• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Dworzec w sypialni

OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#81
Ta szopa to Vollmer, ale numeru nie pamietam. Teigrekty2 - tu jest tyle rzeczy do zrobienia że ho. To właśnie te wszystkie detale i szczególiki których brakuje mocno poprawiają klimat. Bedę się starał co nieco pogrzebać. A parowozów to tu bylo pełno - teraz siedzą w pudełkach i czekają na swój powrót do łask. Póki co rządzą diesle.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#82
Bardzo rażą mnie te drzewa, wręcz cholernie, ale makieta ta ma jakiś magiczny klimat ogólnie.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#84
Po tym jak w maju na makiecie pojawiła się zupełnie nowa sygnalizacja świetlna, w sierpniu pojawili się na stacji wandale, którzy całkowicie ją zdemolowali.
Przynajmniej coś się dzieje.
DSC00312.JPG
DSC00313.JPG
DSC00314.JPG
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#87
Złomiarze przyszli i zabrali części od sygnalizatorów. Teraz tak na poważnie nie wygląda to najlepiej. A te szkody zrobiło zwierzątko?
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#88
Ten świecący spróbuje uratować ( jeśli da się sam daszek zamówić u Z.Kluby), ale pozostałe 3 do śmieci, ewentualnie na nieczynną linię. Sprawcą był 3 miesięczny kot wzięty na wakacyjne przechowanie, który upodobał sobie wszystkie 4 sygnalizatory, oszczędzając latarnie, słupy i drzewa. Widać lakier mu przypasował.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#89
Po 12 latach istnienia postanowiłem dokonać gruntownej modernizacji części makiety. Mała i cicha elektrownia z bocznicą zostanie zamieniona na lokomotywownie i tory odstawcze dal lokomotyw spalinowych. Trochę szkoda, bo dotychczasowy układ miał swój klimat. Ale czas biegnie, przybywa modeli lokomotyw, musiało więc przybyć możliwości ich eksploatacji na makiecie Dla przypomnienia, jak ten kącik wyglądał dotychczas:

DSC04415.JPG
DSC04420.JPG
DSC04429.JPG


A tu w trakcie demontażu:
 

Załączniki

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
980 23 0
#91
Ten świecący spróbuje uratować ( jeśli da się sam daszek zamówić u Z.Kluby), ale pozostałe 3 do śmieci, ewentualnie na nieczynną linię. Sprawcą był 3 miesięczny kot wzięty na wakacyjne przechowanie, który upodobał sobie wszystkie 4 sygnalizatory, oszczędzając latarnie, słupy i drzewa. Widać lakier mu przypasował.
Odgrzeję temat ;) rozumiem, że po takiej akcji skórka z kotka zdobi teraz, niczym kilim, którąś ze ścian sypialni??? :ROFL:
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#92
Jak by dobrze rozplanowac, to zmiesci sie obrotnica i mala 3-4 stanowiskowa parowozownia. Wieza cisnien juz jest;)
Nie da rady. Za mało miejsca.Poza tym pod spodem jest poziom minus 1 czyli parking.

Odgrzeję temat ;) rozumiem, że po takiej akcji skórka z kotka zdobi teraz, niczym kilim, którąś ze ścian sypialni??? :ROFL:
Takie małe trofeum !

A tu wstępne układanie torów:
DSC07859.JPG
DSC07860.JPG
DSC07861.JPG
DSC07862.JPG
DSC07863.JPG
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
980 23 0
#93
Też mam makietę w pokoju, który jest zarazem sypialnią, jadalnią i Bóg wie, czym jeszcze :) swojego czasu miałem podobną akcję z dwoma semaforami kształtowymi Viessmana. Sprawcą demolki była żona. Zapytałem Ją wtedy: Kochanie, czy Ty chcesz abym owdowiał przedwcześnie? ;)

A wymianę, dokładanie torów i rozjazdu, też przerabiałem. Całe szczęście, tor nie był jeszcze zaszutrowany i dało się go odzyskać ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 54

Podobne wątki