• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Drzewka z drutu

OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#22
Cześć ;)
Kolejne wypociny. Zasadniczo rzecz biorąc to drzewko miało nie powstać. Celem było próba zrobienia struktury pnia i gałęzi. Ale jak już zacząłem skręcać te druciki, to... No nie miałem serca zostawić takiego drapaka:LOL: No i zrobiłem całość. Materiał to drut florystyczny 0,3 mm, kit akrylowy do drewna i szpachlówka akrylowa do drewna. Farby to Vallejo, trawka Polak 8mm i posypka Noch 07144. Pień zrobiony z 15. odcinków drutu plus w trakcie skręcania gałęzi dodanych kilka odcinków. Wysokość drzewka 13 cm, średnica pnia na dole 6mm. Korzenie trzeba będzie następnym razem poprawić no i pień powinien być chyba tak 2 razy grubszy (około). Ale jak piszę, to była bardziej próbka ;) To tak ogólnie. Teraz fotki.
Pozdrawiam :)

4.1.JPG
 

Załączniki

  • 309,7 KB Wyświetleń: 57
  • 336,7 KB Wyświetleń: 62
  • 340,2 KB Wyświetleń: 64
  • 569,8 KB Wyświetleń: 63
  • 168,3 KB Wyświetleń: 67
  • 164,5 KB Wyświetleń: 73
  • 172,4 KB Wyświetleń: 75
  • 227,5 KB Wyświetleń: 63
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#26
Witam Koleżeństwo sympatyczne :) Mając na uwadze, że może mnie nieszczęście spotkać:niepewny::LOL:, to napiszę tylko, że to drzewka wiśniowe i że mają tak 5 - 6 cm. I już ;)

1.JPG
 

Załączniki

  • 231 KB Wyświetleń: 81
  • 322,9 KB Wyświetleń: 90
  • 310,3 KB Wyświetleń: 89
  • 261,6 KB Wyświetleń: 90
  • 252,7 KB Wyświetleń: 88
  • 388,4 KB Wyświetleń: 83

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#30
@Paweł.W-wa
Ja dbam o wizerunek modelarzy ze Stolicy. Jak ktoś deprecjonuje... to naraża się na poważne konsekwencje:cool:

Paweł a teraz serio - czy ja mógłbym na przykład zamówić u ciebie ze trzy cztery choinki na makietą którą kończę dla mojej żony? Temat skandynawski - domek Muminków:podstepny: Skala nieokreślona ale jakoś pod Nkę podchodzi:)
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#32
Ogólnie rzecz biorąc sprawa nie jest skomplikowana, ale wymaga troszkę cierpliwości. Na pień nałożyłem kit akrylowy do drewna (pokazany wcześniej, w tubce) z dodatkiem białej farby akrylowej do aerografu (Vallejo). Dobranie właściwej konsystencji wymaga niestety kilku prób. Po nałożeniu pozostaje już tylko "mizianie" taką a'la miotełką wykonaną z trzech drucików, w moim przypadku zrobioną z drutu florystycznego 0,2 mm. W moim przekonaniu grubość drucików jest istotna. Chodzi o to, aby ta "miotełka" mogła się ugiąć przy przypadkowym, zbyt silnym dociśnięciu. Spowoduje to (to ugięcie) niezbyt głębokie (czytaj delikatne) zarysowanie pnia ;).
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#35
Znowu troszkę poprzynudzam:oops:;). Świerk. Pień z listewki balsowej obrobionej i oszlifowanej "na dzidę". Gałązki z drutu florystycznego 0.3 mm wklejone na CA. Następnie pień obsypany na Wikol drobnym piaskiem i pomalowany. Do tego trawka Polak 8mm i trawka MBR 1mm. I już. Kilka fotek z "budowy" i gotowego drzewka (wysokość 17 cm). Fotki takie sobie - na słoneczko nie ma co liczyć w najbliższym czasie :(...
 

Załączniki

  • 199,5 KB Wyświetleń: 107
  • 126,9 KB Wyświetleń: 107
  • 136,2 KB Wyświetleń: 106
  • 84,4 KB Wyświetleń: 100
  • 116,1 KB Wyświetleń: 114
  • 151,5 KB Wyświetleń: 113
  • 160,5 KB Wyświetleń: 111
  • 224,7 KB Wyświetleń: 99
  • 195,5 KB Wyświetleń: 90
  • 240,5 KB Wyświetleń: 86
  • 152,3 KB Wyświetleń: 85
  • 168,4 KB Wyświetleń: 76

rafald

Aktywny użytkownik
Reakcje
369 0 0
#36
@Paweł.W-wa jakiej grubości jest ta listewka z balsy? Zastanawiam się czy patyczek do szaszlyka się nada. Eksperymentuje z sosnami i może podkradane trochę z Twojej metody.

A poza pytaniem to swietna robota jak zawsze :)
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.474 17 0
#39
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42
Techniki modelarskie 15
Techniki modelarskie 1041

Podobne wątki