• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Drezyna Warszawa M20

OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
Te wszystkie kolejki które pokazywałem bedą ogólnie dostępne do pokazywania, choć sama formuła ekspozycji jeszcze nie została skrystalizowana . Ja tylko próbuje je sklasyfikować, opisać i w miarę możliwości odnowić. W całości będzie robiła na pewno wrażenie.
Taka praca troszkę dla potomnych.
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
Np. Nic kompletnie nie wiem na temat tego węgierskiego wagonu. Sądząc po budowie to tez jakieś lata 60-70 te. Być może dla Węgrów to równie kultowa kolejka jak dla nas ten FABLOCK. Gdzie tego szukać. Wagonik już wstępnie oczyściłem i poprostowałem, choć jeszcze wymaga odrobinkę pracy.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Już drugi raz piszesz "FABLOCK", a zatem nie jest to literówka, tylko celowa robota. A prawidłowo powinno być "FABLOK". I zarówno ta nazwa, jak i forma graficzna tabliczki fabrycznej z tym napisem, są rzeczami prawdziwymi. Ta wrocławska fabryka była wielkim producentem prawdziwego taboru kolejowego i nie tylko.
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
Tak wiem, kiedyś ją nawet zwiedzałem, to jednak moja bezmyślna literówka, przepraszam.
[DOUBLEPOST=1465726317,1465725286][/DOUBLEPOST]Zapomniałem pokazać wam jeszcze takie kółeczka. Prawdopodobnie toczone z jakiegoś lekkiego stopu. Kółka zostały zamontowane na modelu cysterny. Oczywiście skala 0.
Jak widać różnorodność robionych modeli była i jest ogromna.
 

Załączniki

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
Właśnie tak, niczego nie zmieniaj.(y)
Wszystko zrób tak, jak było w oryginale. Nic nie rób lepiej.
Ewentualnie zrób tak, że bebechy unowocześnij, bo i tak ich nie widać. Ale niech zewnętrznie model wygląda jak oryginalnie, tylko bez wad malarskich. Na zasadzie - "tak powinno być od początku".
Jeśli nie czujesz się na siłach to zrobić, to daj to komuś do malowania, kto ma w tym doświadczenie.
Jestem tego samego zdania co Koledzy. Chciałbym ujrzeć ten model porządnie odmalowany. Jak z fabryki, ale nie PeeReLowskiej :)
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
A to kolejny wagonik z MARKLINA. Chyba z tej samej kolekcji co poprzednia węglarka, brakuje jednak jednych odsuwanych drzwi.
No i nadal nie znam ani okresu produkcji ani numerów katalogowych.
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Ciekawa kolekcja. Najfajniejsze to kola, nie lubie za bardzo blaszanych modeli ze wzgledu na to swiecenie sie farby. Jednak gdyby puscilo by sie taka kolejke po torach, odglosy byly by nie zapomniane, plastyk sie chowa.
 

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
881 1 0
Kilka fotek moich skala 0, posiadam silnik z elementami do montażu baterii do lokomotywy Fablok, oraz wagony na sprzedaż widoczne na foto, więcej inf. proszę pisać na priv
pozdr
1_f.jpg

5_f.jpg

6_f.jpg

6hh.jpg

7_f.jpg

8_f.jpg