• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Drzewa iglaste

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Witam wszystkich.

Wiem, że temat ten był wałkowany na FM....Otóż wiem, że istnieje jakiaś siateczka Polaka z listowiem do wykonania drzew iglastych...Czy zna ktoś numerek katalogowy?

Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie w zakresie robienia drzewek iglastych wyglądem przypominających modrzew, niech tutaj również podzieli się sposobem wykonania.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#5
W Leroy Merlin pojawiły się ozdoby świąteczne, a wśród nich takie coś :

BB3114EE-D7FF-46D6-B82C-C3B2D90F4C07.jpeg

8B450321-D905-4CD2-8E37-03AFB0BB4DDD.jpeg

0AFD6E7A-38DA-452B-B12A-6EBCEDA1D926.jpeg


Zapewne ręczna robota modelarska mistrzów drzew jest nie do porównania, ale powiem wam, że gdy się to porówna do tego, co czasem oferuje przemysł modelarski, to nie wygląda to całkiem głupio. Pytanie tylko jakiego iglaka by to symulowało. Wysokość tego to jakieś 15-20 cm.... oczywiście podstawka do obcięcia.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#6
Wygląda dość zacnie, może nie jako całość, ale na same gałązki na jakieś krzaczory? No i różne odcienie tych choinek widzę są.
Swego czasu oglądałem w Leroyu wykładziny, zielone o różnych gęstościach i długościach włosia, ale jakoś nie mogłem się przekonać.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#7
Wygląda dość zacnie, (...) No i różne odcienie tych choinek widzę są.
To znaczy widoczne na TYM zdjęciu te w tle, się nie nadają. Tylko te co na pierwszym planie są znośne (moim zdaniem). A one (wiodczne na jednym ze zdjęć w pudełku) są raczej w podobnym odcieniu.

Wspomniane drzewka z tła nie nadają się, gdyż ich gałązki nie mają imitacji igiełek i są tylko jakby zwykłą 'prostą krechą'... jak włosie w jakiejś szczotce do garów :)
 

Podobne wątki