• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Dwie myszki roco problem z działaniem.

tomal

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#1
Witam.
Posiadam sterowanie roco multimaus do którego dokupiłem lokmaus 2 żeby mieć dwie myszki sterujące, ale nie chcą działać razem chociaż czytałem że po podłączeniu drugiej powinno być ok.
Jeżeli są osobno wszystko jest ok, jak do gniazda slave wpinam myszkę lokmaus włącza się ale działa wolno z opóźnieniem oraz nie ma reakcji na jazdę.
Nie mam pojęcia gdzie jest problem. Czy to wina któregoś sterowania czy podłączenia.
 

Lyntog

Znany użytkownik
Reakcje
994 6 2
#2
Przede wszystkim napisz jaką masz centralkę (z21 czy starszą 10761/10764) :) I drugie pytanie - czy jak są wpięte obie myszki to Multimaus również przestaje działać, czy tylko sam Lokmaus?

W razie czego podłącz do centralki do gniazda master samego Lokmausa i przetestuj czy na pewno on działa. Możesz także zamienić obie myszki kablami, żeby wykluczyć problem właśnie z nimi.
 
OP
OP
T

tomal

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#3
Mulitimause 10764. Lokmaus działa bez zarzutu jak jest wpięty w master. Jeżeli są dwie myszki to multimause w master działa Ok, lokmause w slave ma problem. Kable zamieniałem i jest tak samo.
 
OP
OP
T

tomal

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#5
Dodam że kiedyś po kupnie multimaus zanim sprzedałem lokmaus podłączałem dwie myszki i działały ok. Dlatego teraz się zastanawiam co jest problemem skoro osobno śmigają. Kupić inną myszkę?
 

Lyntog

Znany użytkownik
Reakcje
994 6 2
#8
Tak się przypadkiem składa, że również mam centralkę 10764 i myszy zarówno Lokmaus jak i Multimaus. Właśnie sobie z ciekawości podłączyłem je tak jak u Ciebie i wszystko działa normalnie.

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy - jaką wersję oprogramowania masz w tym Multimaus? I ile kroków prędkości masz ustawione w testowanej lokomotywie, bo to też może mieć znaczenie?
 
OP
OP
T

tomal

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#9
Jak wcześniej miałem inny zestaw lokmaus 2 też działało.
Wersja1-02.
Już poza tym że nie reagują lokomotywy zastawania mnie dlaczego jako slave działa wolniej tak jak by zamula.
 

Lyntog

Znany użytkownik
Reakcje
994 6 2
#10
A daj jeszcze Lokmausa na Master i jednocześnie Multimouse-a na Slave, czy wtedy któraś myszka będzie świrować? Tylko nie zdziw się, gdy w takim układzie w Multimouse będą dostępne tylko funkcje od F0-F4, to normalne w takiej konfiguracji.

Chodzi o to, żeby na 100% wykluczyć awarię gniazda Slave w centralce.

PS: Mój Multimouse ma softa V1-05, ale nie wiem czy akurat to ma jakieś znaczenie.
 

Lyntog

Znany użytkownik
Reakcje
994 6 2
#12
No to już wiesz, że obie myszki masz sprawne. Zostaje gniazdo Slave, albo jednak któryś kabel (aktualnie ten, na którym się zawiesił MM), one czasami lubią się gdzieś wewnątrz przetrzeć, że z zewnątrz tego nie widać, a wewnątrz już coś nie styka. Masz trzeci kabel, żeby podmienić i przetestować?

I mam nadzieję, że wiesz, iż do gniazda Master zawsze musi być zawsze kabel 6 żyłowy?