• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Drewno i Węgiel

OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#23
Dawno nic się nie działo, więc korzystając z okazji chłodnego jesiennego popołudnia, zrobiłem przymiarkę do nowego wagonu . Platforma 401Z firmy Piko załadowana drewnem.
1.jpg

Jakość zdjęcia niestety słaba. Nie mogę wkleić zdjęcia z większą rozdzielczością. Pozostaje jeszcze mocowanie ładunku . Może któryś z kolegów podpowie w jaki sposób to zrobić?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#25
Mocowania - ale w jakim sensie ma kolega na myśli ?
1.Na stałe do wagonu ? (chodzi o model )
2.Czy jak był taki ładunek zabezpieczany ?( w oryginale )

1. proponuję pokleić pomiędzy sobą te bale (np. klej Vicol) a potem całość klejem cyjanoakrylem do podłogi wagonu.
2 zazwyczaj kłonice były spinane łańcuchami - może warto poszukać w sklepach modelarskich takich miniaturowych łańcuszków.
dla przykładu choćby tutaj ( nie wiem jak to będzie skalowo - ale gruby nie jest ten pierwszy na stronie )
http://rbmodel.pl/index.php?action=products&group=134
 
OP
OP
puszo

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#28
Dokładnie chodziło mi o mocowanie drewna na platformie 401z . Te łańcuszki mogły by być całkiem dobre aczkolwiek zastanawiam się czy czasami na takich platformach ładunki nie były zabezpieczane w ogóle. Natomiast jeśli chodzi o przyklejenie ładunku do wagonu to chcę mieć możliwość wyciągania go.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 2
Techniki modelarskie 22

Podobne wątki