• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

drezyna wyrwizęba

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#83
Hajdaszek zdobyty. Tylko ten wie jaki to wyczyn, co pchał 180kg żelastwa przez 80m przecierając szlak w ponad 150cm zaroślach. Drezyna cały czas rolowała, kaleczyłem sie o osty i pokrzywy, gryzły mnie muchy konskie i komary, pot zalewał czoło, piersi, opływał klejnoty i lał się do butów. Ale dojechałem. Fragment Maks 100m pokonałem w godzinę... ale najgorsze było w drodze powrotnej. Od umianowic do Jędrzejowa straszna burza. Drezyna na mokrym na każdym podjeździe rolowała, najmniejszy dotyk hamulca to poślizg. Trzy razy sie wykoleiłem, bo prędkość ciut zbyt duża, ale dojechałem. Przeszedłem powazny chrzest, nic mnie już nie złamie, ani mojej stalowej bestii! Potem udostępnię dwa filmy to zobaczycie z czym walczyłem...
Pomysł na osty, pokrzywy i muchy:LOL:
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#85
Hej. Poniżej wklejam link do filmu Tomka z corocznego wyjazdu na LHS. Uczestniczę od około 16 lat w LHS camp, tym razem na kilku ujęciach widać też część kolejki Jędrzejowskiej i drezynę. Zachęcam do oglądnięcia i zaznajomienia się z tematem
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#92
Hajdaszek zdobyty kolejny raz, choć o tej porze roku to żaden wyczyn. Film przedstawia prawie cały szlak Hajdaszek-Umianowice. Zagapiłem się i nie włączyłem nagrywania bezpośrednio na stacji, tylko około 200m dalej. Nagrany jest już powrót i ładnie wszystko szło, ale przetarcie szlaku od umianowic wiązało się z „drobną” regulacją roślinności.
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#98
Cześć
W zeszłym tygodniu w wyniku wypalania traw, częściowo spalił się jeden z mostów drewnianych (ten najdłuższy).

Plan jest następujący:

Jutro, we wtorek, wyjeżdżam z Krakowa autem o 7. Mam jednak trzy miejsca wolne w samochodzie. Następnie parę minut po 8, jak już będę w Jędrzejowie, szykuję drezynę. Jadę jako lok luzem do Motkowic około 8:30 z Jędrzejowa. Jeżeli ktoś jest chętny do pomocy przy moście, to z przyjemnością zabiorę na drezynę. W motkowicach zapinamy jakiś wózek torowy z narzędziami i po uproszczonej próbie hamulca (
) jedziemy tym pociągiem na mosty przed Umianowicami. Tam pewnie cały dzień zejdzie. Powrót drezyną pewnie przed zmrokiem do szopy w jędrzejowie i autem do Krakowa.
Jeżeli ktoś chętny, to proszę o telefon 506991686 nie ważne o której godzinie
 

szczur333

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#99
super drezyna, lubie taka rzezbe gdzie wszystko/wiekszosc robi sie samemu, tez mnie kusi zrobienie podobnej (ale tylko pod wąski tor), tylko robiłbym na silniku elektrycznym i ogniwach litowo jonowych
 

Podobne wątki