• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Druga Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych w Gdańsku 7/8-10 listopada 2013

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#41
III część - uczestnicy
 

Załączniki

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#42
Impreza bardzo udana! Dla mnie pierwsza tego typu dlatego pragnę bardzo podziękować Arturowi, za zaufanie i powierzenie mi funkcji dyżurnego ruchu na stacji Radzymin. Głębokie ukłony dla organizatorów i wszystkich uczestników!
Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale nie miałem statywu, a zdjęcia robione były bez lampy. Ponieważ nie miałem zbytnio czasu na robienie zdjęć i chodzenie, dlatego zdjęcia w większości są z Radzymina.
 

Załączniki

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#44
Impreza z rozmachem ponad 200m modułów.
Duża ilość i różnorodność taboru, można było pojeździć do bólu.;)
Uśmiechnięte buzie dzieciaków, oraz dyskusje ze zwiedzającymi. Strat poczynionych przez zwiedzających nie odnotowałem.
Podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników, a w szczególności dla Pań z zaplecza gastronomicznego za cztery dni spędzone w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Oto kilka fotek z imprezy.
Niektórzy uczestnicy wykazywali się zdolnościami pedagogicznymi podczas pracy z młodzieżą.
 

Załączniki

Reakcje
5 0 0
#46
Witajcie - nad filmem pracuję - mam nadzieję , że dam radę ogarnąć temat w rozsądnym czasie. Niestety zmogła mnie choroba...
Na jakiejś fotce się nie załapałem ?

Piotrek
 

SBB460

Użytkownik
Reakcje
69 0 0
#50
Impreza ze wszechmiar udana w kategoriach popularyzacja modelartswa kolejowego wsrod szerokiej publicznosci. Dlugosc makiety, wydajnosc pradowa systemu sterowania bez zarzutu. Brak rozkladu jazdy + talenty dyzurnych ruchu, przelozyly sie na spora czestotliwowsc przejazdow skladow, co z pewnoscia podobalo sie publicznosci.
 

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#51
Kraków też wrócił .....
znajduję wreszcie chwilę czasu aby napisać kilka słów.
Przede wszystkim dziękuję wszystkim za udaną zabawę.
Dziękuję za pomoc przy rozłożeniu modułów KKMK i niedzielną pomoc do północy przy pakowaniu.
Dzięki tym wszystkim, którzy wzięli moje i Piotra słowa do serca i zostali na demontaż.
Przepraszam, za wszystkie zawirowania DCC, ale nie daliśmy się i poszło dobrze.
Wyszło fajnie, pomimo braku rozkładu, przepraszam tych, których od czasu do czasu poganiałem i zaganiałem do dalszej pracy. Mam nadzieję, że nie będą chować o to do mnie urazy.;)
Szczególne podziękowania wszystkim Paniom za wspaniałą pomoc przy obsłudze naszych żołądków :LOL: oraz tej sympatycznej dziewczynie (imienia nie pomnę:mamdola:) która została do końca i pomogła przy składaniu modułów.
Dziękuję Piotrowi i Monice (a nawet dwóm) za organizację.
Sądzę, że następnym razem będzie jeszcze lepiej a w szczególności Piotr weźmie bardziej do serca nasze uwagi.
Dziękuję moim przyjaciołom za pomoc przy szkoleniu najmłodszej młodzieży (jedno nawet ma wspólne foto z nauczycielem kilka postów wyżej ;) )
Dziękuję za wszystkie zaproszenia na imprezy na przyszłość.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

PS. po 23:00 rozdawali pamiątkowe kubeczki :p proponuję uczestnikom upomnieć się przy okazji kolejnych imprez jeszcze w tym roku (Toruń, KRK)
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#52
To my dziękujemy wszystkim przyjezdnym :)
Szczególnie za pomoc w ogarnięciu początkowego zamieszania.
Ale w końcu impreza się rozkręciła i nie było aż tak źle.
Mam nadzieję, że Piotr nie zapomni waszych dobrych rad ...
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#53
Gwoli wyjaśnienia, fotka Maćka przedstawiająca "zlot stonek" - ukazuje wszystkie dotychczas wyprodukowane wersje popularnej lokomotywy (łącznie z zapowiadaną energetyką). Modele przywiezione i udostępnione w celu wykonania "rodzinnej fotki", przez życzliwego szefa całego tego zamieszania (zamieszania ze "stonkami" ;) ).
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#54
długość makiety; bodajże 230 metrów, albo i więcej
Dziwi mnie trochę, że na imprezie niby tak wielkiej i ogólnopolskiej jak Hobby w Poznaniu najdłuższy szlak miał ponad 100 metrów, podczas gdy tu niby taka jakby bardziej lokalna impreza (niczemu i nikomu nic nie ujmując), a długość szlaku znacznie większa.
I z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami na Hobby, to nie jedna osoba się dziwiła, że nie są łączone moduły różnych klubów w jedną wielką całość, co stanowiłoby dla wszystkich większą atrakcję.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#57
Dziwi mnie trochę, że na imprezie niby tak wielkiej i ogólnopolskiej jak Hobby w Poznaniu najdłuższy szlak miał ponad 100 metrów, podczas gdy tu niby taka jakby bardziej lokalna impreza (niczemu i nikomu nic nie ujmując), a długość szlaku znacznie większa.
I z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami na Hobby, to nie jedna osoba się dziwiła, że nie są łączone moduły różnych klubów w jedną wielką całość, co stanowiłoby dla wszystkich większą atrakcję.
PZMK jako jedyny wystawca dostaje od targów pieniądze, którymi obdziela swoich. HAZERO za wystawienie makiety modułowej musi targom zapłacić. Pan Salecki jako organizator, podobno płaci wystawiającym moduły; za nocleg, wyżywienie i dojazd. Nie dziw się Irku, iż wygląda to jak wygląda.
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#58
PZMK jako jedyny wystawca dostaje od targów pieniądze, którymi obdziela swoich. HAZERO za wystawienie makiety modułowej musi targom zapłacić. Pan Salecki jako organizator, podobno płaci wystawiającym moduły; za nocleg, wyżywienie i dojazd. Nie dziw się Irku, iż wygląda to jak wygląda.
Wygląda to wszystko tak jak wygląda bo modelarze nie mają pieniędzy. Nie wszyscy są w stanie do swojego hobby dokładać.
Koszt dojazdu busa z Krakowa do Gdańska to ponad tysiąc złotych za paliwo. I co ma to zapłacić dwóch modelarzy z których jeden np. jeszcze studiuje a tylko drugi ma normalną pensję? Zorganizowanie sponsora, który zapłaci modelarzom jest moim zdaniem podstawowym obowiązkiem organizatora imprezy, jeśli jest ona otwarta dla zwiedzających. A już na pewno wtedy, kiedy jeszcze organizator sprzedaje na taką imprezę bilety.

I proszę Panie Wnuk nie pisać "podobno płaci koszty za nocleg, wyżywienie i dojazd" bo jest to insynuacja (http://www.slownik-online.pl/kopalinski/98117C24E63AC5FEC12565E3004C237F.php) i takie określenie wprowadza czytających w błąd. W razie braku pewności łatwo się pomylić albo coś przekręcić. Najlepiej najpierw zapytać i się upewnić. A więc zwrot kosztów dojazdu, bezpłatny nocleg i bezpłatne wyżywienie jest zapewniony przeze mnie wszystkim osobom przywożącym moduły. Jest to informacja podana w pierwszym poście w tym wątku - wystarczy uważnie przeczytać.

Wkrótce moje podsumowanie imprezy, bo na razie jeszcze cały czas jestem na pełnych obrotach. Po wyjeździe ekip z Krakowa, Tychów, Łodzi, Warszawy, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Torunia i Grudziądza na terenie Galerii Przymorze w Gdańsku kontynuujemy wystawę naszej gdańskiej makiety do 17 listopada. Bawimy się codziennie w godzinach 18-20 a w weekend cały dzień. Teraz makieta jest nieco skromniejsza. Podczas wystawy było około 250 metrów, teraz pozostało nam 130 metrów makiety (w załączniku zdjęcie z końcowej fazy ustawiania mniejszej makiety w poniedziałek 11 listopada)

Z pozdrowieniami, Piotr

PS
Jeśli rozwinie się w tym wątklu dyskusja nie dotycząca podstawowego tematu, proszę moderatora o wydzielenie postów i utworzenie osobnego wątku.
 

Załączniki

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#60
@Piotrze

Gratuluje organizacji imprezy. Należy docenić talent organizacyjny, bo każdy kto choć raz zetknął się z organizacją otwartych czy zamkniętych imprez modelarskich wie, ile zajmuje to czasu i wysiłku. Brawa za zapewnienie sponsorów, którzy dołożyli się materialnie, dzięki czemu modelarze z różnych stron Polski mogli przyjechać ze swoimi modułami nie troszcząc się zbytnio o przysłowiowy "wikt i opierunek".

Osobiście uważam, że organizując te dwie imprezy przez ostatni rok dla propagowania naszego hobby zrobiłeś więcej niż oficjalne struktury modelarskie funkcjonujące w Polsce przez ostatnie 2-3 lata.

Dziwi mnie trochę, że na imprezie niby tak wielkiej i ogólnopolskiej jak Hobby w Poznaniu najdłuższy szlak miał ponad 100 metrów, podczas gdy tu niby taka jakby bardziej lokalna impreza (niczemu i nikomu nic nie ujmując), a długość szlaku znacznie większa.
I z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami na Hobby, to nie jedna osoba się dziwiła, że nie są łączone moduły różnych klubów w jedną wielką całość, co stanowiłoby dla wszystkich większą atrakcję.
@Irku

Hobby 2013 było zdaje się pierwszą imprezą w której brałeś udział, a nie chcę zaśmiecać tego wątku przypominaniem historii (choć jak mówi przysłowie, kto nie zna historii jest zmuszony ją powtarzać), ale skrótowo: w 2010 roku PZMK rzucił pomysł budowy na Hobby 2010 jednej wspólnej makiety, której punktem centralnym miała być węzłowa stacja Międzychód łącząca zdaje się 4 linie...powstał nawet specjalny moduł, wielka makieta nawet stanęła (4 nitki, chyba z 300 metrów szlaku), ale nie funkcjonowała jako całość, gdyż poszczególni koordynatorzy nitek nie byli w stanie się porozumieć co do pewnych istotnych szczegółów. W późniejszych latach PZMK nie podejmowało już tematu wystawienia jednej wspólnej makiety w skali H0, a organizację takiego stoiska wziął na siebie Klub Hazero (kolejno w 2011, 2012 i teraz w 2013), który nie będąc członkiem PZMK nie ma udziału w dotacji jaką przekazują Międzynarodowe Targi Poznańskie na rzecz modelarzy kolejowych. Poza tym my sami, z różnych przyczyn nie byliśmy zainteresowani łączeniem się wszystkimi, którzy na Targi przyjeżdżali (albo inni nie byli zainteresowani łączeniem się z nami), część oczekiwała pokrycia przez nas kosztów transportu i noclegów (czego nie mogliśmy zaoferować).
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki