszcze szybciej zanikające psycho-malowanki VI epoki...
    Ale i tak nie starczy klienta :LOL: nawet jakby za nasze podatki przystroić choinki na Trakcie Królewskim i wszystkie pomniki Wielkiego Zjadacza Kremówek tymi psycho-malowankami :D
    Więcej ! Moi Drodzy Histerycy !
    Wszystko na to wskazuje , w tym Wyrocznia z Delf ...że rynek , sprzedaż i sens emisji w epokach Vb - VI po prostu już się kończy !
    Nie można budować przyszłości na odruchach dziecka chwilowo zafascynowanego nowym kolorkiem.
    Chociaż należy finansowo takie odruchy ,taki segment klienta wykorzystać.
    Ale nic nie zastąpi kreowania rynku w oparciu o Prawdziwą i Kultową Historię a nie Kolorową Histerię Zakupów modelarskich lemingów.
    To koniec Vb i VI epoki...
    ! :D
    Pytacie z skąd takie wnioski ?
    Z ust samego Wielkiego Kolorowego Okularnika ! To jego wnioski ... a trzeba przyznać że wnioski wyciągać potrafi.

Drodzy Umiłowani Histerycy ... !
    O TYM ... O UPADKU SPRZEDAŻY W Va i VI EPOCE ...
    MÓWI SIĘ nieoficjalnie... W ... K U L U A R A C H ... w kuluarach w kolorowych okularach ...
    Ale takie wieści szybko się rozchodzą w śród... "zorientowanych" ...

I jeszcze jedno ...nie jest prawdą że rynek na IV i III epokę PKP jest za słaby na produkcję.
    Podobnie krakano w Roco na III epokę DB...tyle tylko że Brawa jeszcze droższa ale "filigranowsza" 80% swojej oferty ma w epoce III i wczesnej IV do końca lat 70 ub.wieku.

PS ... dziś o godz. 21 Chelsea spuszcza do II ligi Middelsborough FC :D doprowadzając do bolesnej frustracji 7 pkt. przewagą kury z Tottenham Hotspur :LOL:

• Doceniam Doceniam x 7
    Ostatnio edytowane: 8 Maja 2017
  12. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Ufff.
    W końcu portfel odpocznie :ROFL:

• Śmieszny Śmieszny x 1
  13. garcia ramirez

garcia ramirez Znany użytkownik

Jakby się miało pokusić to musiałby to być duuuuży i kosztowny projekt, bo jak wszyscy wiemy PIKO nigdy jeszcze prawdziwego modelu parowozu nie zrobiło. O wznawianych ciągle parowozikach z lat 80 tu nie wspomnę ! Całą resztę, ( " po owocach ich poznacie " - to już mamy za sobą) czyli diesle i elektryki mogą tłuc do oporu, bo robią to coraz lepiej. A że kolorowy okularnik rzeczywiście dobrze czuje i jeszcze lepiej reaguje to sądzę że prędzej pójdą w ezety, pesy i inne tam Siemensy i Bombardiery, bo oto nadchodzi bezwagonowa EPOKA VII.

• Popieram Popieram x 5
  14. EC45

EC45 Aktywny użytkownik

@DRACULA, bardzo dziękuję za Twój post. Bardzo lubię posty gdzie piszący używa różnej wielkości czcionek i różnych jej kolorów (no ale w końcu jestem fanem epok kolorowej-gorszej- kolei) celem podkreślenia ważniejszych rzeczy, ale tu mój zachwyt się kończy, bo kolega mnie w swoim poście straszy :eek:. Jak? A tak:
    Jestem bardzo wrażliwy, więc takie posty dopiero po 22, jeśli można :D. Druga sprawa:
    I to jest prawdziwy dramat.

• Nie doceniam Nie doceniam x 1
  15. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

PIKO generalnie za dużo parowozów nie ma w ofercie, a większość to faktycznie stare opracowania, częściowo tylko zmodernizowane i poprawione. W zasadzie jedynymi modelami opracowanymi od nowa już po zjednoczeniu Niemiec są BR 82 i BR 94 (o BR 55, czyli pruskiej G7.1, na PKP Tp1, tu nie wspomnę).

• Popieram Popieram x 1
  16. SzymonZ

SzymonZ Aktywny użytkownik

too much words...straight to the point

17. czacza

czacza Aktywny użytkownik

Ja myślę, że wprowadzenie na polskie tory Pendolino do regularnego ruchu od grudnia 2014 zapoczątkowało już EPOKĘ VII! To jest FAKT!

18. JRobert

JRobert Aktywny użytkownik

To jest fakt.

A to nie jest.

• Popieram Popieram x 3
  19. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Biorąc pod uwagę, że średnio ostatnie dwie epoki trwały każda po około 20 lat, to epoka VI powinna skończyć się w okolicach 2029 roku.

20. Bardi78

Bardi78 Użytkownik

@DRACULA, nie zgodzę się, że na placu boju pozostał już tylko z wielkoseryjnych ET21, bo przecież nie można zapomnieć o SU46 ;), na którą niecierpliwie czekam...

• Popieram Popieram x 2

Udostępnij