• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja na temat relacji filmowej z imprezy w Iławie

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#41
poza tym to również pokazuje jacy ludzie otaczają Ciebie skoro nie zrozumieją tego szyderczego przekazu, współczuję.
Ci którzy otaczają mnie na co dzień, żyją, pracują, wypoczywają, bawią się, płaczą, realizują swoje pasje itd. Żadna z tych osób nie pasjonuje się koleją
nie czyta tego forum, ani innego podobnego...
Kto komu ma współczuć?
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#42
Ci którzy otaczają mnie na co dzień, żyją, pracują, wypoczywają, bawią się, płaczą, realizują swoje pasje itd. Żadna z tych osób nie pasjonuje się koleją
nie czyta tego forum, ani innego podobnego...
Kto komu ma współczuć?
Widać kłania się czytanie ze zrozumieniem, film nie jest na forum tylko na youtubie a tym samym w wielu innych miejscach.
Poza tym średnio inteligentna istota wyczuje w tym nagraniu szyderczy śmiech. Nie musi być z branży, wystarczy minimum inteligencji czego widocznie niektórym brakuje. Stąd moje współczucie.
Pozdrawiam cieplutko z nad naszego pięknego morza ;)
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#43
To i ja coś napiszę.
Po obejrzeniu tego reportażu byłem w wielkim szoku.Nie będę ukrywał,że LL był w jakimś stopniu moim mentorem, obserwowałem jego poczynania w internecie ,słuchałem rad na Salon Hobby w Poznaniu. Nie wiedziałem ,że jest właśnie taki jak pokazał na tym filmie... totalna propaganda. Chyba za dużo naoglądał się TVP i myśli ,że jak ma tyle wyświetleń na you tube to ma jakąś władze. Wystarczyło ,że by delikatnie powiedział dwa ,trzy słowa co tam nie pasuje albo by przymknął oko.
Mnie także nie pasuje jak ktoś na forum piszę o wagonach ,że ten numerek nie pasuje, ,że tak złożonego składu nie było a widzę jego zdjęcia jak elektrowóz jedzie bez druta. Dla mnie to jest przegięcie,choć dziecko to widzi na takiej wystawie i od razu mu coś nie pasuje. (tak miałem na wystawie jak byłem ze synem jak miał 6 lat )
Ale to nie powód do takiego "jechania po innych"
Gołe dechy- owszem , można powiedzieć ,że to pokazowe jak powstaje moduł, ale jak byłem 2-3 lata temu na Salon Hobby w Poznaniu i widziałem gołe dechy , albo moduł na którym była trawa z rolki to wtedy miałem szok.
Dziś mogę tylko powiedzieć Paweł R miał racje.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#44
Dziś mogę tylko powiedzieć Paweł R miał racje.
Arturze najdziwniejsze jest to że wcale z tego powodu nie jestem szczęśliwy, pamiętam inne dawne czasy gdy było normalnie, na festiwalu modelarstwa w Łodzi LL, ŁKMK, Stangel i jeszcze ktoś ale nie mogę sobie przypomnieć kto, super zabawa, dyskusje, wymiana doświadczeń, ale wszystko się zmienia.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#45
Obejrzałem "rzeczony film" i jestem troszkę zszokowany jak Wy koledzy.
Fakt może i niektóre sprawy jak już wyżej cytowane nie powinny mieć miejsca ( gołe dechy ect....)
No i można by do tej filmowej oceny zacytować polskie stare przysłowie : "Nie wszystko złoto co się świeci "
Cytując Panią lektor -"Ruch na makiecie był sterowany wskazaniem semaforów " a na filmie widzimy semafor kształtowy wskazujący sygnał Sr3 gdzie wzniesione jest do góry ( o 45 st) tylko jedno ramię semafora a powinny być dwa.
Jeżeli chodzi o taki superrealizm w kursujących składach to nie pasuje mi jedna rzecz ( przynajmniej ja takich nie pamiętam) a mianowicie rozłożone fartuchy na ścianach szczytowych "ryflaków" zwłaszcza na początku i końcu składu ( widać to dokładnie na końcu filmu).
Zestawiając taki skład należy mieć to na uwadze. A w bardzo łatwy sposób można taką "harmonię" skrócić .
No ale to tylko taka mała uwaga z mojej strony - może ja się na tym nie znam..........
Pozdrawiam bez uszczypliwości.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#46
-Coś napiszę.
-Nie pisz.
-Napiszę.
-Głupi jesteś.
To napiszę.
pamiętam inne dawne czasy gdy było normalnie
Pan Leszek głośno powiedział to, co daje się zauważyć od pewnego czasu, że spotkania przyjęły formę
świąteczno-jarmarczną i brakuje na nich tylko "kogucików i baloników na druciku".
I nie ma się o co obrażać.
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 9
#48
Byłem rok temu w Iławie i m isię impreza podobała.
Na relację Pana Leszka nie ma co się obrażać tylko cieszyć się że odwiedził z kamerą, i trzeba mieć nadzieje że jeszcze zajrzy A impreza była dla wszystkich a nie modelarzy i miłośników PKP z najwyższej półki . Wypunktowane były różnice między zabawą ortodoksyjną którą preferuje PMMH0 a zabawą zwyczajną bo przecież to Zabawa . Było to przedstawione kamerą i okiem profesjonalisty a nie OGÓLNEGO reportera np z TVN , TVP OLSZTYN .
a TAK MIĘDZY NAMI chyba sami wiecie ciągnie swój do swego. Czyli ktoś kto np otarł się zawodowo o PKP ,interesuje się historią , fotografią kolejową ,literatura ,dokumentami,czuje pewne klimaty itd zawsze będzie szedł w kierunku takiego partnera do rozmowy zabawy niż kogos kto formuje składy bo ,,tak się podoba '' bo mniej wiecej pamiętam a przydziały nie ważne bo to oko ma cieszyć .
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#49
Miałem nic nie pisać ale jednak napiszę.Jeżeli Pan Leszek ma odwiedzać imprezę i krytykować ją w taki sposób
to lepiej niech nie jej nie odwiedza,niech siedzi w domu i ślini swoje modele.Każdą krytykę nawet największą można
wygłosić w sposób kulturalny a komentarz Pana Leszka jest poniżej wszelkiej krytyki.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#50
Są imprezy dla modelarzy-ortodoksów na których tabor wyposażony jest w miniaturowe działające sprzęgi śrubowe oraz promienie torów stricte w podziałce 1:87 ale, na szczęście, są też wydarzenia dla "szerokiej grupy odbiorców". Niemożliwym jest uzyskanie kompromisu, który by zadowolił każdego, szczególnie przy dużych wydarzeniach, więc... o co chodzi?:) Nie będziemy przecież np. na zlocie "Maluchów" krytykować, że są mało pojemne lub nie posiadają wykończenia z kości słoniowej?
 

Emil

Użytkownik
SKMK
Reakcje
381 4 0
#51
Czytając te wszystkie wypowiedzi nt relacji filmowej, stwierdzam że każdy ma trochę racji. Myślę też, że krytyka zawsze się przyda po to aby to co robimy było na najwyższym poziomie. Nikt nas nie jest doskonały, wszyscy popełniamy błedy a krytyka (może czasem zbyt ostra) ma za zadanie wskazać nam błędy których sami nie widzimy. Wracając do makiet, które były prezentowane na wystawie. Część z nich, mimo że ma liczne błędy od kilku lat się nie zmienia. Trudno też chwalić fragment prezentowanej makiety na której trawa z maty jest poprzypinana pinezkami "beczułkami".
Obrażanie też młodego modelarza, który w tak młodym wieku osiągnął poziom, którego niewielu z nas osiągnie jest dla mnie przejawem totalnej zazdrości że to nie o nim się mówi. Ale wielu z modelarzy może osiągnąć wysoki poziom, wystarczy tylko czasem dumę schowac do kieszeni, posłuchać krytyki i poprawić to co można. Co do makiety "Kartuzy", oglądałem wiele relacji z zagranicznych imprez i nigdzie takiego "zjawiska" nie było. Ale może dlatego że tam imprezy są "obiletowane" i nikt nie pozwoliłby sobie ta takie potraktowanie widzów.
Jeszcze jedna uwaga. SKMK nie podłączył się do dużej makiety - wspominał o tym K. Rutkowski - ponieważ był inny system sterowania. Ale każdy kto chciał mógł jeździć swoim taborem również po makiecie SKMK. Budowa makiety nigdy sie nie kończy. Pracujmy nad poprawą ich wyglądu słuchając krytyki. Mądrzy wyciągną z tego wnioski - głupcy strzelą focha i się obrażą. Krytykować i być krytykowanym to nic złego. Tylko dzięki krytyce możemy zrobić krok do przodu. I chyba na tym wszystkim zależy. Zależy aby mieć fajne makiety na coraz wyższym poziomie. Równajmy w "góre" nie w "dół". Czasy bylejakości powinny odchodzić. Skupmy sie wszyscy na jakości nie na ilości.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#52
Które z makiet nie zmieniły się od lat? Z tych kolejkowych?

Może i jest trochę racji po każdej stronie. Jednak dla mnie za złośliwością przemawia fakt że po makiecie SKMK w czasie nagrywania filmu jeździł Byk, o wersjach spalinowych nie słyszałem ale ja znawca nie jestem.
Na dużej makiecie też była sygnalizacja i byli dyżurni, którzy mieli telefony i sterowali ruchem. Na makiecie SKMK nie kojarzę ale też nie mam pewności że ich nie było.

Za uznanie niedokończonej makiety w sytuacji pokazania podg, którego odejście nie było wykorzystane również odbieram jako złośliwość.

Końcówki ok ale w przypadku SMki, która może była prosto z pudełka wyjęta i dekoder nie był jeszcze uststawiony to słaby dowód. Tym bardziej że sporo składów była poprawna.

Co z odległościami między posterunkami ruchu? One oddają rzeczywistość?

Takich porównań można zrobić wiele tylko po co?

Na takich imprezach musi być dużo taboru i tabor musi być różnorodny. Bo mamy zainteresować zwiedzających i dzieci.

A obrazę Piły Towarowej i nazwanie jej kolejkową uważam za zniewagę autora i jego pracy. Jako że nie odstaje jakością od SKMK i do tego jest bardzo ciekawą makietą.

Krytyka jest potrzebna ale można ja wypowiedzieć w inny sposób. Właśnie takie podejście powoduje że jest nas coraz mniej.

Podczas imprezy 35 lecia Fremo (prawie 1000 osób głównie z Europy ale nie tylko) byliśmy najmłodsza ekipa! Rozumiecie?

Jeżeli prawda jest to co pisał Jarek o rozmowie z LL i jego stosunku do dzieci podczas takiej imprezy biorąc pod uwagę jaki był jej cel to chyba nie mam na to słów ...

Mi też pewne rzeczy się nie podobają ale jeżeli chcemy zainteresować coraz to więcej osób naszym hobby to musimy też robić tego typu imprezy dla mas, a w tych masach może znajdą się przyszli modelarze. Te imprezy dają nam też tabor którego latami nam brakowało.

Popieram Pawła że czas posprzątać watek. Jeżeli jakiś Mod tego nie zrobi to poproszę kogo trzeba.

Teraz głównie do tych których dobrze znam. Słuchajcie bez sensu jest żeby ten film miał na nas zły wpływ. Spotykamy się podczas różnych imprez tych bardziej otodoksyjnych, zamknietych i tych bardziej kolejkowych ale spotykajmy się dalej i bawmy się dobrze. Trochę słabo żeby taki film miał nas dzielić. Myślę że możemy znałeść sobie poważniejsze powody by przestać się w to "bawić" i mieć do siebie żale.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#53
Słuchajcie bez sensu jest żeby ten film miał na nas zły wpływ. .
Artur, nigdy w życiu, musielibyśmy zniżyć się do poziomu narracji tego stetryczałego starca (mojego rówieśnika) robimy swoje i już.

Obrażanie też młodego modelarza, który w tak młodym wieku osiągnął poziom, którego niewielu z nas osiągnie jest dla mnie przejawem totalnej zazdrości że to nie o nim się mówi.

Skupmy sie wszyscy na jakości nie na ilości.

Pierwszy cytat, Kolego Emilu nie zazdrościmy młodemu modelarzowi, boimy się o niego, boimy się że ciągle utwierdzany w przekonaniu o swojej idealności, nieomylności, stanie się takim samym bufonem jak LL, zatraci zdolność krytycznego spojrzenia na rzeczywistość, wiem jak to jest bo i mnie ta choroba dotknęła, ale się wyleczyłem z niej szybko, wiem jakie to może być szkodliwe.

Drugi cytat, absolutnie się z Tobą zgadzam, mówię i piszę o tm od lat, ale ciągle staje się potężniejsza armia modelarzy którym każde gówno się spodoba, bezkrytycznie obdzielająca zaszczytami gluciarzy, oczywistym jest iż nie każdy ma odpowiedni zasób zdolności i talentu, konstruktywna krytyka i praca nad sobą pozwalają osiągać szczyty, natomiast ochanie i achanie nad badziewiem niczego dobrego za sobą nie niesie.

A teraz wybaczcie w imieniu administracji która nic nie robi i nie reaguje na głosy użytkowników , zamknę ten wątek bo naśmieciliśmy zdrowo, przeniósłbym go ale nie umiem, niech to ktoś kumaty zrobi i będziemy sobie dalej dyskutować a Koledzy z Iławy będą mieli czysty wątek.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#54
Nasz kolega forumowy nadesłał mi przed chwilą materiał z YT o makiecie SKMK, po dokładnym obejrzeniu widzimy wiele rzeczy z tych które zostały skrytykowane na imprezie w Iławie, tu są jak najbardziej poprawne, co na to zagorzali obrońcy PMM i LL?

 
1

12g

Gość
#55
Trzy lata od powstania tego materiału to szmat czasu. Autor filmu ze względu na Swój wiek może nie pamiętać że go nakręcił. Co się wiąże z tym że może obecnie inaczej postrzegać *odelarską rzeczywistość.

(*) tu wstawić M lub m w zależności do jakiej grupy się zaliczasz :ROFL:

Jest też trochę krytyki w tym filmie, ale tylko troszkę bo przecież swoich się nie krytykuje.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#56
Cześć :) . Dyskusja o Iławie pokazała jak inną każdy z nas ma wrażliwość i jak różne poglądy. To było bardzo ciekawe i nauczyło mnie wiele. Stawiałem siebie w różnej roli i badałem odczucia. O stosunku pana Lewińskiego do innych modelarzy przekonałem się w 2010 na Hobby, kiedy nie zgodził się na wjazd innych niż spod znaku PMM pociągów na swoją nitkę ochodzącą od Międzychodu. Jednak kilka lat temu dostałem pozwolenie na przejazd i nakręcenie filmu z długiej linii PMM - jest na Youtube i mogę podesłać link. Oznaczać to może, że PMM stara się otwierać na innych. Chce tylko trzymać poziom. Ja w duchu przyznaję, że też się denerwuję gdy ktoś manewruje na Pc1, gdy na semaforach świeci choinka albo wskazania są nieprawidłowe. Komentarz w filmie był dużo za ostry ale był szpilką, nie głosem nienawiści. Mnie tak ostre "zjechanie" by zachęciło do pokazania, że "ja Wam jeszcze pokażę". Ale nie dlatego piszę. Przeczytałem wszystkie posty @Paweł R i nie znalazłem niczego co kwalifikowałoby do jakiejś kary. Skąd czerwony kolor? Czy można wiedzieć kto i za co te karę wymierzył? Pozdrawiam. Michał
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#57
Czytając te wszystkie wypowiedzi nt relacji filmowej, stwierdzam że każdy ma trochę racji. Myślę też, że krytyka zawsze się przyda po to aby to co robimy było na najwyższym poziomie. Nikt nas nie jest doskonały, wszyscy popełniamy błedy a krytyka (może czasem zbyt ostra) ma za zadanie wskazać nam błędy których sami nie widzimy.
W duchu zacytowanego wyżej fragmentu wypowiedzi pozwolę sobie poddać pod krytykę Pana wpis, a w zasadzie wypunktować błędy, których Pan nie dostrzegł, zgodnie ze słowami napisanymi przez Pana.
Czytając te wszystkie wypowiedzi nt. relacji filmowej, stwierdzam że każdy ma trochę racji. Myślę też, że krytyka zawsze się przyda po to, aby to co robimy było na najwyższym poziomie. Nikt nas nie jest doskonały, wszyscy popełniamy błędy, a krytyka (może czasem zbyt ostra) ma za zadanie wskazać nam błędy, których sami nie widzimy. Wracając do makiet, które były prezentowane na wystawie - część z nich, mimo że ma liczne błędy od kilku lat się nie zmienia. Trudno też chwalić fragment prezentowanej makiety, na której trawa z maty jest poprzypinana pinezkami "beczułkami".
Obrażanie też młodego modelarza, który w tak młodym wieku osiągnął poziom, którego niewielu z nas osiągnie, jest dla mnie przejawem totalnej zazdrości, że to nie o nim się mówi, ale wielu z modelarzy może osiągnąć wysoki poziom, wystarczy tylko czasem dumę schować do kieszeni, posłuchać krytyki i poprawić to co można. Co do makiety "Kartuzy", oglądałem wiele relacji z zagranicznych imprez i nigdzie takiego "zjawiska" nie było, ale może dlatego, że tam imprezy są "obiletowane" i nikt nie pozwoliłby sobie ta takie potraktowanie widzów.
Jeszcze jedna uwaga. SKMK nie podłączył się do dużej makiety - wspominał o tym K. Rutkowski - ponieważ był inny system sterowania, ale każdy kto chciał mógł jeździć swoim taborem również po makiecie SKMK. Budowa makiety nigdy się nie kończy. Pracujmy nad poprawą ich wyglądu słuchając krytyki. Mądrzy wyciągną z tego wnioski - głupcy strzelą focha i się obrażą. Krytykować i być krytykowanym to nic złego. Tylko dzięki krytyce możemy zrobić krok do przodu i chyba wszystkim na tym zależy, . Zależy aby mieć fajne makiety na coraz wyższym poziomie. Równajmy w "górę", a nie w "dół". Czasy bylejakości powinny odchodzić. Skupmy się wszyscy na jakości, a nie na ilości.


Mam nadzieję, że nie żywi Pan do mnie urazy za niniejszy wpis, ale skoro tak Pan zachęcał do równania w górę, do słusznej krytyki, wskazywania błędów, których się samemu nie widzi, to nie mogłem tak po prostu przejść dalej. Wykończenie makiety zajmuje sporo czasu i wymaga wiele pracy, w odróżnieniu od sprawdzenia przygotowywanego niedługiego wpisu na forum. Polecam nie tylko Panu, przejrzeć wpis przed opublikowaniem lub nawet po wysłaniu i poprawienie błędów oczywistych, a inne mniej oczywiste najwyżej poprawi ktoś za nas :) . Dawajmy dobry przykład we wszystkich dziedzinach, począwszy od poprawnego i czystego stosowania naszego języka ojczystego, a na budowie pięknych i realistycznych makiet skończywszy ;) .
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#58
@luc1979 może się mylę ale to jest impreza publiczna? Wiem że 3 lata to może i dużo czasu i że można powiedzieć że były tam dzieci ... Ale dalej jednak jak się to porównuje to można skłonić się do opinii że była to złośliwość.
 

Podobne wątki