• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kalki Drukowanie kalkomanii i problemy z tym związane

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#1
Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w tej materii. Interesują mnie małe napisy, loga itp także w kolorze białym. Prosiłbym o pomoc w kwestii doboru sprzętu i materiałów. Jeśli ktoś wykonuje takie usługi proszę o kontakt na PW.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#2
Zdaje się że Kol. Mateusz ( Popowe ) coś już kiedyś pisał na temat robienia i drukowania kalkomanii . Spróbuj się z nim skontaktować.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#3
Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w tej materii. Interesują mnie małe napisy, loga itp także w kolorze białym. Prosiłbym o pomoc w kwestii doboru sprzętu i materiałów. Jeśli ktoś wykonuje takie usługi proszę o kontakt na PW.
Generalnie z drukowaniem na biało jest coraz większy problem - tylko firma Alps i dwóch innych producentów na licencji produkowało takie drukarki. Ostatnie produkowano w 2010 roku.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#4
To może prościej komuś to zlecić? Tylko kto to zrobi dobrze, bo ja do małej skali potrzebuję niewielkie rozmiary, ale za to dużą dokładność:D
 

kronostudio

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Dzień dobry.

Oferujemy laserowy druk na biało na foliach typu kalkomania (waterslide),oraz wielu innych rodzajach folii ( samochodowych, monomerycznych) format A4. Wydruk już od jednej sztuki. Gdyby ktoś potrzebował takiego wydruku to zapraszamy. Kronostudio t. 505565133 kronostudio@gmail.com
 

Melius Manu

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Kalki można zamówić np tu: biuro@meliusmanu.pl Jest to kontakt pozyskany z forum PWM. W załączniku cennik, jednak nie jest pełny, najlepiej poprosić o niego drogą mailową.
Proszę usunąć nasze cenniki ze swojego postu.
Są one okresowo aktualizowane i każdemu zainteresowanemu wysyłamy zawsze aktualny.
Taka publikacja bez naszej zgody i wiedzy wprowadza tylko zamieszanie.

Proszę też wszystkich zainteresowanych by nie mylić naszej oferty z drukiem laserowym na drukarkach OKI opisanym w jednym z postów, gdzie biały kolor jest tylko podkładem, każdy wydruk jest z rastrem i nie ma kolorów metalicznych.

Nasza technologia pozwala na wydruki kolorami pełnymi (całkowicie pozbawionymi rastra) z pełnym kolorem białym, kolorami metalicznymi i lustrzanymi foliami (srebrna, złota).
 
Ostatnio edytowane:

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#19
Proszę usunąć nasze cenniki ze swojego postu.
Przykro mi bardzo, nie mam możliwości edycji postu, może to uczynić jedynie admin forum bądź moderator. Poza tym cennik który zamieściłem w tamtym czasie był aktualny, powiem szczerze że nie otrzymałem jeszcze nigdy pretensji za to że poleciłem czyjąś firmę... dziwne podejście. A czy dobrze zrobiłem że udostępniłem Waszego maila? W takim razie nikomu już nie polecę Państwa firmy.
 
Ostatnio edytowane:

Melius Manu

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Więc bardzo proszę do admina lub moderatora w tej sprawie napisać.
Proszę też nie nadinterpretowywać tego co napisałem, bo czym innym jest polecanie firmy i produktów, a czym innym umieszczenie tu naszych cenników.
Powód opisałem wcześniej i przykro mi bardzo, że Pan tego nie rozumie.

Witam, odświeżam. Jaka jest najlepsza gramatura papieru kalkomanii? Jest może jakaś marka którą byście polecili?
W przypadku kalkomanii modelarskich gramatura papieru nie ma najmniejszego znaczenia i na nic nie wpływa. W przypadku jednak zakupu papieru dedykowanego do indywidualnych, amatorskich zastosowań, do druku na drukarkach atramentowych lub laserowych niezmiernie ważna jest grubość i jakość foli nośnej (podkładu) na której są drukowane kalkomanie. Tego parametru jednak żaden producent papieru nie podaje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 88
Techniki modelarskie 3

Podobne wątki