• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Drzewka na makietę - poradnik ASTRO

Super materiał. Twoja metoda jest naprawdę prosta - a efekt finalny genialny (y)
Dziękuje za podzielenie się doświadczeniem w budowie. Zapewne sam teraz spróbuję zbudować swoje pierwsze drzewko tą metodą ;)
Oby więcej tego typu poradników na tym forum.
Pozdrawiam serdecznie

"Czołgiem" Kolegom Sympatycznym! :)
Być może uznacie, że nie chciało mi się szukać, ale mam pytanko:
w "poradnikach" i przedstawianych fotkach zrobionych drzewek (w podobnych wątkach), w odpowiedziach często pada stwierdzenie "pomaluj klejem" lub też "oklej papierem do...:) toaletowym lub chusteczką higieniczną (chodzi oczywiście o zamaskowanie skrętek drucianych). Ale: czy najpierw pomalować klejem i później dopiero kłaść papier, czy też tylko wystarczy klej i - jak coś będzie "nie halo" - później papier. Bardzo przepraszam za trywialne pytanie, ale jestem bardziej niż seledynowy w tym temacie i już się wstydzę ...:oops::oops::oops:

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
"Czołgiem" Kolegom Sympatycznym! :)
Być może uznacie, że nie chciało mi się szukać, ale mam pytanko:
w "poradnikach" i przedstawianych fotkach zrobionych drzewek (w podobnych wątkach), w odpowiedziach często pada stwierdzenie "pomaluj klejem" lub też "oklej papierem do...:) toaletowym lub chusteczką higieniczną (chodzi oczywiście o zamaskowanie skrętek drucianych). Ale: czy najpierw pomalować klejem i później dopiero kłaść papier, czy też tylko wystarczy klej i - jak coś będzie "nie halo" - później papier. Bardzo przepraszam za trywialne pytanie, ale jestem bardziej niż seledynowy w tym temacie i już się wstydzę ...:oops::oops::oops:
Pawle drogi, a może byś spróbował i ocenił co daje lepszy efekt?
Ale skoro pytasz - owszem, papier przesiąknie klejem, ale czy na tyle by trzymać się drutu? Moim skromnym zdaniem najpierw klej, potem papier (jedna warstwa husteczki wystarczy, trzeba ją sobie rozwarstwić) i ów papier mokrym od wikolu klejem przyklepujemy i formujemy korę na pniu. Kombinuj.
Niebawem będę testował kit okienny, bo podobno jest świetny do rzeźbienia kory.