• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dworzec Poznań szukam planów

mauy-miu

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Czołem, czy miałby ktoś może plany Dworca Głównego z Poznania?
Chodzi mi o ten od 1976-2013

Jakby był z peronami i Dworcem Zachodnim to już w ogóle bajka :)
pozdro
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#4
Odniosę się do ostatniego zdania
Drugą jest budowa przedłużenia linii Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego, co spowodowało likwidację "Dziury Toruńskiej" i peronu 7.
W miejscu peronu 7 faktycznie powstał przystanek PST "Dworzec Zachodni" (co powoduje pewną dezorientację bo nazywa się tak samo jak przystanek tramwajowy na ul. Głogowskiej przed budynkiem Dworca Zachodniego). Ale "Dziura Toruńska" ma się dobrze i nikt jej likwidować nie będzie, gdyż w raz z nią trzeba by zlikwidować północną głowice stacji. Jedynie plany są by "Dziurę" między wiaduktami "Most Dworcowy" i "Most Teatralny" przykryć płytą i coś zbudować.
Tu masz artykuł o "starym budynku dworca":
http://poznan.wikia.com/wiki/Stary_budynek_dworca_głównego
Obecnie PKP chce go wyremontować i ponownie uczynić głównym budynkiem dworca.
 
OP
OP
mauy-miu

mauy-miu

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
To wszystko wiem, mieszkam 2 przystanki tramwajowe od Głównego ;) Zawsze lubiłem ten dworzec i chciałbym zbudować go w skali, bez planów nie da rady raczej a nie chcę się rzucać z motyką na słońce.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#7
Do tego skorzystać z:
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=3018548
(mapę można przybliżać i mierzyć odległości narzędziem - mierz odległość po kliknięciu na mapie prawym przyciskiem myszki :) Jest na tyle dobra rozdzielczość, że można liczyć podkłady).
.... potem sfocić co się da na miejscu i można coś działać. A właśnie.... chyba nie planujesz budowy makiety dworca Poznań Główny? :)
 
OP
OP
mauy-miu

mauy-miu

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#9
Posiedziałem wczoraj z ciekawości, połączyłem screeny, żeby zobaczyć jakie pole miałaby makieta, gdybym chciał zrobić kawałek od Hetmańskiej do Mostu Teatralnego czyli kawałek na którym się coś dzieje, z lokomotywownią i jardem...i wyszło mi 34x3,5m:eek:To może chociaż Główny z Zachodnim, z peronami i peronem letnim...8x2,4m.Główny, Zachodni z peronami 5x2,4m...sam budynek Dworca Głównego to jakieś 60x170cm...także poczekam, może wygram do tego czasu w totka i na emeryturze będę miał co robić.
Niemniej jednak, gdyby ktoś posiadał plany o których pisałem to nadal chętnie przyjmę :)
poz male.jpg
 

Podobne wątki