• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń DRZEWKA-ALTERNATYWA

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#1
Witam !
Po wielu zapytaniach na temat drzewek ,podaje maly opis wykonania we własnym zakresie małego
zagajnika/lasu (cierpliwość gajowego = ilość drzewek w lesie;))
Potrzebne rzeczy to : patyczki do szaszlykow poobcinane na dl, 22-25cm wys./mniejsze wg. uznznia
001.JPG
Patyczki na końcu delikatnie sa zeszlifowane,i w części dolnej wywiercony jest otworek na umieszczenie tam
kawalka drutu (fi 0.8) jakopodstawa do stabilizacji drzewka podczas sadzenia ,
002.JPG
patyczki sa nawiercone po obwodzie w celu poprzeplatania drutu miedzianego (fi 0.5) może być inny ,ja miałem taki.
003.JPG 004.JPG 005.JPG
Po przepleceniu całego drzewka ,petle które powstaly rozcinamy ,prostujemy gałązki i przycinamy do
krztaltu drzewka jakie chcemy otrzymać
006.JPG 007.JPG 008.JPG
Teraz pozostaje pokrycie drzewka kora ,do tego uzylem pasty wykonanej z wikolu,drobnego pylu piaskowego
(piasek dla szynszyli) i barwnika do farb koloru brunatnego ,po wyschnieciu pomalowałem gałązki następnym specyfikiem (klej wikol z barwnikiem)
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#2
Jedziemy dalej : 009.JPG 010.JPG 011.JPG 012.JPG 013.JPG
Po całkowitym wyschnieciu zaczynamy zazieleniac , uzylem do tego znanej gąbeczki do naczyń,( temat : KRZACZKI-ALTERNATYWA)
014.JPG 015.JPG 016.JPG 017.JPG 018.JPG
Gabeczka jesy postrzepiona i poprzyklejana klejem cianoakrylowym (gesty) , po pokryciu całego drzewka dobrze jest poobcinać i uformować korone
aby po posypaniu (posypka uzyta do tego jest taka sama jak w temacie KRZAKI-ALTER.) drzewka igliwiem efekt końcowy był mniej wiecej taki:
019.JPG 020.JPG
Przyjemnej Zabawy !
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#3
Witam !
Teraz będziemy robic drzewko " BRZOZA":)
Pierwszy krok to jakies zdjecie , następnie przystepujemy do skrecenia z drutu miedzanego , pnia i gałązek, drut taki jak przy poprzednich drzewkach
004.JPG
betulla1.jpg
Pokrywamy caly pien i gałązki pasta zrobiona z wikolu i talkiem kosmetycznym , po wyschnieciu malym pędzelkiem nanosimy ciemnoszara farbka charakterystyczne slady na korze pnia ,oraz delikatne slady w kolorze brazu na koncach gałązek
betulla2.jpg betulla3.jpg
Po wyschnieciu , przystepujemy do formowania korony brzozy ,uzyty do tego został ten sam material co poprzednio przy robieniu krzaczkow i drzewek
material został delikatnie postrzępiony i przyklejony do gałązek.
016.JPG 014.JPG betulla4.jpg
I pozostalo wykonanie jeszcze listowia , wykonane jest z suchych przypraw kuchennych (Uwaga na Swoje PANIE);) origano i bazylia . Suche przyprawy przetarte przez zwykle sitko metalowe do herbaty, następnie popryskane lakierem bezbarwnym i posypane po calosci otrzymanym listowiem .
Efekt końcowy mysle ze zadowoli Was Wszystkich
betulla6.jpg betulla7.jpg
Przyjemnej Zabawy
To wspolpraca z kolega z Wloch Riccardo .
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#8
Mattia, ladne drzewka, ale zdradz jeszcze ile czasu zajmuje praca nad takim drzewkiem osobie bez doswiadczenia?
No powiedzmy ja to zrobie w 15- 20 min:) , Tobie podejrzewam pierwsze drzewka/o , nie więcej jak 30-40min ,żadna filozofia majac wszystkie materialy pod reka , czas i samozaparcie.;):)
 
Reakcje
155 1 0
#18
Witam to ja także dam coś od siebie też korzystam z tej techniki już od dawna, pracochłonna ale opłaca się. Siatki używam Polaka. Aby zakryć druciki stosuję chusteczki higieniczne lub zwykły papier toaletowy zamoczony w żywicy poliestrowej następnie nakładam i formuję na drzewku. Imitacje zagęszczonych gałęzi wykonuję z pociętej drobno maty szklanej. Następnie aby zrobić imitację kory przyrządzam mieszankę z żywicy Miga piasku dla szynszyla, może być pył drzewny oraz pigmentów miga lub innych firm. Mieszankę nakładam na wcześniej wyschnięty pień. Na koniec wszystko delikatnie gdzie nie gdzie pryskam aerografem. Na tak przygotowany pień dopiero kładę pokrojoną na kawałeczki i porozdzieraną pincetą siatkę Polaka. Aby zakryć nitki z siatki można posypać dodatkową posypką z Polaka lub to co nam poodpadało z siateczki podczas jej rozdzierania a jest tego sporo.
8a.jpg
1a.jpg
2a.jpg
3a.jpg
4a.jpg
5a.jpg
6a.jpg
7a.jpg
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#19
Super to opisales ! Technika tez ciekawa i jej nie znalem i nie pomyslalem ze można uzyc zywicy poliestrowej . Kiedys kombinowałem z uzyciem szpachli samochodowej ,ale smrodek skutecznie mnie zniechecil jak i czas wiązania mieszanki (za szybko) .
 
Reakcje
155 1 0
#20
Przy korzystaniu tej żywicy smrodek też jest i zalecam robić to albo w garażu albo na dworze czy balkonie. To jest jedna z wielu technik jaką można drzewka robić lubię ją ale bardziej wolę robić drzewka z komosy ciernistej pień oczywiście nie z drutu ale z korzenia z jakiegoś krzaka lub grubszego chwasta. Jak będę miał czas to wykonam kilka drzewek gdyż mam sporo komosy z moich ubiegłorocznych plonów, ale to jak będę miał czas.
 

Podobne wątki