• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Drezyna pancerna Tatra 1:45

Viking_BB

Nowy użytkownik
club 0
Reakcje
4 0 0
#1
Czołem koledzy. Poniżej przedstawiam modelik, który skleił się "przy okazji", "poza kolejnością" i "mimochodem". To pancerna drezyna Tatra, jakie jeździły w składach polskich pociągów pancernych w kampanii wrześniowej.
tatra_4.JPG
tatra_3.JPG tatra_2.JPG tatra_1.JPG
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
576 1 0
#2
Zgrabny modelik choć nity trochę zbyt pancerne Ci wyszły. Czy to budowa na podstawie planów (jakich? co to za książka na której model stoi ?) czy też na podstawie modelu kartonowego z GPM-u ?

Ja dawno temu skleiłem gie-pe-em-ową kartonową drezynę Tatra i chyba wrzucę na forum kilka zdjęć bo od dziś mam z 20 razy szybszy internet niż ten z którym się męczyłem od lat.
 
OP
OP
Viking_BB

Viking_BB

Nowy użytkownik
club 0
Reakcje
4 0 0
#3
Ten modelik to kompilacja GPM-owej wycinanki, opracowania kolegi Chopina z konradusa oraz tego co widać na nielicznych fotkach z okresu.

Książka to część serii "Wielki leksykon uzbrojenia – wrzesień 1939". Tom 38. (posiadam tylko tę – kupiłem przypadkiem, bo była o pociągach).