• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń DRZEWKA-ALTERNATYWA

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
#22
Widziałem kiedyś drzewka robione z materiałów naturalnych i wyglądały bardzo interesująco. Chętnie zaczekam na zdjęcia "produkcji" pawelpod00 i krótką instrukcje jak je zrobić? :) Rozumiem, ze je zaprezentujesz na forum?
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#24
Komosa jest bardzo powszechną rośliną i doskonale znaną wśród grona modelarzy.W dziale "Techniki modelarskie" znajdziecie wszystko na ten temat.
Czekamy z ciekawością również na Wasze prezentacje.
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#25
Komosa jest bardzo powszechną rośliną i doskonale znaną wśród grona modelarzy.W dziale "Techniki modelarskie" znajdziecie wszystko na ten temat.
Czekamy z ciekawością również na Wasze prezentacje.
Nauk warsztatowych nigdy dość , zawsze można się czegos nowego nauczyć i podpatrzeć warsztatu innych ,(y):)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#26
Witam to ja także dam coś od siebie też korzystam z tej techniki już od dawna, pracochłonna ale opłaca się. Siatki używam Polaka. Aby zakryć druciki stosuję chusteczki higieniczne lub zwykły papier toaletowy zamoczony w żywicy poliestrowej następnie nakładam i formuję na drzewku. Imitacje zagęszczonych gałęzi wykonuję z pociętej drobno maty szklanej. Następnie aby zrobić imitację kory przyrządzam mieszankę z żywicy Miga piasku dla szynszyla, może być pył drzewny oraz pigmentów miga lub innych firm. Mieszankę nakładam na wcześniej wyschnięty pień. Na koniec wszystko delikatnie gdzie nie gdzie pryskam aerografem. Na tak przygotowany pień dopiero kładę pokrojoną na kawałeczki i porozdzieraną pincetą siatkę Polaka. Aby zakryć nitki z siatki można posypać dodatkową posypką z Polaka lub to co nam poodpadało z siateczki podczas jej rozdzierania a jest tego sporo.]
Ku... mac! Kto taakiego Jelcza MEXa na zlom daje? Przeslij tu a wysle Ci Cadillaca, Chevroleta, Pontiaca bo i tak graty:podstepny:
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#32
Robimy Sosne !
Materialy potrzebne do realizacji tego typu drzewek to: sznurek pleciony konopny , wkrętarka aku , nożyczki ,szczypce samozaciskowe,drut metalowy fi 1.5mm,klej w sprayu lub lakier matowy w sprayu ,posypka gabkowa ,ciemnozielona (NOCH , FALLER itp.)
abeti01.jpg
Drut metalowy zginamy na polowe w celu zrobienia korpusu drzewka,
abeti02.jpg
Teraz potrzebny będzie sznurek konopny który tniemy na odcinki o różnej dlugosci
abeti03.jpg
Pociete i rozplecione kawałeczki sznurka umieszczamy wewnątrz drutu metalowego i przy pomocy wkrętarki "zakręcamy " pień naszego drzewka (góra drzewka przytrzymana jest w szczypcach natomiast doł umocowany w uchwycie wkrętarki)
abeti04.jpg
Po paru obrotach wkrętarki powstaje cos takiego
abeti05.jpg
Teraz za pomocą nożyczek formujemy nasze drzewko
abeti06.jpg
Teraz możemy przystapic do pomalowania drzewka (ciemnozielono gałązki , brazowoczekoladowo pien drzewka)
abeti07.jpg
Po wyschnieciu ,drzewko spryskujemy klejem w sprayu (opcja , matowy lakier akrylowy w sprayu ) i za pomocą standardowego sitka obsypujemy drzewko drobniutka gabeczka.
Im więcej razy powtórzymy ta operacje tym bardziej nam spęcznieje nasze drzewko.
abeti08.jpg
Przyklady wykonanych drzewek o roznej wielkości
abeti10.jpg
Oraz drzewka posadzone na makiecie w malym zagajniku
abeti09.jpg
Jak zwykle będzie sobota , niedziela to zapraszam do zabawy !
Tym razem pomysl opracowal kol. Luca Morelli
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#33
Kurcze Maciek, nigdy bym nie wpadl na taki sposob:) Czy Masz jakas metode na wykonanie tych wysokich sosen z brazowym pniem? Nie wiem jaki to gatunek ale typowe bory w Polsce.
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
#34
Ładne drzewka , jak zawsze u Ciebie!:)(y)
Zastanawiam , się tylko, czy bardziej niż sosen nie przypominają modrzewi, które widzę za oknem, ewentualnie jodeł. Myślę, że można to rozgraniczyć stosując różne posypki.
Pozdrawiam!:)
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#36
Myślę, że kolega miał na myśli sosnę zwyczajną (pinus silvestris) taką jak tu

default.jpeg
default1.jpeg
ft.jpeg
qw.jpeg


Sądzę, że dałoby się ją zrobić Twoją metodą z niewielkimi modyfikacjami. Sam niebawem popróbuję.
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
#39
DSCF5995.JPG DSCF5996.JPG
Przepraszam Maciek za wczorajszy post!
Dużo mi pomagasz i mogę się od Ciebie jeszcze długo uczyć.
Pisząc , że bardziej te drzewka przypominają mi modrzew myślałem o układzie gałęzi (pierwsze Twoje zdjęcie i drugie drzewko od prawej na trzecim, wspólnym zdjęciu).
Dwa pierwsze ze zdjecia przypominają jodły (np. Abies concolor).
Kwintesencją sosny jest dla mnie drzewko zrobione z mchów z dolomitów, którego zdjęcie podesłałeś na mój post o dioramie.
Pozdrawiam!:)
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#40
Jedrek Witam !
Wszystko fajnie , tylko te drzewka z " dolomitow" sa do patrzenia , bo ten mech jest tak kruchy ze przy każdym dotknieciu cos odpada, (mech nie został odpowiednio przygotowany , a kapiel w zywicy akrylowej zamiast w glicerynie spowodowala kruchość .
 

Podobne wątki