• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

drezyna wyrwizęba

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#45
Jak będziesz śmigał po wąskim torze, mogą Ci te wystające osie trochę popsuć humor, zwłaszcza jak będą zahaczać o krzaczory i małe drzewka, a często takie spotkać można, na nie używanych szlakach.
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#46
Jak będziesz śmigał po wąskim torze, mogą Ci te wystające osie trochę popsuć humor, zwłaszcza jak będą zahaczać o krzaczory i małe drzewka, a często takie spotkać można, na nie używanych szlakach.
W Jędrzejowie i w Bieszczadach nie przeszkadza. Reszty się dowiem z czasem :) Kupię sobie jakąs tanią piłę łańcuchową i będę sobie torował tory
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#49
Exxtra !!!
Przypomniały mi się czasy kiedy pod maską mojej Syreny 105 miałem schowaną identyczną trąbę na 12V jak Twoja.
A jakby co to mam kompresorek jednocylindrowy od Ursusa i zbiornik powietrza +- 20 litrów od Stara. Dawno temu miał być z tego kompresor... Przy odpowiednio grubych i krótkich rurkach pewnie udało by się tym napędzić trąbę od gagara.
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
#50
Sprężarka od ursusa wymaga trochę KW, wiem, bo zbudowałem kompresor na tym. Jak już to podłączyłbym toto pod oś, ale to dygresja, bo kolega ma już trąbki. Zarąbista drezynka kolego, podoba mi się okrutnie.
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#51
Sprężarka od ursusa wymaga trochę KW, wiem, bo zbudowałem kompresor na tym. Jak już to podłączyłbym toto pod oś, ale to dygresja, bo kolega ma już trąbki. Zarąbista drezynka kolego, podoba mi się okrutnie.
Dzięki. Mam nadzieję, że wszystkich uda mi się nią zabrać kiedyś na wycieczkę
 

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
#53
Z własnego doświadczenia proponuję dodać taką materiałową osłonę nad lampami, bo będzie wszystko garnąć na pokład a i nogi będą boleć po spotkaniu z gałęziami. A między fotelami pułeczki na aparat i browarka ;) No i witamy w gronie uciekających przed domową zwierzyną... :)
P1070176.JPG
P1010450.JPG
P1010474.JPG
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#55
Oczywiście przód będzie osłonięty płytą spienionego PCV w jedynym słusznym kolorze. Żółtym
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#58
Marqus śmigasz też na rowerku?. Na początku planowałem zrobić drezyne napędzaną pedałami, bo nogę mam. BTW ja przez ponad 20 lat w mtb i też zawody, a od 3 szosa całkowicie mnie wessała. Masz tu foto mojego sprzętu, jakby go pociąć i wykorzystać w drezynie do napędu, to by było coś
 

Załączniki

Podobne wątki