• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

drewniana podłoga do platform

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
witam, ostatnio podpatrzyłem na czeskich stronkach jak zrobić drewnianą podłogę w platformie, no i takim oto sposobem zwykły pikolec za 30 zeta nabrał troszeczkę innego charakteru :D
 

Załączniki

OP
OP
C

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
niestety ładunek trzeba było wywalic i robic od nowa bom sie wcześniej nie zorientowął ze tak sie na weglarki drewna nie ładuje
no cóż człowiek na błędach sie uczy
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#9
Fajna podłoga, też się zastanawiałem co zrobić z tym rzewnym plastikiem,
na razie zasłoniłem go ładunkiem słupów betonowych.
Miał być jeszcze łańcuch (z łańcuszka srebrnego), ale ktoś wylał do sedesu wraz z kąpielą czerniącą :(
 

Załączniki

Damian-str

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Witam.

Ja kiedyś przerobiłem taką starą węglarkę piko. Tylko podwozie zostało, resztę sam zrobiłem z drewna, wyszło ładnie tylko trochę malowanie ni się nie podoba bo za bardzo się błyszczy.

Pozdrawiam Damian
 

Załączniki

Max

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Chudy niestety takich węglarek na pkp raczej nie było-Fikcja.
A co do tej podłogi, to bardzo fajny efekt pochwal się jak go uzyskałeś, albo zapodaj link do tej czeskiej strony, bo na zdj. nie widać.
 

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#14
niestety ładunek trzeba było wywalic i robic od nowa bom sie wcześniej nie zorientowął ze tak sie na weglarki drewna nie ładuje
no cóż człowiek na błędach sie uczy
Osobiście widziałem 09.09.2007 skład węglarek na stacji w Kutnie wyładowany drzewem tzw papierówką w obałkach długości około 1,2 metra.
 
Reakcje
0 0 0
#15
Wcześniej
chudy napisał(a):
niestety ładunek trzeba było wywalic i robic od nowa bom sie wcześniej nie zorientowął ze tak sie na weglarki drewna nie ładuje
Oczywiście że nie!
Bo ładuje się je tak.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#17
Tak jak powyżej pokazałeś to załadowują , gdzieś od połowy lat 90-tych czyli w Vep. kiedy to większość węglarek 2oś. wyzłomowano, a 4-ro oś mają wysokie burty i nie było potrzeby podnoszenia ich za pomocą ładunku ( w tym przypadku za pomocą przewożonych bali),pozwalało to równiez na prawie całkowite wykorzystanie przestrzeni ładunkowej przy zachowaniu łatwej możliwości rozładunku, po otwarciu drzwi nic się nie wysypywało na pobocze.Najpierw rozładowywało się część środkową np: z podstawionej przyczepy a potem już z wagonu części boczne. W III i IV ep. węglarek 4-ro oś. nie było jeszcze dostatecznie dużo i w pierwszej kolejności wykorzystywano je do przewozu ładunków ciężkich np: węgla. No i wtedy rozładowywało się ręcznie.Sam się zatrudniałem do rozładunku gdzieś do roku 1993.Oczywiście na początku 90-tych lat zdażało się spotkać w zestawie węglarkę 4-ro oś.,ale były to pojedyncze przypadki(nie lubiliśmy ich,zbyt wysokie burty, co przy ręcznym wyładunku miało znaczenie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 9

Podobne wątki