• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kalki Drukowanie kalkomanii i problemy z tym związane

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Próbujesz odkręcić kota ogonem, Ty jesteś ten dobrodziej a inni są źli, ale już dobrze, dajmy spokój i nie ciągnijmy tej dyskusji.
 
Reakcje
0 0 0
Więc napiszę jeszcze Szanownemu Panu post scriptum w nawiązaniu do tego kota i ogona.
Jakiś czas temu odezwał się do nas człowiek o nicku K*****. Chciał zamówić kalki na ciężarówkę w skali H0, która widniała w galerii gotowych prac. Projekt przygotowany był konkretnie dla klienta i opłacony "na wyłączność" o czym poinformowaliśmy zamawiającego. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że nasz klient to dobry kolega i pozwolił na powielenie projektu. Niestety mail od klienta, który zamówił kalki z projektem wcześniej, przestawił sprawę zgoła inaczej. Daliśmy facetowi do zrozumienia, że wydruku nie zrobimy, a on sam nas chciał oszukać. Efektem była odpowiedź że on takich cwaniaczków obsmaruje na forach i portalach. Sześć dni temu minął dokładnie rok, przypadek ? .... Takich zresztą skorych i chętnych do "obsmarowywania" było już kilku. Mnie to jednak akurat nie dziwi już w tym gronie.
Nie piszcie więc więcej bzdur i wymyślanych historyjek z nadinterpretacją treści. Proszę o przykład kalek kolejkowych wydrukowanych komuś innemu na bazie czyjegoś projektu. Nie ma przykładu - TO PA !
Sami przysyłacie maile typu: Chciałbym zamówić kalkomanie w/g tego wzoru: http://www.kalkomanie.com/kalkomanie-1/1-87-h0-6/elektrowozy-10/e04-20-h205 a pretensje macie o zdjęcie w naszej galerii które nawet nie było całym arkuszem, nie miało nic wspólnego z jakimkolwiek projektem a większość na nim napisów była całkowicie nieczytelna. Tacy chętni do "obsmarowywania" bo odmówiliśmy kopiowania kalek, które są w sklepie do kupienia też już zresztą byli. O przysyłaniu do druku projektów, które są zwykłym i miernym efektem trasowania obrazu kalek z jakiegoś sklepu już nie wspominam, bo nie warto. Jeden z Szanownych Panów aktywny mocno w tym wątku jest tu mistrzem świata w tej materii. Potem cwaniaczki bo nie chcą drukować takich śmieci. Panowie, zwykła dziecinada i być może do pewnych rzeczy co poniektórzy muszą jeszcze dorosnąć.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Melius Manu
Czy to warto tak zarywać noce? Od 2giej do 6tej nie spać tylko szaty rwać i obrażać innych. Ja się cieszę, że macie wreszcie calibration ruler, że robicie testy, bo jest na rynku alternatywa dla tych z modelarzy dla który krycie jest najważniejsze, a inne sprawy może trochę mniej ważne. A co do działań zgodnych z prawem, to zdaje się Wy też zrobiliście dla mnie kalki z logo Coca Cola. Co więcej, wzięliście za to pieniądze, bez wystawienia dokumentu fiskalnego i jak rozumiem treść naszych maili, w momencie realizacji odpłatnej usługi nie mieliście tego wpisanego do swojej działalności gospodarczej. Apeluję o opamiętanie.

@14D40
Co do praw autorskich bądź szeroko rozumianej własności intelektualnej (bo do tego się kolega odnosi). Rzeczywiście jest to gruby temat. Dobrze jest zapoznać się z nim, bo ja w rezultacie nie wprowadziłem swych kalek do sprzedaży, po tym jak z prawnikiem usiadłem do tematu i wymieniłem maile z kilkoma firmami (które o dziwo często mają do tych spraw skrajnie odmienne podejście). Tak czy siak, wszystkim zainteresowanym kolegom radzę zapoznać się zwłaszcza z paragrafami dotyczącymi dozwolonego użytku i osobistego dozwolonego użytku. Jak pisałem wcześniej, jeśli nie ma się silnej ekipy prawników i informatyków, bardzo trudno dochodzić swoich praw w takich sprawach i rzeczywiście poufność danych jest trudna do wyegzekwowania.

@corwin
Wiem, że jesteś szpenio od kwestii prawnych. Być może jest to w ogóle dobry pomysł na osobny wątek, gdyż zgodnie z moją wiedzą, bardzo wielu kolegów na forum popełnia przestępstwa, nie mając o tym zielonego pojęcia.

I na koniec, wracając do meritum wątku - dla zwykłej uczciwości mojego konsumenckiego testu dodam, że drugi raz w MF-Zone spóźniają się z drukiem dla mnie (i za to rzeczywiście zaoferowali mi rabat).
 
Reakcje
0 0 0
Tu to już kolegę poniosło, każdy projekt niezależnie gdzie wysłany jest chroniony prawem autorskim .......Tak więc wydaje mi się że kolega pio11 powinien zapoznać się z prawem, co firma może czego nie może i nie powinna robić ku dobremu imieniu. A tak to wychodzą na zwykłych piratów delikatnie mówiąc.
Zapewne już szanowny Pan zapomniał jakie to śmieci przysłał nam do druku nazywając to szumnie "Projekt".
Zapomniał też, ile było zabawy z poprawkami by kalki i maski wyglądały jak pokazane na tych zdjęciach:
http://forum.modelarstwo.info/threads/ursus-mf-255-1-87-do-montażu.29262/
Trochę tego było, ale kiedyś się skończy, więc proponuję od razu szukać sobie alternatywy i innej uczciwej i rzetelnej firmy, która to dla Szanownego Pana wykona.
Na szczęście poprawiony i właściwy projekt jest u nas bo taka nasza polityka i jak widać słuszna. :)
Naskakujesz Pan na wypowiedź poprzednika a prawa do loga URSUSA i nie tylko Pan masz ??
Pytanie retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie to trolowisko całe.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Naskakujesz Pan na wypowiedź poprzednika a prawa do loga URSUSA i nie tylko Pan masz ??
Pytanie retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie to trolowisko całe.
A zna szanowny producent kalkomanii poniższą sprawę?

Sprawa C‑48/05, Adam Opel AG przeciwko Autec AG

Jak nie zna to niech się zapozna....

Ale generalnie poniższy cytat z wyroku może co nieco producentowi kalkomanii naświetli systuację:

Użycie zarejestrowanego oznaczenia na zabawkach nie stanowi używania jako znaku towarowego w rozumieniu art. 5 ust. 1 lit. a) pierwszej dyrektywy Rady 89/104/EWG z dnia 21 grudnia 1988 r. mającej na celu zbliżenie ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do znaków towarowych, jeśli producent modelu redukcyjnego samochodu odtwarza w skali pomniejszonej i sprzedaje replikę realnie istniejącego modelu pojazdu, na którym umieszczony jest znak towarowy właściciela.
Ale już wykorzystanie cudzego dzieła - czyli w tym przypadku opracowania projektu kalkomanii niestety narusza prawa autorskie i majątkowe osoby która zadała sobie trudu i zgromadziwszy dokumentację wykonała taki projekt lub też zleciła jego wykonanie. Jeśli nie ma pisemnej zgody na wykorzystanie dzieła to firma narusza prawa majątkowe i w przypadku pozwania do sądu będzie miała dość znaczne koszty - głównie związane z kosztem procesu (chociaż sąd może też przyznać wysokie odszkodowanie właścicielowi praw majątkowych).
 
Reakcje
0 0 0
Miałem już milczeć ale administratorowi odpowiedzieć wypada:
Cytat, żywcem, z tego co napisałem wcześniej:

.......
Nie piszcie więc więcej bzdur i wymyślanych historyjek z nadinterpretacją treści. Proszę o przykład kalek kolejkowych wydrukowanych komuś innemu na bazie czyjegoś projektu. Nie ma przykładu - TO PA !
........
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Miałem już milczeć ale administratorowi odpowiedzieć wypada:
Cytat, żywcem, z tego co napisałem wcześniej:
Ja szanowny producencie kalkomanii nigdzie nie napisałem, że wyprodukowałeś kalkomanie na podstawie czyjegoś projektu. Napisałem tylko, że czym innym jest użycie logo producenta na modelu w miejscu gdzie znajduje się w oryginale i co więcej jest to legalne, co w kilku swoich wpisach próbujesz kwestionować i straszyć modelarzy, a czym innym jest wykorzystanie czyjegoś dzieła do działalności zarobkowej bez jego zgody. Generalnie jest to informacja którą wszyscy modelarze powinni poznać, tak by sami nie mieli problemów w przyszłości.
 
Reakcje
0 0 0
Ale napisali inni więc nie ma to dla mnie znaczenia.
O jakich to "dziełach" szanowny administratorze tu mowa ? O tych śmieciach, które dostajemy do druku od tych tak mocno się w tym wątku udzielających "modelarzy" i "twórców" ? nad którymi trzeba siedzieć godzinami by efekt był właściwy ? Czy może o paru cyferkach i literkach w projekcie o które tyle tu krzyku jakże to pracochłonne i trudne do zaprojektowania. A może o trudnościach w dostępie do dokumentacji zdjęciowej współczesnego elektrowozu ? Smutne i żałosne.
Komentarz mnie tylko utwierdza w słuszności podjętej decyzji. Nie ma "nieuczciwego producenta" i "cwaniaków żerujących na czyjejś pracy" więc i modelarze w tej skali nie będą mieli problemu.
 
Ostatnio edytowane:

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Zapewne już szanowny Pan zapomniał jakie to śmieci przysłał nam do druku nazywając to szumnie "Projekt".
Zapomniał też, ile było zabawy z poprawkami by kalki i maski wyglądały jak pokazane na tych zdjęciach:
http://forum.modelarstwo.info/threads/ursus-mf-255-1-87-do-montażu.29262/
Trochę tego było, ale kiedyś się skończy, więc proponuję od razu szukać sobie alternatywy i innej uczciwej i rzetelnej firmy, która to dla Szanownego Pana wykona.
Na szczęście poprawiony i właściwy projekt jest u nas bo taka nasza polityka i jak widać słuszna. :)
Naskakujesz Pan na wypowiedź poprzednika a prawa do loga URSUSA i nie tylko Pan masz ??
Pytanie retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie to trolowisko całe.
Co do mojego projektu, według mnie był OK i na moje potrzeby. Pod waszym naciskiem robiłem poprawki wedle waszych wskazówek. Aczkolwiek to o co zabiegaliście i tak jest niewidoczne. Ale to nie ważne nie o tym pisałem w tym wątku, gdyż kalki które dla mnie robiliście podobają mi się i nawet miałem na myśli dodruk.

Moja wypowiedź tyczyła się czego innego jeśli nie rozumiesz szanowny panie o co mi chodziło to twoja sprawa i czas cofnąć się do drugiej klasy szkoły podstawowej gdzie to uczą czytać ze zrozumieniem.

Ktoś wspomniał że wykonaliście kalki dla kogoś korzystając z czyjegoś projektu i do tego się odniosłem gdyż nie chciał bym abyście wy czy ktokolwiek komu zlecam coś do wykonania, zarabiali na tym. Nie pisałem nic o jakości, o waszym podejściu do klienta które to i tak każdy wie jakie macie.

Ale widzę żeś pan jesteś jak dziecko wywlekające wszystko na wierzch, tak jak tonący chwytając się brzytwy. Nie masz pan JAJ jak facet przyznać się do swojego występku tylko jak dzieciak wywalasz wszystkim wszystko co do tego wątku nie należy.

MIŁEJ ZABAWY GDYŻ NIE ZAMIERZAM WIĘCEJ ODPISYWAĆ W TYM WĄTKU, Z DZIECIAKAMI SIĘ NIE KŁÓCĘ.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
Co do mojego projektu, według mnie był OK i na moje potrzeby. Pod waszym naciskiem robiłem poprawki wedle waszych wskazówek. Aczkolwiek to o co zabiegaliście i tak jest niewidoczne. Ale to nie ważne nie o tym pisałem w tym wątku, gdyż kalki które dla mnie robiliście podobają mi się i nawet miałem na myśli dodruk.
O jakości tu nie dyskutujemy bo to się broni samo. I to oczywiste że jaki projekt, taki druk, więc tekst że "według mnie projekt był OK" jest bez sensu.
Moja wypowiedź tyczyła się czego innego jeśli nie rozumiesz szanowny panie o co mi chodziło to twoja sprawa i czas cofnąć się do drugiej klasy szkoły podstawowej gdzie to uczą czytać ze zrozumieniem.
i vice cersa
Ktoś wspomniał że wykonaliście kalki dla kogoś korzystając z czyjegoś projektu i do tego się odniosłem gdyż nie chciał bym abyście wy czy ktokolwiek komu zlecam coś do wykonania, zarabiali na tym. Nie pisałem nic o jakości, o waszym podejściu do klienta które to i tak każdy wie jakie macie.
Ano mamy i póki co mieć będziemy. Napisałem wyraźnie: kiedyś traktowałem wszystkich po przyjacielsku - teraz z wzajemnością. Napisałem też dwa razy. Powtórzyć po raz trzeci ? Przykład na wykonanie komuś kalek na bazie czyjegoś projektu ??? Są takie ? Z całym więc szacunkiem do Szanownego Pana - na drzewo z tym odnoszeniem się do czegoś tam i tekstów trola zarejestrowanego dla jednego wpisu. Taki zresztą już wcześniej też tu był z napisami eksploatacyjnymi do 1/72 - marzyciel.
Reszta nie jest warta komentarza.
 
Z

Zv

Gość
tak sobie to czytam i zastanawiam się tylko czy ktoś z was piszących do Melinus Manu chce aby ten dalej wykonywał dla niego kalki? bo patrząc na to z boku to gość X napisał że gość Y robi do dupy produkt Z na co gość Y pisze ze nie będzie tego robił.. ale gość X wałkuje dalej nie wiadomo po chu... temat.. więc gość X odpowiada i robi się pyskóweczka nie mająca końca ani celu... powiedzieliście sobie już chyba wszystko. Co raz więcej tematów schodzi na psy, co raz mniej konkretów.. tylko ta wojenka @Paweł R masz rację na wizji by sobie tego nie powiedzieli
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
No to może już czas na zamknięcie tego szacownego wątku, zanim padną słowa których cofnąć nie można.
 

Kaine

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Czy ktoś ma kontakt z firmą meliusmanu? Jaki czas realizacji mieliście w tej firmie od wysłania pieniążków na konto do otrzymania kalki?
 
Reakcje
5 0 0
Cześć
Nie miałem osobiście kontaktu ale opinie o nie terminowości pojawiły się na innym forum, cóż profesjonalnym podejściem tego bym nie nazwał, jedna z osób z firmy na utyskiwania użytkowników na temat długiej realizacji i braku kontaktu itp itd, stwierdziła że osoby które wyraziły swoją opinię (negatywną jak wiadomo) ich projekty nie zostaną wogóle zrealizowane, także ja zrezygnowałem z usług w/w.
Drukowałem gdzie indziej może też nie zbyt szybko ale na jakość nie mogę narzekać jak co to pw.
WP_20170406_23_00_29_Rich_LI.jpg
WP_20170406_23_00_47_Rich_LI.jpg
WP_20170406_23_01_05_Rich_LI.jpg

Pozdrawiam
 

Kaine

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Moje kalki były zamówione w lutym i też w tym okresie przelane pieniądze. Kontakt urwał się po świętach a muszę wysłać paczkę w świat i czekam na kalki od paru miesięcy
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Cześć
Nie miałem osobiście kontaktu ale opinie o nie terminowości pojawiły się na innym forum, cóż profesjonalnym podejściem tego bym nie nazwał, jedna z osób z firmy na utyskiwania użytkowników na temat długiej realizacji i braku kontaktu itp itd, stwierdziła że osoby które wyraziły swoją opinię (negatywną jak wiadomo) ich projekty nie zostaną wogóle zrealizowane, także ja zrezygnowałem z usług w/w.
Drukowałem gdzie indziej może też nie zbyt szybko ale na jakość nie mogę narzekać jak co to pw.
Zobacz załącznik 478943 Zobacz załącznik 478944 Zobacz załącznik 478945
Pozdrawiam

drukowałeś w MF ZONE?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 88
Techniki modelarskie 3

Podobne wątki