• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Drezyna Warszawa M20

OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#62
We wszystkich są takie same polskie silniki, jak chcesz to pośle fotki. Pierwszą omawianą nazwałem nr. 3 już wcześniej i nie chcę tego zmieniać, potem omawiałem nr. 1 jest ona zrobiona z zielonego plastiku góra, z czerwonego dół , koła czarny.
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#65
Kolej to moja ostatnia pasja i czasami wykazuję się ignorancją, za co z góry przepraszam. Do tej pory zajmowałem się głównie polskim lotnictwem, zwłaszcza budową unikatowych naszych projektów ( ostatnio np PWS-23B3N ) albo Flotyllą Pińską. Stąd te czasami naiwne moje pytania. Ale szybko się uczę a myślę, że będę miał okazję zaprezentować tu naprawdę bardzo bogatą kolekcję.
Np. Własnie sobie odnawiam taki wagonik produkcji węgierskiej, wie ktoś coś więcej na temat producenta albo roku produkcji ??
 

Załączniki

OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#68
A masz jakieś fotki jak to powinno wyglądać, wstępnie mam wrażenie że to wąskotorówka w znacznie większej skali niż 0. Jutro pokarzę do niej lokomotywkę.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#69
I jeszcze ten wspaniały czerwony kolor torów :D
Pamietam te kolejki jeszcze z przedszkola, zestaw jaki mielismy w przedszkolu mial czerwone luki i dwa zolte proste odcinki. Ja niestety takim szczesciarzem nie bylem i nie posiadalem takiego zestawu. Jednak pewnego dnia znalazlem porzucony kawalek luku, nie pamietam juz gdzie. Gora szyny miala drobniutkie zeby, ktore szybko wypolerowalem uzywajac tego kawalka do tworzenia wspanialych ukladow stacji i szlakow na podworku. Zastanawiam sie jaki jest rozmiar pomiedzy szynami. Czy odpowiada wielkosci 0?
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#70
Niestety nie mam torów, chętnie bym dokupił.
Rozstaw kół jest o 1 mm większy niż Marklina.
Taki sam rozstaw jest na węglarce z lokomotywą , z tym, że całość wygląda jak zestaw wąskotorowy, więc skala chyba większa niż 0
 

Załączniki

OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#71
Nagle mnie oświeciło :) Ta lokomotywka została zbudowana wg. projektu Pana mgr Jana Kazimierza Janowskiego z książeczki Młody Konstruktor. Ja mam wyd. III z 1974 r. Zbiór I str 37 Jest to model lokomotywy napędzany parą wodną !!!
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#73
Fajne, choć ten mój ma dwa zderzaki. Na razie zafascynowała mnie lokomotywka. Została zrobiona wg. tego planiku i króciutkiego opisu, myślę że zrobiono to w latach 70-tych. Jak już pisałem lokomotywa ma napęd parowy i zamierzam go odtworzyć. W stosunku do planu ma usprawnienie w postaci sterownicy przód-tył. W sumie niesamowita robota. Kilka zdjęć szczegółów i samej lokomotywy po wstępnym oczyszczeniu. Może ktoś z was ma praktykę w napędach parowych ???
 

Załączniki

OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#74
A tu inna kolejka, na pewno wąskotorówka. Prawdopodobnie rozstaw torów to 750 mm w skali 1/35 bo wychodzi mi ok 28 mm na kołach. Może ktoś z was może zidentyfikować wagon i lokomotywkę ???
Całośc bardzo dokładnie zbudowana z blachy.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#75
Wagonik podobny do węglarki z Rogowa, ale z tą dokładnością to Cię poniosło, w tej wielkości to wygląda jak zabawka którą pewnie jest.

DSCF2031.JPG
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#77
Fajne, choć ten mój ma dwa zderzaki. Na razie zafascynowała mnie lokomotywka. Została zrobiona wg. tego planiku i króciutkiego opisu, myślę że zrobiono to w latach 70-tych. Jak już pisałem lokomotywa ma napęd parowy i zamierzam go odtworzyć. W stosunku do planu ma usprawnienie w postaci sterownicy przód-tył. W sumie niesamowita robota. Kilka zdjęć szczegółów i samej lokomotywy po wstępnym oczyszczeniu. Może ktoś z was ma praktykę w napędach parowych ???
Widac brakuje tu kilku czesci, lub nie byl nigdy skonczony. Nie widze palnika, nie wiadomo czy to mial byc na butan/propan, czy alkohol. Wiekszosc nowych modeli parowozow na pare posiada palnik na butan, lub propan. Woda idzie od zbiornika pary prosto do cylindrow, brak wezykow laczacych rury z cylindrami. Nie widze rozrzadu pary, ale widze ze cylinderki osadzone sa na srubach ze sprezynkami, co oznacza ze kiwaja sie w ta i we wte podczas pracy. Mniemam ze na ostatnim zalaczniku pokazany jest rozrzad pary, ktory nie byl zalozony (?) W kazdym badz razie jesli rozpalimy palnik, powinno sie uzywac tylko wody destylowanej w kotle. Sruba przed zbiornikiem pary wyglada na wlew wody, byc moze stanowi tez uproszczony zawor bezpieczenstwa.
 
OP
OP
p11c

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#78
Nie wiem czy znasz ten plan pierwotny. Tam cylinder jest ruchomy. Postaram się zaraz to opisać i zrobić kilka fotek.
Sam model nie wiem czy kiedykolwiek był skończony, wygląda , że tak. Choć być może nigdy nie napełniony wodą. Zaraz powoli opiszę wszystko .
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#79
Loka, jeden wagon i trochę szyn, które ocalały mam do dnia dzisiejszego.
Wrzuć gdzieś jakieś fotki. Śliniłem się do tej kolejki, chociaż w tych zamierzchłych czasach miałem dość spory zestaw z DeDeeRu, do którego ślinili się moi koledzy :)

Tory są tetetkowe, a tabor dość nietypowy.
Nic z tego :) To bardzo stare PIKO, tory typu U-rurki na podkładzie z tektury. Właśnie po takich początkowo śmigał mój tabor w latach 70-tych. A ten zestaw to prawdopodobnie składanka.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#80
Niestety nie pamietam tego planu. Ja posiadam Mlodego Konstruktora czesc 2 i 3. Zawsze chcialem czesc 1, poniewaz jest tam plan wagonu 111A i elektrowozu austriackiego (chyba o tym samym "Mlodym Konstruktorze" mowimy). Bardzo fajna ksiazka nawet teraz dla poczatkujacych modelarzy, jako ze przedstawia fundamenty praktyczne. Brak tego teraz w dobie internetu i komputerow.