• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Dworzec w sypialni

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#21
Dlaczego niestety czołowa? Taka stacja jest idealna do zabaw manewrowych :)

Czy robiąc zdjątka mógłbyś walnąć fotkę całej stacji? Interesuje mnie jej układ torowy. Ciekawy jest ten tor pod ścianą do lokomotywowni :)
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#23
Kris napisał(a):
Taka stacja jest idealna do zabaw manewrowych :)
Zgadza się, ale pod warunkiem, że masz dobrą widoczność na cały układ torowy. W moim jednak przypadku gdy stacja jest pod płytą i brak tam elektroniki ( poza el.rozjazdami ) składy zasłaniają się nawzajem, wjeżdżałem na czuja, rozprzeganie za pomocą kijka, trzeba uważać by nie najechać na kozioł itp;

Kris napisał(a):
Czy robiąc zdjątka mógłbyś walnąć fotkę całej stacji? Interesuje mnie jej układ torowy. Ciekawy jest ten tor pod ścianą do lokomotywowni :)
Jasne. Zrobię. Ów tor prowadzi do lokalnej elektrowni. Chciałem mieć kawałek toru w miejskim bruku i tak to wymyśliłem, że ów tramwajowy tor przelatuje z 2 strony dworca, od strony podjazdu. Czasami startował tam też wagon motorowy w lokalnej relacji. A parowozownia jest ( 1 stanowisko) po stronie z której zrobiono zdjęcie nr 1.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#24
piu86 napisał(a):
garcia ramirez napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=NiSHDy61FPs
Ładnie grają te gagary :D
Na żywca to dopiero grają 8) Dosyć często jeden zjeżdża na noc do szopy w oczekiwaniu na poranną słuzbę i tak sobie mruczy swym dieselkiem 2 godzinki a ja sobie np.czytam. ( oczywiście moja żona pukając się w czoło pyta : "A nie lepiej sobie jakąś muzyczkę puścić?" Nie kuma bidna, że to dla mnie dopiero muzyka ! ;) No dobra. Tak czy inaczej wieczorem puszcze foty !
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#25
Rzeczywiście, ładnie grają. Mam pytanie: który model jest który? Ciekaw jestem, który dekoder jak gra i jak właściciel to ocenia?
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#26
ten ciemniejszy to Dracula z ESU Loksound dźwięk doskonale zsynchronizowany z ruchem lokomotywy ale mało przejrzysty. Jaśniejszy to Jankol z ZIMO+Dietz, dżwięk donośny, przejrzysty, czysty ale synchronizacja nieco gorsza. Jak ten hamuje, pisk hamulców jest taki że uszy trzeba zatykać. Ale wracając do tematu. Oto kilka fotek.Są słabe bo nie miałem czasu na zabawe ze statywem. Ale w weekend strzelę ładną sesję z detalami. Dużo tu jeszcze do dokończenia.







 

Ice42

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Układzik super.
Wcześniej też rozmyślałem nad rozłożeniem makiety przy ścianie i przez parapet nad kaloryferem, a pod koniec zapakować obrotnicę. :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#29
Garcia, dzięki za fotki stacji. Popieram zdanie chłopaków o układzie stacji. Bardzo klimatyczny, romantyczny, ekonomiczny i przyjemny do manewrów układzik :)

Popracuj dalej nad rewitalizacją, bo aż szkoda by było :)
pozdr
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#32
Ja też pogratuluje pomysłu , realizacji a czemu nie , przecież mogę .

A poza tym nikt w Polsce czegoś takiego nie pokazywał jeszcze .A takie pomysły trzeba chwalić i popierać co by autor nie usiadł na laurach i ciągną projekt dalej.Ładne składy Ci wchodzą na stację.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#33
Hola, panowie. A makieta Przemytnika ? Też jest dookoła pokoju. Nieco w innym stylu, ale też ciekawy układ i fajnie się ogląda :)
Więc Garcia nie jest sam, ale tak czy inaczej, nikt inny oprócz ich dwóch nie przedstawił podobnego pomysłu :)
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#34
garcia ramirez napisał(a):
Kylogram napisał(a):
Raz w tygodniu zupełnie wystarczy. Zajmuje mi to 15 minut.
aha.
Ja po przeprowadzce planuję pierdyknąć sobie coś podobnego, bo IMHO taka forma makiety to najlepszy kompromis pomiędzy modułem a tortem. Z tym, że moja makieta będzie przynajmniej w części demontowalna (składana z segmentów).
W każdym razie myślałem o ochronie przed kurzem za pomocą 'gablot' z plexi czy poliwęglanu zdejmowanych na czas zabawy. Zobaczymy co wyjdzie z moich planów.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#35
Kylogram napisał(a):
W każdym razie myślałem o ochronie przed kurzem za pomocą 'gablot' z plexi czy poliwęglanu zdejmowanych na czas zabawy. Zobaczymy co wyjdzie z moich planów.
Te przykrywki z plexi były już tu gdzieś dyskutowane i nie koniecznie zdają egzamin. Oglądanie makiety przez plexi - lipa. Trzeba zdejmować, gdzieś to poukładać na czas jazdy, potem znów nakładać, a byc ostrożnym, by czegoś nie uszkodzić i tak w kółko. Lepiej poodkurzać. Tabor siedzi w szafkach więc mniej sie kurzy a makietkę trochę się przeleci od czasu do czasu i jest wporzo.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#37
Wiesz, jakby ci tu napisać. Niie miałem nigdy problemów z kurzem. Owszem oczywiście się pojawia i makieta na pewno przyblakła przez te 5 lat, ale nie żeby był to jakis giga problem. Po zadbaniu, że przedmioty na makiecie są własciwie umocowane ( wciągnąłem parę drzewek) normalnie sobie ją odkurzam zachowując odpowiednią odległość. Dachy jadę na mokro. Trawa jak leżała, tak leży. Oczywiście należy tu używać jakiegoś common sense, ale powtarzam. Nie taki diabeł straszny przy makiecie w której wszędzie masz dostęp na wyciągnięcie ręki. Więcej kurzu mam na poziomie -1. tam rzadziej odkurzam z lenistwa, ale składy spokojnie sobie nocują.
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#38
Mam pytanie do garcia ramirez ,zauważyłem na fotkach iż wykorzystujesz do obsługi cyfrowej system DCC Roco i moje pytanie brzmi ; ile lokomotyw jest w stanie obsłużyć na makiecie , torcie i czy zestaw pochodzi z zestawu startowego czy jest rozbudowany , jeśli tak to w jaki sposób :?:
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#40
Tomek K napisał(a):
MultiMouse ROCO przyjmuje 9999 adresów - ogarniesz tyle :?: :D
żle się zrozumieliśmy - chodzi o to ile loków obsłuży Roco na raz na makiecie i przy tym nie zwariuje.

Ale już dostałem wyjaśnienie iż Roco uciągnie około 2-3 składów, ale nie ukrywam iż liczyłem na 4-5 składów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 54

Podobne wątki