• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Dworzec w sypialni

OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
Mam świadomość, że jeszcze mnóstwo detali jest do wykończenia, ale po modernizacji, czyli wybudowaniu lokomotwowni, całkowitej wymianie oświetlenia ( perony KLUBA, teren lokomotywowni OMAK) makieta nabrała świeżości. Oto kilka wieczornych ujęć:
image003.jpg image004.jpg image005.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg image013.jpg image014.jpg image015.jpg image016.jpg image017.jpg
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
Witam, Postanowiłem po dłuższej przerwie dokonać kolejnej modernizacji mojej ciągle (17 lat) niedokończonej makiety. Tym razem przyszła kolej na budynek tytułowego dworca. Kupiłem na allegro budynek nastawni, który to jest budynkiem otynkowanym. Budynek dworca zaś to malowana cegła. Jako, że oba budynki architektonicznie do siebie pasują, ale już formą wykończenia - nie, pomyślałem zatem, by otynkować dworzec, tak by oba budynki tworzyły jakąś spójną zabudowę. Dworzec to oczywiście znany wszystkim dworzec Krakow Auhagena. Ale otynkowanego jeszcze nie widziałem. I tu mam 2 pytania. 1. Co o tym w ogóle sądzicie? 2. Jak się do tego tynkowania zabrać, czyli jaki materiał byłby najlepszy i jakie narzędzie tynkarskie. Załączam kilka poglądowych zdjęć obu budynków.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Ja bym osobiście nie tynkował, tylko ...."odrestaurował", względnie przemalował. :)
Mój dworzec dałem do przemalowania i ...
dworzec.jpg

To zdjęcie po wstępnym złożeniu, przed wklejeniem okien, drzwi i innych cudów :) . Budynek również znany....
Chodzi mi o sam pomysł.


PS. Obecnie dworzec stoi w innym miejscu makiety, magazyn też.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ja bym nic nie malowal. Zobacz jaka jest roznorodnosc architektoniczna na kolei. Sa stare budynki, nowe i super nowe. A nastawnia nalezy do tej grupy "nowe". ;)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
@Kris , a ten twój dworzec pomalowany jest podkładem jakimś czy to ostateczny kolor?? Mój już raz był malowany, tę kolorystykę z żółtym paskiem widziałem gdzieś w Niemczech, w związku z czym ponowne malowanie nie wchodzi raczej w grę, bo jeszcze bardziej pogrubi fakturę cegły i może wyglądać słabo. Dlatego pomyślałem o tynku. Nie wiem tylko czy użyć materiału gipsopodobnego, jakiego uzywa się często przy budowie makiety, czy np farby plakatowej, a potem gładzić to np papierem ściernym ??!!??
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Farba plakatowa (wodna) potrzyma kilka dni do poki nie wyschnie, zacznie sie luszczyc i odpadnie. Malowalem tak kiedys samoloty 1/72 jak mialem 10lat ;)

Jak robisz cos pierwszy raz (materialy, technika) warto pocwiczyc na probkach.
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Ja bym nie ruszał dworca. Oba budynki pochodzą z tej samej epoki, pierwotnie oba były wykonane z cegły licowej, niestety nastawnia została w czasie wojny zniszczona i odbudowana z cegły z odzysku, co spowodowało konieczność wykonania nowej powłoki tynkarskiej.
Na nastawni domaluj tylko niebieski pasek i będzie jak w realu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Na nastawni domaluj tylko niebieski pasek i będzie jak w realu.
To zależy, w której epoce ma być ta makieta. Niebieski pasek to czasy obecne, ale w epoce IV i wcześniej, a nawet w przynajmniej częściowo w V (do czasu powstania PKP PLK S.A.), żadnych pasków nie było.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
@Kris , a ten twój dworzec pomalowany jest podkładem jakimś czy to ostateczny kolor?? Mój już raz był malowany, tę kolorystykę z żółtym paskiem widziałem gdzieś w Niemczech, w związku z czym ponowne malowanie nie wchodzi raczej w grę, bo jeszcze bardziej pogrubi fakturę cegły i może wyglądać słabo. Dlatego pomyślałem o tynku. Nie wiem tylko czy użyć materiału gipsopodobnego, jakiego uzywa się często przy budowie makiety, czy np farby plakatowej, a potem gładzić to np papierem ściernym ??!!??
To ostateczny kolor. Dworzec malował @zepfot, więc szczegółów dowiesz się od niego.
Faktycznie. Albo nie ruszaj dworca, albo skombinuj nowy, inny.
 

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Widzę że nie tylko ja się wziąłem za remontowanie makiety :) W sumie nasze makiety są z podobnego okresu :)Szlak już masz za szutrowany i trawa już wyrosła ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 54

Podobne wątki