• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Druk 3D Drukowanie 3D

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#41
No fajnie Hico , tylko klikniecie w myszke przy drukowaniu w systemie 3D to ostatnia funkcja aby rozpocząć wydruk. A przed tym sa jeszcze godziny pracy ,bo
do każdego wydruku trzeba wszystkie parametry drukarki ustawić indywidualnie do danego modelu . A w plikach STL i 3DS nie ma zawartych
danych i parametrow jak ma być drukowany dany model .
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#45
W sumie to patrząc od strony modelarza, drukowanie 3D jest słabe. Napewno powstanie dyskusja czy drukowanie w 3d ma cos wogóle jeszcze wspólnego z modelarstwem. Wiadomo jako matki do odlewów jest to dobra sprawa.
W tym jest sedno interpretacji definicji modelarstwa. Ten kto nie czuje ducha pary, prądu i spalin, nie pomijając klimatów makiet, ten nigdy porządnie nie zaprojektuje miniaturowej kolei nawet w technologii 3D. Wiem to od długiego czasu, dlatego tak piszę...
Pomijając duchowe aspekty sprawy nie widzę przeciwwskazań, aby się w tym kształcić, wszak człowiek uczy się całe życie... Tylko na Boga ! Nie za wszelką cenę ! Niechaj się nie zajmują tym Ci, co nie mają o ty pojęcia !
 
Ostatnio edytowane:

FilipK

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Czytając wypowiedzi, myślę, że niejedna osoba z chęcią skorzystałaby z dobordziejstw druku 3D, ale nie wie jak się do tego zabrać. To prawda, że proces jest skomplikowany, a i wymagania drukarek różne i nie takie proste do spełnienia. Osobiście polecam technologię SLS, która daje pozytywne rezultaty. Polyjet jest najdokładnijesza, jednak droga:/ Podstawowych maszyn do 10.000PLN nie polecam- są to bardziej zabawki, a nie profesjonalne urządzenia. Jak ktoś ma pomysł na druk 3D, a nie ma pojęcia o modelowaniu CAD, w tym przypadku może pomóc [reklama] . Specjalizują się w modelowaniu pod wydruk, a także samym druku 3D.

Co do wydrukowanej broni- tu się zgodzę, technologia druku w metalu pozwala na stworzenie takiego elementu. Jedyny plus narazie, to fakt, że te maszyny kosztują miliony złotych, więc nie są dostępne dla Kowalskiego;)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#50
FilipK ! Witam ,napisałeś coś o czym już wiele razy była mowa . A czy drukarka kosztuje 2 tyś. czy 15 tyś. ma małe znaczenie Najważniejsza jest dokładność w ośi X,Y,Z jak i rozdzielczość w jakiej jest robiony dany wydruk . To tak na skróty !
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#51
A kolega FilipK jak rozumiem założył konto i coś napisał tylko po to by wypozycjonować swoją stronę?
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#52
A kolega FilipK jak rozumiem założył konto i coś napisał tylko po to by wypozycjonować swoją stronę?
Chyba tak jak Mówisz (piszesz)(y)(y)[DOUBLEPOST=1393265876,1393264479][/DOUBLEPOST]Te modele można na zwykłym MakerBot , EasyMaker , Cube , Mendel , itp. wydrukować. Nie potrzeba do tego PolyJet-a . Potrzeba trochę cierpliwości , zręczności i papieru ściernego .Ot i cała filozofia .


O i nawet Administratora Forum Corwina , możemy sobie wydrukować !
 
Ostatnio edytowane:

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#56
mattia, cwaniaczku, pokaż te modele wydrukowane na makerbocie, a nie renderingi. Możesz używać tyle papieru ściernego ile dusza zapragnie, byle wyglądały tak jak te obrazki :gwizd:
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#57
Cwaniaczek ,cwaniaczkiem ! Ja nie napisałem ze to jest wydrukowane tylko pokazałem "renderingi" , a faktyczne możliwości wydruku są inne chodzi o to ze można, element drukowany na szybko 30 min. w rozdzielczości największej 0.25mm , w rozdzielczości minimalnej 0.08mm miał się drukować 1godz. 15min. Głowica o średnicy 0.3mm .
P2180027.JPG P2180026.JPG
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#59
Chodzi właśnie o to że nie można...
No Hubert ,zasadniczo to masz rację ze na tych podstawowych drukarkach bez wkładu manualnego jest trudno osiągnąć super wydruk .
Natomiast na drukarkach polimerowych (żywicznych) tak . Po skończeniu wydruku masz po prostu model gotowy do użycia . zdjęcia elementów
do skali " TT".
019.JPG 020.JPG 021.JPG 022.JPG 023.JPG
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#60
E tam, kitujesz. Zdjęcie wydruku zawsze jest pikne, ale po malowaniu to nie jest nigdy to co by się chciało. OK, są tacy co chcą mniej ale jak zapragniesz mieć porządnie opisany model i zrobisz zdjęcie na którym te opisy widać to nie jest jednak taki miód jak w reklamie.
I nie wciśniesz mi że jest inaczej, bo mam całe pudło wydruków zrobionych wieloma technologiami po obu stronach Atlantyku, i nawet warstwy rzędu 50um są cholernie wnerwiające. W dodatku ciężko się piaskuje/szlifuje/poleruje te żywice.
Amen.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 258

Podobne wątki