• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TMF - modele wagonów pasażerskich typu 120A

Reakcje
2 0 0
#42
Moje bonanzy Toruń i Przewozy Regionalne Gdynia jakie dostałem jak igła idealne zero jakiś pofałdowanych burt porównując do modeli w dobie plastiku to TMF odwaliło kawał dobrej roboty szacun jak mi się uda to walne jakieś foto
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#47
Raczej 120A za wysoko, patrzę na swojego konkurencyjnego, to wózki zagłębiają się w nadwoziu :)
Najlepiej zobaczyć to po zderzakach.
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
#48
@Zaqu Twój też jest wyższy czy tylko ja mam takie szczęście ? Jakiego loka masz do tego składu ? Czekam teraz na 120A od Piko i zrobię jakieś zdjęcia porównawcze. Ogólne wagon prezentuje się na prawdę bardzo ładnie ale powinien być jednak ciut tańszy.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#49
Dodałem zdjęcie w wcześniejszym poście
[DOUBLEPOST=1441735226][/DOUBLEPOST]Zderzaki tez są wyżej niż w ryfkaku
[DOUBLEPOST=1441735269][/DOUBLEPOST]Zgadzam sie z cena, ciut za wysoka.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#52
Panowie, a z innej beczki.
Ponoć jest jakaś różnica w typie wagonów pomiędzy TMF, a Piko.
Mógłby mi ktoś wyjaśnić jaka konkretnie? Porównuje model Piko ze zdjęciami egzemplarza TMF i ciężko mi się dopatrzyć.
 

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
#53
A masz zdjęcie wózka i jego mocowania? Możliwe ze da radę coś z tym zrobić, tak aby wagon poszedł trochę niżej
[DOUBLEPOST=1441736333,1441735745][/DOUBLEPOST]porównanie wysokośći PIKO-ROBO
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
#56
Nie widać dokładnie jaki jest zapas na tulei która wychodzi z wózka . Warto by było zmierzyć jej długość i ewentualnie skrócić .Pamiętać należy jednak przy tym aby przy okazji sprawdzić czy koła nie będą tarły o spód wagonu.
A ostatnie zjęcie
to jedno koło wypadło czy tak jest
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#57
A tak całkiem poważnie i bez "hejtu", trochę coś jest nie tak z tymi wagonami, skoro tak wysoko są osadzone.
Nie da się tego we własnym zakresie naprawić? Wygląda to dosyć nienaturalnie w połączeniu z chociażby Ryflakiem Robo.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#58
Proszę Państwa, to są błędy na poziomie przedszkolnym w modelu kosztującym niemal trzykrotność ceny konkurencji. Kolejny raz okazuje się, że "masówka" deklasuje "ekskluzywną" konkurencję i nie wiadomo czy należy się śmiać czy płakać... W zeszłym roku w Poznaniu napaliłem się strasznie na te bonanzy ale z perspektywy czasu dobrą decyzją było wstrzymanie się z zakupem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#59
A może po prostu zmierzyć wysokość modeli? Wagon 101A i 102A mają wysokość 3980 mm bez wywietrzników (4060 mm z wywietrznikami) - oczywiście mierzone od poziomu główki szyny. Wagon 120A ma podobne wymiary: z wywietrznikami 4050 mm (wymiar bez wywietrznika w mojej książce nie jest podany). Różnica w skali 1:87 jest więc niezauważalna. Oś zderzaków powinna być na wysokości 1060 mm.
 

Podobne wątki