• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. modeli wagonów 406R

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Trochę mało profesjonalne podejście mieliście...
No raczej. Stad masa poprawek i udoskonaleń. Wagon byl początkowo projektowany do TT i po przejściu na H0 okazało sie, że skala wymaga o wiele więcej. Więcej tez widać. Doszło do tego, ze bylo ponad 60 wersji poprawek.
Widzisz, nawet obecny wagon okazał sie dość ubogi w detale. Byl robiony juz trzy lata temu. Znów wymagania rynku pokazały, że trzeba iść w detale tak bardzo jak to tylko możliwe.

Dlatego również do wózków dodamy pełne instalacje hamulcowe. Problem polega tylko na tym, ze sa one metalowe
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
Trzeba wziąć też pod uwagę co najmniej dwie rzeczy. Podwozie piko jest sfotografowane najprawdopodobniej przez profesjonalistę z użyciem specjalnego światła i potem jeszcze obrobione odpowiednio na kompie, natomiast podwozie robo to fotka amatorska. Druga sprawa - podwozie robo traci trochę wizualnie na zdjęciu ponieważ zlewa się z szarym walczakiem.
I między innymi dlatego wyciąganie wniosków tylko na podstawie zdjęć z internetu nie zawsze jest mądre. Zwłaszcza wniosków tak radykalnych.
Zresztą wystarczy się trochę przyjrzeć i powiększyć sobie oba zdjęcia żeby dojść do wniosku, że oba są podwozia są niezłe, a już na pewno nie są popeliną.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Powiem Wam Koledzy tak... Moje marzenia powolutku się spełniają. Chciałem mieć kiedyś uzbierany w miniaturze pociąg cystern, który pamiętam z dzieciństwa. Jechał z Płocka, z Petrochemii w kierunku południowym. Z kolegami jeździliśmy rowerami do szlaku kolejowego i oglądaliśmy jak ST44, mający zapięte na haku ponad 40 pełnych cystern, wydawał z siebie charakterystyczny "gulgot" wypuszczając w powietrze czarny dym. Ostatnio zobaczyłem tego typu pociąg w miniaturze. Co prawda ciągnęła go miniatura ST43, ale już jest...

 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Czy w między czasie mogę prosić o jakiś merytoryczny wpis? Chodziło by mi o to od którego roku cysterny CPN dostały białe malowanie z pomarańczowym pasem?
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.082 19 0
Nawiązując do porównania kolegi @J1974H0, cystern firmy R. i firmy P. z wątku ”Nowości PKP 2018”, zauważyłem, że różnią się stopniami. Podejrzewałem nawet firmę P. o wydłużenie ramy, żeby wózki nie zahaczały na łukach o stopnie. Ale nie miałem racji. Są w tych cysternach dwa rodzaje pomostów: szeroki- zrobiony przez firmę R. i wąski przez firmę P.
 

Załączniki

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
W mojej cysternie od Roberta ani pasy ani drabinki już się nie świecą.
Do tego poręcz na pomoście też jest prosta.

20180731_232616.jpg 20180731_232652.jpg 20180731_232733.jpg

Jako ciekawostka a zarazem informacja dla spekulantów o bycie rowków te zdjęcia wyjaśnią chyba wszystko:

20180717_232738.jpg 20180723_200337.jpg 20180723_202655.jpg
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Nawiązując do porównania kolegi @J1974H0, cystern firmy R. i firmy P. z wątku ”Nowości PKP 2018”, zauważyłem, że różnią się stopniami. Podejrzewałem nawet firmę P. o wydłużenie ramy, żeby wózki nie zahaczały na łukach o stopnie. Ale nie miałem racji. Są w tych cysternach dwa rodzaje pomostów: szeroki- zrobiony przez firmę R. i wąski przez firmę P.
Nie tylko stopnie mają różną szerokość, ale i pomosty. ( pomosty są tej samej szerokości co stopnie )
Każdy z producentów odwzorował inną wersję pomostu i stopni.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Poświęciłem troszkę czasu na przeczytanie całego wątku. Starałem się ale nie jestem w stanie pojąć różnego rodzaju sporów, wyzwisk itd. (niski poziom mojego IQ wyraźnie ma na to wpływ, to już uprzedzam odpowiedzi). I tak to wszystko czytając zgadzam się z Mafo.......ja też na te/takie modele czekałem ponad 30 lat. Mam modele Robo czekam na modele od Piko. Jestem zadowolony z tych, które mam myślę, że będę zadowolony z tych jakie wypuści Piko. Przed dziesięciolecia na rynku nie mieliśmy prawie nic z modeli PKP, obecnie jest tych modeli sporo i chyba problem pojawia się z okazji tego "sporo". Chyba w tej dyskusji zapomniało się o tym, że to tylko hobby bo czasami są to spory na poziomie karteli z Sycylii. Spodziewam się fali negacji tego co napisałem to może uprzedzę....... jak macie negować to lepiej nic nie pisać modelami się zająć, dopracować je sobie. Mnie one cieszą dziwię się, że innych smucą :)
 

Podobne wątki