• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dr5000 i więcej niż jeden lok.

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#1
Cześć, jestem szczęśliwym posiadaczem centralki dr5000 próbuję ją skonfigurować do pracy wraz z WLANMaus. kiedy za pomocą WLAN Mausa steruje lokomotywą ustawiam prędkość i przełączam sie na drugą lokomotywę wtedy prędkość automatycznie populuje się na ta drugą lokomotywę. Czyli ustawiam prędkość i kierunek na jednej lok i przełączając się między lokami (nie dotykając kółka prędkośc kierunek) od razu zmieniam ich prędkość i kierunek na ten zadany pokrętłem. Clear? :) Oczywiście na multimaus problemu nie ma. Na aplikacji na Androida też problemu nie ma. Jakieś sugestie?
 
OP
OP
elpako

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#3
Ko
Sugestie są takie, żebyś przeczytał co napisałeś i zadał sobie jedno pytanie: czy ktoś zrozumie o co chcę zapytać?
Hehe. Kiedyś gadaliśmy o tym problemie na FB :). Więc tak. Jadę lokiem jeden w lewo. Przełączam z WLAN Mausa na drugi lok ustawiam że chce jechać w prawo. Lok 2 jedzie w prawo. Sytuacja taka: jadzie jeden lok w lewo drugi w prawo. Wracam do lok 1 na WLANMaus bez dotykania pokrętła i... lok 1 zmienia kierunek i zaczyna jechać w prawo jak lok dwa.

Multimausem przecież jak przelaczasz się między lokami to nie propagujesz nastawy jazdy (kierunek/prędkość) do czasu poruszenia pokrętła. WLANMaus wystarczy że zmienię lokomotywę z jednej na inną i ta zaczyna jechać tak jak ustawione jest pokrętło...

Może film nagram jutro? Elvisie?
 
OP
OP
elpako

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#4
Ko

Hehe. Kiedyś gadaliśmy o tym problemie na FB :). Więc tak. Jadę lokiem jeden w lewo. Przełączam z WLAN Mausa na drugi lok ustawiam że chce jechać w prawo. Lok 2 jedzie w prawo. Sytuacja taka: jadzie jeden lok w lewo drugi w prawo. Wracam do lok 1 na WLANMaus bez dotykania pokrętła i... lok 1 zmienia kierunek i zaczyna jechać w prawo jak lok dwa.

Multimausem przecież jak przelaczasz się między lokami to nie propagujesz nastawy jazdy (kierunek/prędkość) do czasu poruszenia pokrętła. WLANMaus wystarczy że zmienię lokomotywę z jednej na inną i ta zaczyna jechać tak jak ustawione jest pokrętło...

Może film nagram jutro? Elvisie?
Jak usiądę do komputera to napisze może precyzyjniej. :) Pisanie z komórki zmusza mnie do skąpej pośpiesznej wypowiedzi bez zbytniego skupienia sie na formie. Ot widać mam problem z tym medium
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#5
Problem jest w tym, że Wlanmaus nie jest smartfonem, czy tabletem. ESU ten problem rozwiązało w ten sposób, że pod pokrętłem manipulatora jest silniczek, który sam ustawia pokrętło manipulatora, po zmianie lokomotywy na inną na manipulatorze.
Na tabletach nie ma takich problemów, tak?
 
OP
OP
elpako

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#6
Problem jest w tym, że Wlanmaus nie jest smartfonem, czy tabletem. ESU ten problem rozwiązało w ten sposób, że pod pokrętłem manipulatora jest silniczek, który sam ustawia pokrętło manipulatora, po zmianie lokomotywy na inną na manipulatorze.
Na tabletach nie ma takich problemów, tak?

Dzieki. Takaplikacja mobilna działa okej bez zarzutu.
 
OP
OP
elpako

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#9
Okej Panowie. Zamykam wątek. Zrobiłem upgrade firware do 1.07 i problem ustąpił. Przłączanie miedzy lokomotywami w wlanmaus nie skutkuje juz natychmiastową porpagacja predkosci i kierunku jazdy ustawionego na pokrętle.

Dzieki za wsparcie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#10
prędkość automatycznie populuje się na ta drugą lokomotywę
Jakby jeszcze nowy kolega wyjaśnił, co znaczy "populować się", to może byłoby łatwiej zrozumieć. W języku polskim takiego czasownika nie ma. A poza tym, żaden użytkownik nie ma możliwości zamknięcia wątku. Może kolega co najwyżej podziękować za pomoc i powiedzieć, że nie ma więcej niczego do powiedzenia na ten temat.
 
OP
OP
elpako

elpako

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
15 3 0
#11
Jejku. Pierwszy post i tak bardzo mi nie poszło. Przepraszam. Oczywiście winniobyć propagować a wątek zamknąłem w cudzysłowie nie dodając takowego co skutkuje kolejnymi nieczytelnościami. Jeszcze raz przepraszam i dziękuję za pomoc. Parę słów pchnęło mnie do tego by ten upgrade zrobić. Dzięki raz jeszcze.
 

Podobne wątki