• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dwa skrzyżowania na trzech torach - błąd logiczny?

Gerkan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
Zwracam się do Was ponieważ, nie mogę się uporać z pewną kwestią, która wydawała mi się błaha a niestety mam z nią problem. Buduje makietę w skali TT na , na której są 3 tory Tillig zasilane analogowo. Każdy z nich jest zasilany oddzielnie i żaden z nich nie ma pomiędzy sobą rozjazdu (zwrotnicy), jedynie - każdy krzyżuje się z każdym. Załączam schemat torów.
Problem występuję na torze nr 1 - w zaznaczonych na czerwono miejscach lokomotywa przestaje jechać. Tor ten na jednym skrzyżowaniu przecina się z torem nr 2 zaś na drugim skrzyżowaniu z torem nr 3.
Na torach 2 i 3 ruch lokomotywy w obie strony jest prawidłowy.
Zwracam się do Was zatem z prośbą o pomoc i rozszyfrowanie tej kwestii. Czy jest to spowodowany tym, że tor nr 1 jako jedyny krzyżuje się z dwoma innymi torami?

pozdrawiam
Adrian
 

Załączniki

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.389 0 0
#2

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.415 71 3
#3
Kolego, moja sugestia:
Weź załącz napięcie i weź woltomierz aby sprawdzić dokąd dochodzi napięcie. Najprawdopodobniej masz przerwę w obustronnym zasilaniu lokomotywy na danym odcinku toru ( tu woltomierz nie wskaże napięcia w torze => napięcie równe zero)...

Pozdrawiam z MMz:)




po czasie...marekm... ubiegłeś mnie:D
 
OP
OP
G

Gerkan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Panowie,
wielkie dzięki za odpowiedź, MarekM - dzieki za schematyczny rysunek. Bardzo mi pomogliście!
pozdrawiam
Adrian
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 8

Podobne wątki