• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dwie lokomotywy na tym samym adresie.

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#1
Zakupiłem Gagarina Roco (z dekoderem dzwieku)który jest aktualnie w promocji. Robiłem wszystko jak piszę w instrukcji,po godzinie nerwów, mówię dam sobie dziś spokój. I tak pstrykając sobie biblioteką lokomotyw w pewnym momencie coś drgnęło. Patrzę a on się odzywa i rusza...hmmm. Zapisał się pod inną lokomotywą. No to postawiłem tą prawidłową ,gagara zdjąłem i tamta jedzie. Jak to jest?co zrobiłem źle ? Jak to zmienić.?mam dwa loki na tym samym adresie? Mam multimouse.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#2
Zakupiłem Gagarina Roco (z dekoderem dzwieku)który jest aktualnie w promocji. Robiłem wszystko jak piszę w instrukcji,po godzinie nerwów, mówię dam sobie dziś spokój. I tak pstrykając sobie biblioteką lokomotyw w pewnym momencie coś drgnęło. Patrzę a on się odzywa i rusza...hmmm. Zapisał się pod inną lokomotywą. No to postawiłem tą prawidłową ,gagara zdjąłem i tamta jedzie. Jak to jest?co zrobiłem źle ? Jak to zmienić.?mam dwa loki na tym samym adresie? Mam multimouse.
Pewnie programowałeś te modele razem (na tym samym torze)?
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#4
No to przez pomyłkę wpisałeś do biblioteki Gagarina adres tej "innej lokomotywy".
Teraz aby rozdzielić te adresy musisz jeden z modeli zaprogramować pojedyńczo na torze pod innym (wolnym)adresie.
Programując zapisuj sobie adresy na np.kartce lub w komputerze aby w przyszłości tych już zajętych adresów nie powtarzać.
W multimausie nie sprawdzisz czy adres pod którym chcesz jakiś model zaprogramować jest wolny.
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#7
No wyświetlało mi się 3. A ja sobie zmieniłem na 10 bo kilka lokomotyw mam to sobie pomyślałem że 3 to na pewno jest zajęte.Jutro będę kombinował. Ale bardzo brzęczy ten dekoder. W żadnej tak nie mam.
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#9
Dasz radę :
Zmiana adresu lokomotywy.
Naciskasz Menu + 1 ( wybierasz nowy adres np: 25 )
Następnie wchodzisz w edycję lokomotywy i zmieniasz stary adres 3 na adres 25 .
Pamiętaj żeby na torach stała tylko ta lokomotywa której zmieniasz adres
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
DCC 12
DCC 18
DCC 13
DCC 13

Podobne wątki