• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Drewno i Węgiel

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#1
Witam szanownych kolegów . Mam na imię Grzesiek i modelarstwem kolejowym interesuje się od ponad roku. Przeczytałem już chyba całe forum :) i postanowiłem w końcu założyć swój temat . Mimo permanentnego braku czasu ( praca i wspaniała 3-letnia córeczka ) zacząłem trochę majstrować przy ładunkach do "cargowskich" węglarek. Dzisiaj skończyłem prace nad ładunkiem drzewa. Wykonałem je z naturalnych kawałków drzewa sosnowego pozbieranego w lesie :). Oto kilka fotek, mile widziane sugestie na temat wyglądu i realizmu
Pozdrawiam Grześ
20170209_232147.jpg
20170209_232153.jpg
20170209_232223.jpg


20170209_232404.jpg
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#3
Oraz Węgiel :)
20170210_075554.jpg
20170210_075521.jpg

[DOUBLEPOST=1486710507][/DOUBLEPOST]Wiem wiem patyna raczej to nie jest :) drugi wagon jest już czysty . Dziękuję za miłe słowa
Pozdrawiam Grześ
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#5
Kłody drewna docinałem nowym ostrym nożykiem do tapet na kawałku grubego drewienka.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#6
Kłody drewna docinałem nowym ostrym nożykiem do tapet na kawałku grubego drewienka.
Tak właśnie myślałem - technika docinania nożykiem - choć daje szybki efekt przy cienkich gałązkach ma też jedną ujemną stronę - oprócz cięcia trochę je zgniata - i te boki nie są idealne. Pewnie więcej roboty ale troszeczkę lepszy efekt byłby przy cięciu czymś co ma piłkę. Ale i tak fajnie wygląda.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#7
Najlepiej brzeszczotem, będzie wyglądało jak po cięciu piłą łańcuchową. Tylko należy taki kawałek drewna umieścić np. w imadle, tak żeby podczas cięcia drewno było nieruchome.
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#9
Dokładnie tak jest jak piszecie, nożyk tnie dobrze ale sporo musiałem wyrzucić materialu zmiażdżonego podczas cięcia. Następnym razem pomyślę nad jakimś mini brzeszczotem. Jadę jutro z córką do lasu po nowe "patyczki" będziemy obierać z kory do kolejnego wagonu :)
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#10
Witam szanownych kolegów . Mam na imię Grzesiek i modelarstwem kolejowym interesuje się od ponad roku. Przeczytałem już chyba całe forum :) i postanowiłem w końcu założyć swój temat . Mimo permanentnego braku czasu ( praca i wspaniała 3-letnia córeczka ) zacząłem trochę majstrować przy ładunkach do "cargowskich" węglarek. Dzisiaj skończyłem prace nad ładunkiem drzewa. Wykonałem je z naturalnych kawałków drzewa sosnowego pozbieranego w lesie :). Oto kilka fotek, mile widziane sugestie na temat wyglądu i realizmu
Pozdrawiam Grześ
Zobacz załącznik 454162 Zobacz załącznik 454163 Zobacz załącznik 454164

Zobacz załącznik 454165

podrzuć te wagony do waloryzacji :)
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#11
Myślę że na wiosnę jak się ociepli i skończę transporty drewna to wagony powinny się u Ciebie pojawić :)
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#12
Efekt cięcia brzeszczotem jest faktycznie o wiele ciekawszy. Dziękuję za sugestie i niebawem wrzucę kolejne fotki ładunku drewna.
20170212_094330.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#14
Jak można jeszcze coś doradzić to ... szczególnie jak masz długie kłody zwracaj uwagę aby były proste. Takie wygięte w łuk jak widać niektóre - to jako sosny - raczej rzadko się zdarzają i nie wiem czy nie zostałyby pocięte na mniejsze...
Na platformie zabezpieczyłeś czymś po wierzchołkach kłonic - raczej robi się to taśmami prowadzonymi od dolnych krawędzi platformy - np. jak na fotce na stronie: http://www.smd-productions.fr/smd8400.html
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#15
Postaram się jeszcze to poprawić i wymienić na prostsze :) a platforma to nie jest moja praca taką już kupiłem . Będę ja poprawiał i zdejme te" sznury " . Nie wiem jeszcze co zastosować jako taśmy zabezpieczające .
Dziękuję za podpowiedzi
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#17
Kolejny ładunek zrobię z drobniejszego węgla i zamieszczę fotkę . Teraz próbuje wykonać ładunek piasku do eamosa Piko :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 2
Techniki modelarskie 22

Podobne wątki