• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Drugie podejście

kubik2233

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
No widzisz, od razu to lepiej wygląda :)
[DOUBLEPOST=1494189294,1494188917][/DOUBLEPOST]Jeśli mógłbym coś jeszcze doradzić to ten kawałek zaznaczony na foto, połącz sobie te tunele bo to trochę nienaturalnie wygląda.
6.jpg
 
OP
OP
P

panzaj

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Z podłogi to trzeba zbierać przed dziećmi. Krajobraz też bedzie ale to odległa przyszłość. Ale do budowy makiety też jeszcze trocze czasu musi upłynąć. Mam jeszcze dużo do przygotowania na strychu tam gdzie powstanie makieta. NA to że napewno rozpocznie się budowa makiety mogę wrzucić kilka fotek z aktyalnych prac związanych ze skalą H0.

Sorki za jakość zdjęć, zostały robione telefonem.

Kubik2233 No nie wiem co jest z tym kawałkiem tory są jako w tunelu ale coś się gryzie i taki błąd jest. Ogólnie to zastanawiam się na przeniesieniem całego projektowania do Sketchup, tam można bawić się w milimetry i dokładnie zaprojektować szczegóły na makiecie. Ale to dużo pacy ale chyba się opłaci.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

kubik2233

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Jeszcze po nieco dłuższej analizie zauważyłem 2 potencjalne problemy: to w kółeczku po lewej to chyba jakiś dziwny błąd w modelowaniu, ale to po prawej to z tego co widzę na zdjęciach to ci kawałek toru wisi nienaturalnie w powietrzu... Miałbyś jakoś podrzucić plik żeby zobaczyć?
2 (1).jpg
[DOUBLEPOST=1494190470,1494189574][/DOUBLEPOST]Ja myślę że nie ma sensu w tym momencie przenosić do SketchUp, bo przecież i tak krajobraz i tak raczej się robi poglądowo a nie co do milimetra. Poza tym tutaj wystarczy lekko wysunąć portale, tak żeby tor znalazł się nad tunelem, zamiast nad portalem. Jak chcesz to podeślij plik to sprawdzę, ale nie jest to w 100% konieczne, bo i tak w rzeczywistości właśnie ci powiedziałem co wystarczy zrobić aby ten problem zniknął. Jeśli są jakieś inne to można albo teraz poprawić albo po prostu jak będziesz robił to dorobić 10 cm tunelu, przesunąć coś o parę centymetrów, co będzie wymagane :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 18
B
Planuję 5
B
Planuję 8

Podobne wątki