• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja nt. modeli wagonów 406R

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#41
Pozwolę sobie przytoczyć samego siebie :

"Obawiam" się ;) ( na razie na podstawie zdjęć modelu Piko i posiadanych modeli Robo ) że model Piko (...) zdeklasuje model Robo.
Pozostaje jeszcze ważna kwestia :
Osobiście na podstawie tylko zdjęć ale tych ze strony producenta o wyższej ostrości niż tu przekopiowanych .

Nie jestem przekonany że Piko także wykonało te dziwaczne rowki pod pasami mocującymi walczak .
I co ?!
I absurdalnych rowków NIE MA !
Ta cysterna na zdjęciu z wystawy z Iławy wygląda niezwykle obiecująco wręcz I M P O N U J Ą C O !

Wychodzi jeden numer...kiedy wyjdą zestawy w IVc ?
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#43
Patrząc na te zdjęcia to nie widać rowków pod pasy, z kolei na zdjęciach ze strony Piko było je widać. Jak jest w rzeczywistości, które zdjęcie przekłamuje, mogliście pomacać model?
Powiem tylko tyle że miałem okazję zobaczyć obie cysterny w Iławie, ROBO jak i PIKO i niestety ale zdjęcia nie oddają tego jak widzimy jak na własne oczy.
Pasy nie są żadną porażką jak to wielu fachowców tutaj się wypowiadało na podstawie makrozdjęć.
Cysterna (szara) Robo jest już u mnie, choć nie powiem że czekam na PIKO z racji koloru (czerwień tlenkowa).
Mam nadzieję że ROBO również w tym kolorze wypuści i będzie można złożyć ładny skład z obu producentów.
Napewno są to modele które idealnie będą nadawały się na wszelkie imprezy jak i własne użytkowanie a nie tylko stanie w gablotach. Śmiało można wziąć do rączki bez obawy uszkodzenia drabinek czy tym podobnych drobiazgów.
Dodatkowo ciekawostką (przynajmniej dla mnie) były oferowane przez ROBO wózki 1XTa (2 wózki z zestawami kołowymi za 50zł) a to jest bardzo fajna alternatywa dla innych produktów czy to z blaszek czy odlewanych z racji że tyle to praktycznie trzeba zapłacić za same zestawy kołowe. Pomijam fakt że wózek jest naprawdę ładnie wykonany.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#44
Mam Panowie serdeczną prośbę. Marzy mi się bowiem skład cystern transportujacych benzynę na stację CPN. Chciałbym aby był to skład złożony z wagonów w malowaniu białym z pomarańczowym pasem ale w okresie kiedy DEC był częścią CPN.
Od kiedy weszło w użycie takie właśnie malowanie cystern?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#45
Mogliśmy macać do woli i rowków nie widziałem...
Macając się tych rowków nie wyczuje, niestety... ;) Natomiast widać je, szczególnie na zdjęciach. :D

Patrząc na te zdjęcia to nie widać rowków pod pasy, z kolei na zdjęciach ze strony Piko było je widać. Jak jest w rzeczywistości, które zdjęcie przekłamuje, mogliście pomacać model?
Rowków w beczce cysterny Piko może nie być. Jak się przyjrzeć rysunkom części zamiennych, w obejmach są wypustki mocujące ustalające pozycję.
Po prostu domniemane rowki tworzy cien obejm, zdaje sie ze sa,ale to cien tak mi sie wydaje
Koledzy! Nie spekulujcie, nie kombinujcie, bo nie macie racji. Rowki są takie same jak w wagonach ROBO. Poza tym wagon PIKO ma osobny "dekiel" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) cysterny i jest wkładany do walczaka. W wagonie ROBO tego nie ma. Poniżej zdjęcie premierowego wagonu PIKO.

IMG_4070.JPG


Aha... Zapomniałem napisać, że jakość zdjęcia dobra, bo robione telefonem. ;)
 

MarTnes

Użytkownik
Reakcje
41 1 0
#46
Zupełnie nie rozumiem zamieszania i tej walki, który model jest lepszy Robo, czy Piko, przy okazji i UMF też się dostało... Przecież PIKO jeszcze nie ma w sprzedaży. Nawet nie wiemy czy oznaczenia będą prawidłowe.
Poczekajmy, aż PIKO wejdzie do sklepów. Wtedy będzie można powiedzieć i napisać coś więcej.
Ktoś obeznany obejrzy i się wypowie, podeprze to odpowiednimi fotkami. Podobne porównania były przy EU07 od SM i Piko. I jaki był tego wynik? Ludzie zagłosowali portfelami, choć zwolennicy i jednej i drugiej firmy naskakiwali na siebie bez większych powodów, ale to pomijam. Tam było trudniej, bo oba modele nie były w tej samej cenie więc teoretycznie choćby częściowo mogły być adresowane do różnych grup modelarzy.
Ceny cystern od Robo i PIKO mają być zbliżone - więc można założyć, że od obu możemy oczekiwać takiego samego lub bardzo zbliżonego poziomu wykonania, ilości detali oraz precyzji montażu i oznaczeń.

I serio, czytając wypowiedzi niektórych forumowiczów którzy najpierw chwalą Robo pod niebiosa i wróżą właścicielowi wczasy na Karaibach do końca życia, aby po chwili jechać po nim bo jednak zobaczyli 2 fotki modelu PIKO - wspaniałego bo ponoć nie ma zagłębień pod pasami, to zastanawiam się o co w tym cyrku chodzi. A i jeszcze stado klakierów zaraz takiemu potrafi przyklaskiwać, choć też tylko 2 fotki z telefonu widzieli :LOL:
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#47
Zupełnie nie rozumiem zamieszania i tej walki, który model jest lepszy Robo, czy Piko, przy okazji i UMF też się dostało... Przecież PIKO jeszcze nie ma w sprzedaży. Nawet nie wiemy czy oznaczenia będą prawidłowe.
Tak tylko w celu sprostowania to w niedzielę była premiera tego modelu, Ci co byli w Iławie widzieli model z oznaczeniami a inni mogą to zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych choćby powyżej (mam na myśli oznaczenia) i mogą zweryfikować poprawność.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#48
Nawet nie wiemy czy oznaczenia będą prawidłowe.
Z mojego zdjęcia oznaczenia możesz sobie odczytać. Forum samo zmniejsza wielkość zdjęć i nawet jak się powiększy moje zdjęcie to rzeczywiście nie widać dwóch dat, także napiszę jak to wygląda w oryginale:
4 REV 01 88 10 31
Ważony Oława 88.10.28
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#52
Ustalmy jeden bardzo ważny fakt ...
Cysterna PIKO PKP 406R Zaes-x gdzie x oznacza że wagon ma nową numerację obowiązującą od 1.1.1980r umiejscawia model w epoce IVc.
Natomiast wersja cysterny jaką PIKO przyjęło do produkcji - To końcowy okres produkcji tej cysterny, taką wersję budowno
w latach 1979-1981.
Więc o epoce IIIc,IVa i IVb mowy raczej nie ma. Tylko IVc i dalej po kres eksploatacji.


Zupełnie nie rozumiem zamieszania i tej walki, który model jest lepszy Robo, czy Piko, przy okazji i UMF też się dostało...
Jakie "zamieszanie i walka" ?
Najzwyklejsza dyskusja na FORUM w sytuacji aż trzech ! wykonań tego samego wagonu :)
Przeraża Cię taka dyskusja ? Nie czytaj jak masz wrażliwą psychikę ...

I serio, czytając wypowiedzi niektórych forumowiczów którzy najpierw chwalą Robo pod niebiosa i wróżą właścicielowi wczasy na Karaibach do końca życia, aby po chwili jechać po nim ...
Brak Ci wyczucia i bierzesz wszystko na poważnie jak dziecko...
Nie wychwalałem nigdy Robo pod Niebiosa ( Niebiosa zostawiam dla Świętych Kościoła Katolickiego )
Tylko żartując o Karaibach wróżyłem i życzyłem olbrzymi wieloletni sukces finansowy ! ;)
I nadal życzę milionowych zarobków ! Każdemu kto zrobi szybko plejadę polskich wagonów i lokomotyw.
Jest mi to obojętne czy będzie to Robo , Piko czy UMF ...
Co do 100 lat ! mam zbierać te polskie konstrukcje ? :confused:
Krytyka tych absurdalnych rowków nie ma nic wspólnego z "jechaniem po Robo" - to tylko fakty.
Przed chwilą okazało się - chyba już ostatecznie- że i Piko wykonało te nieszczęsne rowki ...
Co również uważam za poważne zniekształcenia architektury modelu , jego uroku w miniaturze.
Mam dwie cysterny Robo i patrzeć na te rowki nie mogę ! :mad:

PS. Kto Ci MarTnes przewrażliwił tak psyche ? Szkoła przymusowa ? Pracodawca ? A może "kryzys emigracyjny w UE" .
Otrząchnij się...
Pozdrawiam . I bez urazy . dRAC!
 
Ostatnio edytowane:

vitasem

Użytkownik
Reakcje
123 9 0
#54
Model Piko ze zdjęcia nie ma rowka .Nie jestem fanem Piko,ale ten model za zdjęcia wygląda bajecznie.
Czyżby PIKO szło w kierunku jakości Brawy ?
 
P

ps

Gość
#56
Zupełnie nie rozumiem zamieszania i tej walki, który model jest lepszy Robo, czy Piko
Ja też tego nie rozumiem - bo zabawka od Robo to zupełnie co innego niż zabawka od PIKO....
Obie należą do "kopii 87 razy mniejszych" oryginałów rodziny wagonów typu 406R, ale nie są one jednakowe bo przecież
wszystkie trzy reprezentują różny okres ich produkcji!
Ale niestety nie wiedzieć czemu promil wszystkich kupujących / zbierających te zabawki, a reprezentowany na tym
forum, z uporem maniaka narzuca swoje, niesłuszne racje w stylu:
znowu z dwóch firm są te same typy...
Szkoda że ten sam model wybrali, niestety
Może czas najwyższy, by niektóre osoby się trochę .... ogarnęły i zaczęły wreszcie ... czytać co już zostało na tym
forum napisane na ten temat. I może nie zabierać głosu na temat, na który nie ma się bladego pojęcia.
I może czas najwyższy pomyśleć trochę inaczej - dwóch producentów oferuje nam coś, co oczywiście jest do siebie
podobne, ale przecież nie takie same! I nie mam tu na myśli technologii produkcji, "rowków" etc. Są tacy, co mogą
nam pozazdrościć takiego "urodzaju".... Ale nie, wy musicie po swojemu....
Najbardziej mnie ubawiło stwierdzenie jednego mądrego, cytuję bez korekty:
Brzydkie kaczątko z porównaniu z Robo
- bo niestety wszystkie obecne znaki na niebie i ziemi wskazują, że jednak jest odwrotnie. Ale to nie zmienia mojego
zdania na temat zabawek od Robo i uważam, że należy popierać takie inicjatywy, w które jest angażowany niemały
kapitał, a efekt nie jest zupełną klapą czy katastrofą w porównaniu do "odgrzewanych kotletów" na formach sprzed
pięćdziesięciu lat. Oczywiście mogło być lepiej, ale może będzie? Bo nie wyobrażam sobie "rowków" dla tych zabawek,
które mają reprezentować oryginały wagonów bez małych tablic po prawej stronie....

Nawet nie wiemy czy oznaczenia będą prawidłowe.
Ja myślę, ża jakby o tym nie napisano to nawet byś o tym nie wiedział.....
Zapewniam Cię, że będą - źródłem nie jest nikt z UMF.

przy okazji i UMF też się dostało...
I całkiem zasłużenie.
I moim skromnym zdaniem uważam, że i tak mało się dostało - co trzeci ma zwichrowaną ostoję, co drugi coś pogięte
i/lub w stanie, że może coś odpaść etc., a już sam fakt nie zamontowanej kratki do nalepek jako do własnoręcznego
montażu uważam za lekko dziwny (znaczna większość nie potrafi tego samemu zrobić...).
Ale takie jest "prawo" manufaktur - dlatego nie należy traktować tego co napisałem jako totalną krytykę, każdy sam
zdecyduje czy to kupi, na półkę do gabloty i pojedyńczo to ujdzie i pasuje, ale w każdym innym przypadku już nie.
Nie za takie pieniądze. Ale gloryfikowanie zasług UMF i samo zachowanie Ranger'a uważam za mocno "przesadzone"...

Więc o epoce IIIc,IVa i IVb mowy raczej nie ma. Tylko IVc i dalej po kres eksploatacji.
Ja już o tym pisałem i dobrze to już widać w wykonaniu na dostępnych zdjęciach.
Nie wiem, czy Twój wpis coś zmieni w myśleniu pewnych osób tu się "produkujących"....
 

MarTnes

Użytkownik
Reakcje
41 1 0
#57
Wychodzi na to, że rowki są i u Robo, i u Piko. Jest tylko między nimi różnica. O ile Robo ma rowki dookoła "walca", to Piko zrobiło je tylko w jego części - tak jakby 2/3 walca i to od góry licząc. Stąd zaglądając od dołu pod pasy mocujące ich nie widać. Muszę przyznać, że ze strony Piko jest to świetne i sprytne posunięcie.


PS. Kto Ci MarTnes przewrażliwił tak psyche ? Szkoła przymusowa ? Pracodawca ? A może "kryzys emigracyjny w UE" .
Otrząchnij się...
Spuszczę, na to zasłonę milczenia...
 
Ostatnio edytowane:

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#59
I całkiem zasłużenie.
I moim skromnym zdaniem uważam, że i tak mało się dostało - co trzeci ma zwichrowaną ostoję, co drugi coś pogięte
i/lub w stanie, że może coś odpaść etc., a już sam fakt nie zamontowanej kratki do nalepek jako do własnoręcznego
montażu uważam za lekko dziwny (znaczna większość nie potrafi tego samemu zrobić...).
Ale takie jest "prawo" manufaktur - dlatego nie należy traktować tego co napisałem jako totalną krytykę, każdy sam
zdecyduje czy to kupi, na półkę do gabloty i pojedyńczo to ujdzie i pasuje, ale w każdym innym przypadku już nie.
Nie za takie pieniądze. Ale gloryfikowanie zasług UMF i samo zachowanie Ranger'a uważam za mocno "przesadzone"...
Może i masz racje, rodzic zawsze broni swoje dziecko bez względu na jego wady.

Możesz podesłać przykłady tych zwichrowanych ram? Pytam się bo nikt nam o tym nie donosił dotychczas.Jeśli ramki do własnoręcznego montażu to zły pomysł trzeba było pisać wcześniej. Myślałem, że możliwość włożenia sobie indywidualnej karteczki z listem przewozowym lub namalowanie jej przez właściciela wagonu to dobry pomysł. W sumie to dziwię się, że jeśli widzicie jakieś niedociągnięcia to nic nie piszecie do nas. Jest tylko potem tak, że między sobą wymieniacie się uwagami o błędach a do nas nic nie trafia do czasu przeczytania forum.

Kolega Luc1979 wysłał nam uwagi i pomimo początkowego oporu zostaną one wprowadzone do modeli już w następnej serii.
 

Podobne wątki