• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Drukowanie szkicy

Fraor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie.
Chciałbym abyście doradzili mi jak najlepiej wydrukować szkice (rysunki techniczne) na A4 tak by odwzorowywały skalę 1/87. Mianowicie mam model w 3D i każdy bok w postaci renderu o dużej rozdzielczości. Zatem jakim sposobem przygotować obrazki w Photoshopie i wydrukować tak by odwzorowywały H0. Dokładniej chodzi o chłodnie Schmitz.
 
Ostatnio edytowane:

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#3
Ten model to w jakim programie jest zrobiony?
Jeśli masz dobry widok i znasz jakikolwiek wymiar to łatwo sobie wyskalujesz, w takim czy innym programie.
 
OP
OP
Fraor

Fraor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Problem w tym, że znając wymiary np. tablic rejestracyjnych dzieliłem je przez 87 co dało mi wymiary ( w mm ). Zatem jakie DPI podczas drukowania bądź zapisu pliku graficznego trzeba ustawić by wydrukować w takich wymiarach jakie powinny być?
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#5
Rozdzielczość i rozmiar obrazka to nie to samo...
Sprawdź wielkość obrazka (najlepiej w calach), rozmiar w pikselach, ile pikseli (lub cali/mm) ma ta tablica na obrazku i napisz ile powinna mieć długości w modelu. Wtedy można będzie wygenerować jakiś wzorek.