• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. modeli wagonów 406R

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
IMG_4582.JPG

Szybkie zestawienie Zansa Tilliga z Zaesem PIKO. Ta cysterna jest jeszcze lepsza w realu, właściwości jezdne ma rewelacyjne bez konieczności demontażu schodków.
 
Reakcje
28 0 6
W takim razie ciekawe w jaki podstępny sposób wykańcza "słynną" firmę mtb, która też trochę polskiego rynku zdobyła.
W przyszłym roku przecież ma wyjść SU46 od PIKO. Słyszałem od sprzedawcy, że akurat ten diesel od MTB cieszył się dużym zainteresowaniem klientów.

Zgadzam się z kilkoma przedmówcami, którzy widzą zabiegi PIKO jako celowe wykańczanie konkurencji - zrobili cysternę prawie na poziomie manufaktury poprawiając elementy, które kulały u krajowego producenta. Taka detaliczność stoi w mocnym kontraście do np. wnętrza kabiny ET22, którego nawet nie pomalowano.
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
W przyszłym roku przecież ma wyjść SU46 od PIKO. Słyszałem od sprzedawcy, że akurat ten diesel od MTB cieszył się dużym zainteresowaniem klientów.
Kiedy ja pisałem swój post jeszcze nie było wiadomo o SU46 od piko. Natomiast jeżeli potwierdzą się plotki i następną po SU46 będzie ET21 to faktycznie będzie można powiedzieć, że mtb pikolce też chcą pozamiatać.
Choć z drugiej strony na forum też krążyła plotka o planach piko z ST43 i zaniechaniu ich właśnie dlatego że taką lokomotywę wydać miało mtb.
 
Reakcje
28 0 6
Przecież kabiny w ET22 są pomalowane. Kolorem bazowym, ale są. I taki standard wykończenia kabin nie odbiega od innych producentów.
Marwin, pomalowane kabiny to są w eu07 SM lub też w BR 119 od Brawa. W et22 masz wszystko jednolite i ta tandeta wykonania kłuje po oczach szczególnie mocno, kiedy zaraz za lokomotywą ustawisz ww. dopracowaną cysternę od piko.
 

Podobne wątki