• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Dworzec w sypialni

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#1
Zgodnie z obietnicą prezentuję wam swoją makietę w sypialni. Budowę zacząłem w 2003 i jest to moja pierwsza makieta. Jest poprowadzona dookoła pokoju na półkach, natomiast stacja została usadowiona na szafkach przykręconych do podłogi. Aby można było wejść do pokoju lub otworzyć okno, elementy przy drzwiach i oknie są zdejmowane ( takie quasi moduły w uproszczeniu) Kilka fotek obrazujących stan obecny:






i kilka z budowy




jak widać aby można było zarówno prowadzić ruch pociągów przy zachowaniu funkcjonalności pokoju tory przechodzą przez szafę i pionową półkę na CD - ot takie tunele!

Na razie tyle, potem pokaże wam jeszcze kilka fot z normalnej eksploatacji makiety, czyli z taborem
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#3
Jak byłem u Ciebie w domciu, to byłem pod "wielkim" wrażeniem, że pociągi jadą przez regały. Makietka super jest, wiem co mówię, bo oczy mnie nie mylą jeszcze. Szkoda tylko,że nie było czasu na prezentację, ale nigdy nie mów nigdy :grin: może kiedyś pojeździmy.

Ale ciut się zmartwiłem,że od tamtej pory nie widać postępów prac ?????
wiem, czasu nie ma,ale myślałem chociaż,że "okno" zostało jakoś rozwiązane

ale i tak wrażenie jest super, zresztą foty mówią same za siebie
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#6
Mam i takie i takie. Elektrykę podłączyłem tak, by można zasilać makietę albo analogowo albo w DCC. Poprostu nie wszystkie loki mam przerobione na cyfre - trochę się ich uzbierało.
 

SirDuncan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Wielki szacunek dla Twojej pracy. Makieta wygląda pięknie. Pomysł na rozmieszczenie jej w pokoju też jest przedni.

Przeglądając posty dotyczace makiety Twojej i WITKOIMA nabrałem ochoty na dalsze prace przy swoim torcie.

Dzięki.
 

Mawak

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#10
Super pomysł na makietę o ile "prawie" żona wyrazi zgodę:D Już widziałem kiedyś szerszy opis na martelu,lecz może warto odświeżyć wątek z nowymi zdjęciami :eek:
 

enek

Użytkownik
Reakcje
89 3 4
#11
piu86 napisał(a):
Super pomysł na makietę o ile "prawie" żona wyrazi zgodę:D Już widziałem kiedyś szerszy opis na martelu,lecz może warto odświeżyć wątek z nowymi zdjęciami :eek:
Szkoda, że nie zauważyłeś z którego roku pochodzi ostatni post " Napisane: 28 wrz 2006, o 14:11 " ;) Takie odświeżane kotlety mogą być ciężko strawne :twisted:
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#13
Sam myślę nad czymś podobnym i może autor pofoci coś na nowo.

Nie wieżę że nic nowego nie przybyło nowego , nawiasem mówiąc każdy zna nasze warunki lokalowe w Polsce i tylko nie liczni mogą sobie pozwolić na ekstrawagancję jeśli chodzi o miejsce pod tego typu HOBBY jaki jest uprawiane na tym forum.
 
Reakcje
99 4 2
#14
piu86 napisał(a):
Wiem że to stary post,ale widać autor tego postu jest wciąż aktywny na forum :LOL:
To, że aktywy nie znaczy praktykujący. :p Kolega "garcia ramirez" mógł pozostać na poziomie wykonanej makiety i teraz udziela się tylko na forum w zgoła innych tematach ;)
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#16
Nie miałem świadomości, że ów wiekowy wątek został odświeżony ( thx za info piu86). Powiem tak. Prace nad makietą zostały przerwane ze względu na fakt iż urodził mi się syn. Potem, jak już nieco podrósł,( a ja wóczas przebywałem za granicą) sytematycznie demolował mój dorobek. Na pierwszy rzut poszły latarnie, semafory, drzewka i wszystkie elementy stojące i wystające. Powstrzymałem ten proces w zeszłym roku po powrocie. Uruchomiłem makietę elektrycznie ( powyciagane, powyrywane kable !) Wróciły latarnie, drzewa i niektóre budynki. Jednak ciagle brakuje wykończenia szczegółów. Nie ma sygnalizacji, płotków, krzaczków itp.
Musiałem tez wymienić ze 2 m zerwanych szyn, na szczęście nie w obrębie stacji. Makieta jest obecnie w pełni przejezdna i nadal korzystamy z pokoju, jak poprzednio. Ciągle twierdzę, że w naszych warunkach jest to optymalne rozwiązanie stało-modułowe. Jeśli zgłosicie taką chęć, z przyjemnością przedstawię kilka świeżych fot. Pozdrawiam.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.222 41 5
#19
Ja też chętnie zobaczę :) Szczególnie interesuje mnie ten kawałek przewiercający regał ;) Zrobiłeś tam tunel, albo galerię?
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#20
Kris napisał(a):
Ja też chętnie zobaczę :) Szczególnie interesuje mnie ten kawałek przewiercający regał ;) Zrobiłeś tam tunel, albo galerię?
Tak, wszystko co stało na "drodze" szlaku (szafa narożna, pionowy regalik na CD) zostało poprostu przewiercone na wylot i w efekcie powstały quasi tunele. Stacja jest dwupoziomowa.Pod spodem znajduje się czołowa ( niestety) stacja postojowa. Konstrukcja oparta na szafkach ze sklepu z meblami. Te szafki jednoczesnie są przechowalnią modeli. Materaił torowy to Tillig Elite+napędy Tilliga ( dzieki temu zresztą rozjazdy bezproblemowo funkcjonują po 5 latach eksploatacji w tym 2 latach przerwy i kurzenia sie makiety. Obecnie sterowanie mam już tylko DCC a urządzenia na makiecie analogowo z poczciwego FZ1. Uprzątne dziś ten bałagan i cyknę parę fotek, bo choć specjalnie nie bardzo jest co pokazywać, to sądzę, że sam pomysł jest ciekawy. Mialem nawet w planach przebicie się do drugiego pokoju i puszczenie nitki torów tamże, ale ...... Póki co tu mozna obejrzeć test Gagarinów Draculi i Jankola na makieicie:

 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 54

Podobne wątki