• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dworzec w Japonii

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#1
Wrzucam zdjęcia dworca kolejowo- autobusowego na mojej japońskiej dioramie. Jeszcze nie jest skończona, ale już niewiele się zostało do zrobienia. Porady bądź sugestie mile widziane:)
diorama 2.jpg
diorama1.jpg
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#4
No powiem CI ze ciezko jakies wywody powiedziec, jedyne rzeczy jakie w tym klimacie widziałem to na zdjęciach po przejsciu tsunami ;)
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#7
Jestem pod ogromnym wrażeniem .Ten budynek stacyjny jest extra (y)
Ta skala ma duży plus że na niewielkiej powierzchni można zrobić naprawde sporo .Czekam na dalsze postepy prac (y)
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#9
Kapitalnie wygląda twój dworzec w tej skali ..(y)
Peron i kładka nad torami jest produkcji Kato, ale po modyfikacji, bo standardowo jest on tylko częścią większego dworca. Chciałbym jakieś tło zamontować, ale nie mam pojęcia gdzie szukać i jak. Może ktoś mi podpowie? Potrzebuję też zrobić jakieś przystanki autobusowe. Myślałem żeby zrobić z plexi, ale może ktoś ma jakiś pomysł? Byłbym wdzięczny za pomoc.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Co do wiat - określ sobie ramy czasowe i poszukaj zdjęć w internecie jakie przystanki mają w Japonii, po co fantazjować a potem żałować?
W tej skali nawet na duże tafle szklane wystarczy Ci chyba pociąć jakiś grubszy blister, plexiglas to przesada.
Rozejrzyj się też jakie są u nich popularne rośliny, jeśli planujesz krzewy/drzewka. Jakaś kwitnąca wiśnia, sumaki, kryptomeria?
A jakbyś dał radę na koniec to możesz trochę podmalować kombiaka, bo nawet z tej odległości rzuca się w oczy jaskrawa plastikowość, co troszkę psuje efekt, chyba że źle widzę.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#11
Dzięki za podpowiedzi. Pytałem o tą plexi, bo mam cieniutkie arkusze które kupiłem kiedyś w Kotebi i myślałem, że mogły by się nadać. Japońskie wiaty sa walcowate i raczej nie do odtworzenia metodą chaupniczą.
Niestety/stety połowę dioramy zniszczyłem, bo plan uległ zmianie. Zamiast drogi i parkingu będzie dłuższy i szerszy dworzec a dodatkowo linia tramwajowa :) Zresztą nie zaimpregnowałem kartonu(drogi i parking) i zaczął odchodzić :(
Samochodziki wyglądają tak, bo były pół minuty wcześniej wyciągnięte z pudełka :) Kiedyś nadejdzie czas na patynowanie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#12
Chciałbym jakieś tło zamontować, ale nie mam pojęcia gdzie szukać i jak. Może ktoś mi podpowie?
Tło możesz zrobić sobie sam. Wystarczy iść w plener, zrobić fotki, najlepiej w jak największej rozdzielczości. Potem wrzucasz sobie fotki do kompa, opracowujesz, głównie chodzi o dopasowanie wielkości fotki do skali dioramy, drukujesz na drukarce atramentowej (chyba, że masz dostęp do kolorowej laserówki) na papierze samoprzylepnym, naklejasz na twarde podłoże typu tektura, plexi, sklejka itp. i masz gotowe tło. Dobrze jest potem prysnąć wszystko lakierem bezbarwnym, bo druk z atramentówki potrafi się rozmazać przy dotykaniu np. wilgotnym palcem. Warto też dopasować wysycenie i kolory na fotce do kolorów dioramy. To chyba najtańszy sposób na tło.
Możesz popatrzeć sobie na fotki w moich tematach samochodowych, bo ja takim sposobem właśnie robię tło.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#13
Tło możesz zrobić sobie sam. Wystarczy iść w plener, zrobić fotki, najlepiej w jak największej rozdzielczości. Potem wrzucasz sobie fotki do kompa, opracowujesz, głównie chodzi o dopasowanie wielkości fotki do skali dioramy, drukujesz na drukarce atramentowej (chyba, że masz dostęp do kolorowej laserówki) na papierze samoprzylepnym, naklejasz na twarde podłoże typu tektura, plexi, sklejka itp. i masz gotowe tło. Dobrze jest potem prysnąć wszystko lakierem bezbarwnym, bo druk z atramentówki potrafi się rozmazać przy dotykaniu np. wilgotnym palcem. Warto też dopasować wysycenie i kolory na fotce do kolorów dioramy. To chyba najtańszy sposób na tło.
Możesz popatrzeć sobie na fotki w moich tematach samochodowych, bo ja takim sposobem właśnie robię tło.
Dzięki za wskazówki. Potrzebuję jednak coś z Japonii a najlepiej coś industrialnego. Może poszukam jakiś zdjęć Tokio i ewentualnie wydrukuję je według Twojego pomysłu.
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#14
hej ,internet jest morzem zasobności dla Nas ;) Ja cały czas coś szukam i nie raz znajduję ,jednak nie zawsze odpowiada to mojemu projektowi ;)
rozumiem dlatego Twoje rozterki i przemyślenia jak tą dioramkę najlepiej wykonać .Maciej ma rację ,fotki próbne to podstawa , roślinność i inne smaczki typowo Japońskie musza byc aby podkreślić charakter dzieła.
I tego trzeba szukać już u właściwych źródeł czyli Japonii :)
Masz fajny projekt do dopracowania i masę pracy która za pewne przyniesie Ci wiele radości .. i niestety pewnych wkórwów ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#15
Dzięki za wskazówki. Potrzebuję jednak coś z Japonii a najlepiej coś industrialnego. Może poszukam jakiś zdjęć Tokio i ewentualnie wydrukuję je według Twojego pomysłu.
No to musisz szukać, choć uważam, że krajobraz polno-leśny będzie praktycznie taki sam jak w Polsce. Podobnie będzie z przemysłowym i miejskim. Inaczej wyglądają tradycyjne domy i tradycyjne ogrody japońskie. A jak już chcesz, żeby wszystkim krajobraz kojarzył się z Japonią, to obowiązkowo musi być w tle Fujiyama.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 118

Podobne wątki